Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Kamuda Çalışan Anne ve Babalara Müjde

Kamuda Çalışan Anne ve Babalara Müjde
229 kez okundu.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, şu anda kamuda çalışmakta olan kişilere müjdeli haberi verdi. Artık bu kişiler için yarı zamanlı olarak çalışabilmenin mümkün bir hale geleceğini belirtti. Bu maddenin ise çok kısa bir zaman içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, çocuk işçiler, istihdam durumu, işsizlik rakamları gibi pek çok konuya dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kamuda çalışan anne ve babalardan bahseden Bakan, bu kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan biri olan yarı zamanlı çalışma sisteminin çok kısa bir süre içinde yürürlüğe gireceğinin müjdesini verdi.

Kadınların İş Gücüne Katılımı Fazlalaştı

Eski dönemlere nazaran kadınların iş dünyasında daha aktif bir şekilde yer aldığını belirten Bakan, şu anda %33.6 seviyesinde bir kadın işçi gücünün olduğunu belirtti. Bakan sözlerine şu şekilde devam etti. “2018 yılına ilişkin hedeflerimizi ortaya koyduk. Bu anlamda yeni işyerlerinin açılması ve büyüme oranının sürekli olarak artması için seferlik halinde çalışacağız. Bütün ihracat verileri, hareket ve dinamizm düzenlemeleri ise Çarşamba günü yasalaşmış oldu. İstihdam paketinin yürürlüğe girmesi ise, Resmi Gazete’de yayımlandıktan hemen sonra olacak. 2018 yılı içinde oluşturmuş olduğumuz bu büyük strateji ile birlikte yola devam edeceğiz. Bu çalışmalar sonrasında ise, işsizlik oranlarının düşeceğini ve iş sektörünün memnun edici boyutlara geleceğini umut ediyorum. Oluşturmuş olduğumuz bu pakette ise, bir bütün olarak yolumuza bakacağız. Bu sene ortaya çıkarmış olduğumuz planlarla birlikte yolumuza çok güçlü bir şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.Çocuk İşçi Sorunuyla Mücadele Başlıyor

Bakanın gündemleri arasında aynı zamanda çocuk işçilerde bulunuyordu. Ülkenin en çok merak ettiği konulardan biri olan çocuk işçilere ilişkinde önemli açıklamalarda bulundu. Bu yılın çocuk işçilerle mücadele etme yılı olduğunu açıklayan bakan, güçlü bir şekilde bu yolda bulunacaklarını belirtti. Bu yılki zaman diliminin içinde özellikle ailelerin bu konu hakkında daha çok bilinçlendirileceğini de sözlerine ekledi. Milli Eğitim Bakanlığının bu konuya ilişkin önemli çalışmalar içinde olduğunu söyleyen bakan, hızlı bir şekilde bunların gündeme alınacağını ve bu sorunun çözüleceğinin bilgisini verdi.

SGK Zarar Etmedi

Bakan aynı zamanda gündemde uzun zamandan beri zarar ettiği iddiasıyla bulunan SGK’ya dair açıklamalarda bulundu . Attıkları her adımın analizini yaptıklarını belirtirken, aynı zamanda geleceğe yönelik adımlarında planladığının bilgisini verdi. Her şeyin yolunda olduğunu belirten bakan prim gelirlerinde önemli bir artışın olduğunu bu durumun devam edebilmesi için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerinin bilgisini verdi. Bunun için her daim gayretli olarak yola devam ettiklerini söylerken şu anda ülke çapında toplamda 12 milyon emekli, 33 milyon aile ve 25 milyon sigortalı kişinin olduğunu söyledi. Bu alanda her daim en iyisini yapmayı hedeflediklerini söyleyen bakan, bu amaç uğruna canla başla çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekleyerek konuşmayı sonlandırdı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git