Yeni İş Fikirleri

İzmir Buca Evlere İş Veren Fason Firmalar

Vakitlerinin büyük çoğunlukla evde geçiren, çocuklarına bakmak durumunda kaldığı için çalışamayan ya da aileme bir katkım olsun diyen kadınlar evden çalışıyor. İzmir’de evlere iş veren pek çok firma bulunuyor. Çiğli Organize Sanayi Bölgesi, Kemeraltı, Karabağlar, Bornova gibi yerlerde evlere ek iş imkanı sağlayan pek çok fason firma bulunuyor. İçeriğimizde İzmir’de ve ilçelerinde evlere iş veren firmalar bu firmaların telefon numaralarını kaleme aldık. Bu firmalar ile görüşerek siz de ek gelir elde edebilirsiniz.

İzmir’de Evlere iş Veren Firmalar

Kadınların sürekli olarak iş hayatlarında aktif olmaları gerektiğinden söz ediyoruz. Ancak bazı kadınlarımız çocuklarının olması, onlara bakacak kimse olmaması gibi durumlardan dolayı evlerini bırakarak aktif olarak çalışma hayatına katılamıyor. Aileme bir katkım olsun, üç beş kuruş da ben kazanayım, pazar param çıksın gibi düşünceler ile kadınlarımız evde iş yapabiliyor. Bu işleri veren pek çok firma var. Özellikle kına paketleme, kalem montajı, çerez paketleme, amigurumi bebek, şekerleme, aksesuar yapımı gibi işler, adet başına belirlenen ücretler karşılığında çalışmak isteyen ev hanımlarına veriliyor.

İzmir'de Evlere iş Veren Firmalar 
İzmir’de Evlere iş Veren Firmalar

İzmir, denize kıyısı olan bir şehir olması münasebeti ile çok fazla turist çeken bir ilimiz. Hal böyle olunca tatil beldelerinde satılan ürünler de genel olarak el yapımı oluyor. Bu ürünlerin fazla miktarlarda üretilmesi için de İzmir ve ilçelerinde bulunan fason firmalar evlere iş gönderebiliyor. Bu firmalara ulaşmanın pek çok yolu var. İnternet  üzerinden ya da sosyal medya sayfalarında evlere iş verilir şeklinde ilanlara rastlamak mümkün.

Özellikle bu tarz ilanları araştırırken dikkatli olmak gerekiyor. Size verilen ücret belirli olmayıp, yaptığınız işe ve adete göre değişiklik gösterecektir. Hem de 5 bin – 10 bin TL kazanç sağlamak mümkün değildir. Çünkü adet tutarları kuruşlarla ifade ediliyor. Bu sebeple kadınlarımızın dukkanacmak.com  dolandırıcılara karşı dikkatli olması, kişisel bilgilerini kimse ile paylaşmaması gerekiyor. Özellikle işe gidip, yol ve yemek parası vermek yerine kadınlar bu işleri tercih edebiliyor.

Aslında saatlerin geniş olması da kadınlar için oldukça önem taşıyor. Evinin işini halleden kadın, müsait olduğunda, belirli bir saat olmaksızın işini yapabiliyor. Yani faaliyet açısından özgür. Bu durum da pek çok kadına cazip geliyor. Ayrıca evden çıkılmadığı için masraflar da firmaya ait. Siz sadece ne kadarlık iş yapabileceğinizi ve ikametgah adresinizi belirtiyorsunuz. Firma elden ulaştırılabileceği gibi kargo yolu ile işleri size teslim ediyor. Yine geri gönderimde kargo masrafları firmaya ait olduğundan kazandığınız temiz para cebinize kalıyor.

İzmir Bornova Evde Ek İş İmkanı

Bornova İzmir’in en çok turist çeken ilçeleri arasında yer alıyor. Özellikle hediyelik eşyalar çok gidiyor. Fason firmalar da evlere iş göndererek üretimin hızlı yapılmasını sağlıyorlar. Bornova’da ikamet eden kadınlarımız bölgelerinde bulunan bu firmalar ile anlaşarak onlardan iş alabilir ve değişen ücretler karşılığında bu işleri yapabilir. Kadınlarımız tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi malzemelerin teminidir. Bazı kadınlarımız, malzemeleri kendilerinin alacaklarını düşünerek bu tarz işlere girmek istemiyorlar.

İzmir Bornova Evde Ek İş İmkanı 
İzmir Bornova Evde Ek İş İmkanı

Gerekli olan malzemeler firmalar tarafından gönderiliyor. Örneğin davetiye katlama işi yapıyorsanız. Davetinin ne şekilde katlanacağı size tarif ediliyor. Zarfa herhangi bir aksesuar yapıştırılacaksa silikon ve silikon tabancı da malzemeler ile birlikte size ulaştırılıyor. Bu işleri yapmak oldukça kolay olduğundan, vakti boş olan kadınlarımız bu firmalar ile iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirler. Özellikle facebook ve instagram gibi internet kanalları üzeriden bu tarz işlere ulaşmak oldukça kolaydır. Bu siteler üzerinden “bornova evlere iş” şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza pek çok ilan çıkacaktır.

Çiğli Organizede Evlere İş Veren Fabrikalar

Asıl adı ile Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar özellikle internet siteleri üzerinden evlere iş verdiklerini ilan ediyor. Çiğli bölgesinde ikamet eden ve evden iş yapmak isteyen kadınlarımız internet, telefon ya da şahsen yapacakları müracaatlar ile evlere iş alabilirler.

Özellikle bölgede bulunan esnaflardan paketleme tarzı işler alabilirsiniz. Çiğli bölgesinde bulunan düğün salonları ile irtibata geçerek kına ve nikah şekeri paketlemesi de yapabilirsiniz. Fabrikalardan montaj işleri de almanız mümkündür. Bu işler kolay ve el becerisi olan herkesin yapabileceği tarzda işlerdir. Yeter ki zamanınız olsun, yemekleri yapınca, çocuğu uyutunca, hatta misafir geldiğinde bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Herhangi bir efor sarfetmenize de gerek yoktur. 

Çiğli Organizede Evlere İş Veren Fabrikalar
Çiğli Organize

İzmir Kemeraltı Evlere İş Veren Firmalar

İzmir’de ikamet edenler bilir, Kemeraltı Konak ilçesinde Mezarlıkbaşı’ndan meydana kadar alım satım işlerinin yani ticaret faaliyetlerinin yoğun olduğu yerler arasındadır. Çarşı, turistlerin uğrak noktaları olduğundan dolayı özellikle bu bölgelerde turistik ve hediyelik eşyalar satılmaktadır. Kemeraltı çarşısı özellikle çeyizcilerin yoğun olduğu mekanlardandır. Gelinlikçi, düğün ve kına malzemesi satan çok fazla yer vardır. Özellikle sabun ve süs eşyaları da çok satılıyor. Bu esnaflar kadınlar ile iletişime geçerek evlere iş veriyor. Kına paketleme, gelin çiçeği yapımı, çerez paketleme, nikah şekeri yapımı, şeker hamurundan kurabiye, nişan masası için aksesuarlar vb. yaparak para kazanabilirsiniz. Çarşıdaki esnaf ile birebir görüşerek iş alabilirsiniz.

İzmir Kemeraltı Evlere İş Veren Firmalar 
İzmir Kemeraltı Evlere İş Veren Firmalar

Sadece bu ilçelerde değil, Menemen, Torbalı, Selçuk, Tire, Karşıyaka, Gaziemir, Buca gibi ilçelerde kadınlarımıza iş veren pek çok fason firma bulunmaktadır. Oturduğunuz semtte bu şekilde çalışan kişileriniz ya da komşularınız varsa onlardan detaylı bilgi alabilirsiniz. İzmir’de kuyumcular çarşısında imalathanelerde gümüş işi yapılıyor.

İzmir Kına Paketleme İşi

Kadınların evde yapabilecekleri en kolay işlerden bir tanesi kına paketlemedir. Özellikle düğün sezonları başladığında organizasyon  firmaları ya da esnaflar tarafından en çok ihtiyaç duyulan hazır paketlenmiş kınalardır. Ancak bu işte müşterilerin talepleri doğrultusunda yapılmaktadır. Bu sebeple kim ne kadar sipariş vermiş ve hangi süslemeden beğenmiş ise o şekilde yapmak gerekecektir. Öncelikle size verilen ölçeğe göre kınayı ambalaja koymalısınız. Daha sonra size verilen karton, paket, plastik maddelere bu ambalajları yerleştirmeniz gerekiyor. Kazancınız tane üzerinden hesaplanıyor. İzmir’de bu işin maliyeti 50 kuruş ile 1 TL arasında değişiyor. 50 kuruştan günce 100 tane kına paketleseniz 50 TL kazanırsınız.

Kına Paketleme İşi 
Kına Paketleme İşi

Nikah Şekeri Paketleme

Kadınlarımızın yapabilecekleri en kolay ve eğlenceli işlerden bir tanesi nikah şekeri paketlemedir. Nikah şekerleri tasarım bakımından çok farklı şekillerde olabilmektedir. Genel olarak badem şekeri konsa da lokum ve çikolatalı versiyonları da vardır. Gelin ve damadın tercihlerine göre sipariş alınır ve iş size buna göre verilir. Nikah şekerlerinin fiyatları da oldukça pahalıdır. Lüks olanları ve orta halli olanları vardır. Yaptığınız işe göre tane hesabı 1 ya da 2 TL alırsınız. Günde 1 TL’den yine 100 tane yapsanız 100 TL kazanırsınız.

Evde Sabun Paketleme İşi

İzmir ve çevrelerinde özellikle tatil bölgelerinde ve doğallığın vurgulandığı yerlerde, el yapımı sabunlar satılır. Bunların çeşitli rahatsızlık ve cilt problemlerine iyi geldiği söylenir. Ayrıca çeşitli şekil, renk ve desenlerde olabilirler. İşte Kemeraltı gibi yerlerde bu tarz sabunlar çok fazla satılır. Esnaf ile görüşerek iş alabilirsiniz. Sabunları ve paketleri onlar temin edeceklerdir.

Lokma Yapmak

İzmir’in en meşhur yiyeceklerinden biri olan lokma  tatlısını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Özellikle mevlitlerde, özel günlerde lokma dökülür. Yemek yapan lokantalar, tatlıcılar ile ya da şahıslarla anlaşarak tatlı yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Lokma tatlısı çok malzeme gerektirmediğinden dolayı da yüksek tutarlar kazanabilirsiniz.

Lokma Yapmak
Lokma Yapmak

Katalog İşleri Yapmak

Özellikle çevresi geniş olan kadınların yapabilecekleri işlerin başında katalog işleri geliyor. Avon, Farmasi, Oriflame gibi firmalardan alacağınız kataloglar ile makyaj malzemesi, parfüm, yaz aylarında güneş kredi vb. satarak gelir elde edebilirsiniz. Öncelikle internet üzerinden bu firmalara üye olun. Daha sonra temsilci olmak istediğinizi söylediğinizde size tester ve aylık kataloglardan gönderirler. Bu kataloglardan satış yaparsınız. Temsilci olarak size de çeşitli indirimler sağlanır, hediye ürünler verilir.

Deniz Kabuklarından Aksesuar Yapımı

Tatil beldelerinde bu tarz aksesuarlara çok fazla rastlıyoruz. Ev dekorasyonunda ya da takı olarak deniz kabukları çok kullanılıyor. Mumluklar, kolyeler, bileklikler, çerçeve gibi çeşitli aksesuarlar yapılıyor. Bu firmalar size neyi nasıl yapacağınızı söylüyor. Biraz el becerisi olanlar ve bu işe ilgilisi olanların kolaylıkla yapabileceği işler. Plajlara yakın noktalarda bulunan esnaftan bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde evde ek iş imkanı sunan pek çok fabrika ve esnaf vardır. Sosyal medya üzerinden iletişime geçerek iş alabilir ve evden çıkmadan para kazanabilirsiniz.

161 Yorum

 1. evde paketleme işi yapmak istiyorum. izmir bucada oturuyorum. çalışmadığım için rahatlıkla yapabilir ve vakit ayırabilirim.

 2. Merhaba. 35 yaşındayım . Bergama’da yaşıyorum. Elim hızlıdır ve temiz çalışırım .2 çocuğum var ve onlar için mücadele veriyorum. Sizlerden dönüş bekliyorum.

 3. Evde paketleme işi istiyorum gerçekten çokzor durumdayım nolur banada dönüş yapın izmir bucadayım

 4. İzmir/Gültepe de oturuyorum. Çalışmıyorum paketleme işi yapmak istiyorum. Paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

 5. Izmır bucada oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparmisiniz lütfen

  1. Merhaba paketleme işinde çalıştım elim hızlıdır sizden iş bekliyorum İzmir Çiğli de oturuyorum

 6. İzmir/Gaziemir/Sarnıçta oturuyorum. Ben ve 2 arkadaşımla beraber ek iş yapmak istiyotuz.Elimiz temiz ve hızlıdır bize güvenebilirsiniz buna gerçekten ihtiyacımız var.

 7. Merhaba izmir ayrancilarda oturuyorum acil ise ihtiyacim var ek is yapmak istiyorum elimden her is gelir

 8. Evde paketleme işi yapabılırım cok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim cok hızlı bir şekilde iş yaparım geri donus yaparsanız cok sevinirim paketleme işinde iyiyimdir

 9. Ben İzmir menemen de yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum 10 kişilik bir ekibimle beraber yapıyorum ve 2 kızım la ben de yapıyorum daha önceden birçok farklı işlerde yaptım mesela kapı süsü balon paketleme şapka yapma ve abiye yapma gibi lütfen bana geri döner misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu