Dükkan Açmak

Japon Pazarı ve Milyoncu Bayiliği

Japon Pazarı ve Milyoncu Bayiliği

Gelişen dünya ve farklılaşan ekonomik özellikle bugün ülkemizde de göz ardı edilen birçok sektörün bir anda farklı boyutlara gelmesine sebep olmakta. Özellikle franchising sistemleri için ülkemiz gibi gelişime açık olan ülkeler yatırımcı bakımında özel bir önem sahip olmaya başlamıştır. Sistemin doğru kurulması ve tedarik ağının uygun şekilde sağlanması ile karlı sistemler olan franchising sistemi tercih edilen bir sektör halini almıştır. Ülkemizde eskiden beri uygulanan bayilik sistemine çok benzeyen bu işlemler riski bölme, büyük pasta oluşturma ve pastadan alınan payların paylaşımı mantığı ile çalışmaktadır.

Kurulan markanın öncelikli olarak aynı standartları ve ürün çeşitliliğini sağlaması ile tercih sebebi hale getirilmesi ve aynı kaliteyi gerek bayilik gerekse franchising sistemleri ile yaygın bir ağ haline getirerek ülke veya dünya geneline sunulması anlamı ile yüklüdür.

Yeni gelişen ekonomik sistemler kullanıcı alışkanlıkları ve tercihleri ile belirlenecektir. Son zamanlarda özellikle tüm ürünlerin uygun fiyata yer aldığı mağazalar olan franchising kavramı ülkemizde oldukça kabul görmüş sistemlerdendir. Yeni yapılanma ile artık franchising sistemi ile farklı bir boyut kazanacaktır. İlk elden ihraç edilen ve satın alınan ürünlerin bayiliklere uygun şekilde sunulması ve bu şekilde daha fazla iş hacmi ve kar marjı elde edilmesi mantığı ile işlemler yapılıyor. Bu mantık kullanıcıların alacakları riskleri ve tedarik aşamalarında ki sıkıntıları da oldukça hafifletmiş olmakta.Öncelikli olarak firmanın belirttiği teminat miktarını sağlamanız gerekiyor. Ardından işletmeniz varsa bunun bayilik sistemine uygunluğu denetlenerek eksiklikler varsa düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemelerin ardından tabela ve isim işlemleri ile ilgili gerekli faaliyetlere geçiliyor. Taraflar arasında yükümlülük ve sorumlulukların belirleneceği yasal sözleşmeler hazırlanarak karşılıklı imzalanıyor.

Bu iş sözleşmeleri ile artık iş ortaklığı ve bayilik sistemi yasal olarak yürürlüğe girmiş oluyor. Bu sürecin her iki taraf açısından en verimli olacak şekilde yürütülmesine geçiliyor. Bayilik veren firma belirttiği ve kapsamında olan tüm ürünleri eksiksiz ve tam olarak bayisine tedarik sürecine başlıyor. Bu şekilde bayiliğin olduğu mağaza bayilik ağında ki tüm diğer mağazalar gibi dizayn edilirken aynı ürünleri ve aynı fiyatları tüketicilere bayiliğin çatısı altında sunmaya başlıyor. Japon Pazarları özellikle uygun ve çeşitlilik gösteren ürünlerin tefariğinde oldukça sıkıntı çekebilen firmalar olduklarından bayilik sistemi sayesinde sorunsuz ve en uygun malları sağlamış olmakta. Ürünlerin stok durumları ve satış oranları dikkate alınarak hazırlanacak olan sipariş listeleri tedarikçi ana firma tarafından düzenli olarak temin edilerek teslim edilmiş oluyor.

Tüm yasal işlemlere uyulması ve her iki tarafında sorumluluk ve görevlerini yapması ile verimli bir ortaklık olan Japon pazarı bayilik sistemi yaygın bir şekilde uygulanma alanı da bulan bir sistem. Kullanıcılarına uygun, kaliteli ve farklı ürünleri sunabilen bu sistemler sayesinde herkes avantajlı alışveriş ve gelir elde etmiş oluyor. Japon pazarı ürünleri toptan olarak temin ederek son derece karlı bir iş modülü uygulayabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 56 YORUM
 1. Emine dedi ki:

  Uşak banaz ilçesine acmak istiyorum sartlari ogrene bilirmiyim acaba

 2. Fesih kaya dedi ki:

  Van icin bayilik

 3. Lütfiye elaldi dedi ki:

  Ilcelere Bayilik veriliyormu sartlar neler yardimci olurmusunuz.?

 4. Hasan Malkoc dedi ki:

  Trabzonda acmak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.

 5. Mehmet ha dedi ki:

  Bende bayilik açmak istiyorum nerden bilgi alabiliriz

 6. Samet sengul dedi ki:

  Prosedür olarak şartlar nelerdir ciddi olarak görüşebilirmiyiz

 7. FEYZULLAH İŞBİLİR dedi ki:

  BAŞOĞLU DIŞ.TİC.İNŞ.EMTAH OTO.SAN.VE NAK.PAZDAĞ.TİC.LTD.ŞTİ. ÇORLU TEKİRDAĞ TOPLAMDA 490M2 OLAN 270 M2 DÜKKAN 220M2 DEPOSU OLAN ANA CAD ÜZERİ 2OKUL KARŞIŞI MÜLKÜ KENDİMİZE AİT DUKKANIMIZA ACMAK İSTİYORUZ

  1. Dündar dedi ki:

   Feyzullah bey iyi günler dilerim. Siz japon pazarı tarzında bir yermi açmak istiyorsunuz. Bu konuda bayilik konsepti yoktur. Arzu ederseniz size bu konuda danışmanlık hizmeti verebilirim. Görüşmek isterseniz arayabilirsiniz

   1. Kürşat Tansel dedi ki:

    Merhaba bizde kendi dükkanımıza bir ucuzluk pazarı açmak istiyoruz .yerimizi yozgatta kendi nakit sermayemiz var . dilerseniz görüşebiliriz . Kürşat tansel 0539 876 84 12/

 8. Servet çelik dedi ki:

  Urfa merkezde açmak istiyorum

BİR YORUM YAZ