Kahraman Esnaf Hayat Kurtardı

Kahraman Esnaf Hayat Kurtardı
475 kez okundu.

Şanlıurfa’da bir esnaf balkon korkulukların sarkan kızın düşmesini onu havada yakalayarak engelledi. Bir binanın birinci katındaki balkondan sarkan kızın dengesini kaybetmesi ile düşmesini başladığı gören mahalle esnafı kız çocuğunu yere düşmeden havada yakalayarak önemli bir facianın yaşanmasını önledi.

Elif adındaki 2 yaşındaki kız çocuğunun üç katlı binanın birinci katındaki balkonda bulunan korkuluklardan aşağıya sarktığını ilk olarak mahallede bulunan birisinin gördüğü ve bağırarak bakkallık yapmakta olan esnafa haber verdiği ifade edildi. Dükkanında oturmakta olan esnafın ve mahalle sakinlerinin kız çocuğunun bulunduğu balkonun altına gitti. Oraya ulaştıklarında da kız çocuğunun düşmek üzere olduğu gören esnaf ve diğer kişiler o anda düşmeye başlayan kızı yere ulaşmadan havada yakalamayı başardı.Yaşanılan olaylar yakında bulunan bir dükkanın güvenlik kamerasına da yakalandı. Konu hakkında esnaf dükkanın karşı tarafında oturan bir kişinin uyarması ile kızın balkondan sarktığını gördüğünü anlatan esnaf hızlı bir şekilde oraya gittiği ve bu sırada mahallede bulunan diğer esnaflarında oraya yöneldiğini söyledi. Balkonun alt kısmına ulaştıklarında ise kızın düşmeye başladığını anlatan esnaf kızı yere düşmeden yakaladık ve neyse ki hiçbir yaralanma olmadan tutabildiğini anlattı.

Ufak bir ihmal nedeni ile başlayan bu olayda mahalle sakinlerinin ve esnafın durumu erken görmesi ve önlem alması ile önemli bir kaza yaşanmadan olayın önlenmiş olduğu anlaşıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git