Kahvaltı Salonu Açmak İsteyenler İçin Bilgiler

Oldukça keyif verici bir işletme sistemi olan kahvaltı salonları oldukça karlı iş fikirlerinden bir tanesidir. Kimi zaman evimizden aniden çıkmak zorunda kalırız ve dışarıda gerek atıştırmalık olarak gerekse kahvaltılık olarak tüketebileceğimi mekanlar aramaktayız.
Gıda alanında en etken mekanlardan bir tanesi de kahvaltı salonları olmakta.Yoğun iş temposu kapsamında bünyemizin zayıf düşmemesi için sürekli olarak aktif olarak kullandığımız kahvaltı salonları bizlere hizmet açısından alternatif bir seçenek oluşturmaktadır.

İş girişiminde bulunabilmek için ilk olarak mekan seçimini işlek bir konumdan yana tercih etmelisiniz. Bununla beraber seçeceğiniz alanda görsel sunuma özen gösterip sunacağınız hizmete yakışır bir menü oluşturmalısınız.
Dilerseniz araştıracağınız bir takım mevkiiler de açık büfe tarzı bir satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz iş girişimi kapsamında ilk olarak bu şekilde müşteri toplayıp tercih edilebilirliğinize zemin hazırlayıp sonrasında işletmenize ait bir mekan oluşturmanız hazır müşteri kitlesi ile iş girişiminde bulunmanıza katkı sağlayacaktır.

İşletme ruhsatı, vergi ile ilgili işlemler, mali sorumluluk sigortası ve mekanın bulunduğu konuma ait belgeler bunun yanı sıra emniyet ile ilgili bilgiler ve yangın işlemleri ile ilgili belgeler gerekmektedir.

Maliyet bilgisi

Maliyet bakımından açacağınız bölgeye ve mekana göre farklı fiyatlandırmalar ile kahvaltı dükkanı açmak girişiminde bulunabilirsiniz. Ortalama olarak bu işle ilgili girişiminizi 10 bin TL civarında bir tutar ile kurabilmektesiniz.

Van kahvaltı bayilik

Van kahvaltı sunumu ve ürünleri ile kaliteli ve organik ürünler ile hizmet veren firma sektörde en iyi kahvaltılık malzemeleri sunan ve çeşit bakımından en zengin sunumlarda bulunan firmalardan bir tanesidir.
Dükkan açmak için gerekli maliyet tutarları bakımından gerekli olarak talep edilen sermaye 120 TL olmakla beraber isim hakkı için talep edilen fiyatlandırma ise 10 bin TL olmakta.

Yapacağınız yatırım kapsamında sizlere yatırmış olduğunuz tutar 4 ile 6 ay arasında geri dönmektedir. Ortalama olarak sunulan kar marjı %70 olmakta. Firma kapsamında şubelik alan bayiliklerin sayısı 5 olmakta. Yapılan sözleşme kapsamında 5 yıl bayilik sisteminden kar avantajı sağlayabilirsiniz. 5 yılın sonucunda gerekli olan işlemler firma tarafından şubeye bildirilmekte.

Bayiliğinizin kurulum süreci ortalama 1 ay kadar sürmektedir. Hizmet kapsamında sunacağınız tüm ürünler ev ve el yapımı olup taptaze ürünleri içermektedir.

Firma kapsamında sunulan destek imkanı genel merkeze bağlı olmak kaydı ile reklam katılım ücreti talep edilmemekte. Kurulum maliyeti metrekare bazında hesaplanmakta olup metrekare başına 500 TL kurulum ücreti talep edilmektedir.
Bayilik alma işleminin işleyişi ise telefon ile irtibat kurma, ön görüşme, dükkan için yer seçimi yapılması ve son olarak sözleşmelerin taraflarca imzalanması ve iş başlamaktadır.

Yeni iş fikirlerinden olan İşyeri Açmak Kaça Mal Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 yorum

    endüstriyel mutfak 19 Ağustos, 2016 Cevapla

    Uygun ve kaliteli mutfak malzemelerimiz ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz . türkiyenin her yerine kurulum ve mutfak proje si çizimi yapılır

      Kadriye 18 Ağustos, 2017 Cevapla

      Yeriniz nerede acaba ve iletisim lütfen

Yorum yazın