En Güzel Dükkan İşyeri İsimleri 2018 (YENİ KANUNA GÖRE)

En Güzel Dükkan İşyeri İsimleri 2018 (YENİ KANUNA GÖRE)
67.265 kez okundu.

Birbirinden güzel işyeri isimleri

ilginc-dukkan-isimleri (23)

İş kurmak isteyenlerin akıllarındaki en büyük sorulardan biri de, işyeri isminin seçimidir. Ailedeki ismi güzel olan fertlerden tutunda, soyağacına, tutulan futbol takımları ve sevilen renklere kadar birçok isim birbiriyle karıştırılarak değişik işyeri isimleri uydurulmaya çalışılır. Bazen bu karışımlar, sizi işyeri açmaktan soğutmaya yeterde artar. Bu nedenle işinizi kolaylaştırmak adına, sizler için seçtiğimiz en güzel dükkan mağaza isimleri ni paylaşmaya karar verdik. İşte birbirinden güzel dükkan mağaza isimleri listesi.

Dükkan veya mağaza için isim tavsiyeleri

Maviş, Eylül, Çınar, Çağrı, Tuğra, Beyzade, İmaj Maker, Süslü, Ay ışığı, Yakamoz, Bangır bangır, Tutsak, Kalite, Gökkuşağı, Ilgaz, Can, Enerji, Jet, Egeli, Copter, Sarmaşık, Penguen, Art, Parti Mavi, Böcük, Ponpon, City, Sihirbaz, Balım, Kardelen, Balo, Gala, King, Ritim, Medyum, Esila, Asel, Fark, Keyf, Eva, Hayal, Ela, Coşku, Lila, Temel, Yağmur, Huzur, Emin, Güven, Bulut, Masal, Blue, Barınak, Parıltı, Neşem, Sığınak, Doğa, Nehir, Dua, Barış, Aşkım, Şelale, Ege, Eğitim, Deniz, Vadi, Red, Çelik, İpek, Buse, Gülücük, Çağ, Tutkun, Tuğra, Algı, Emir, Eda, Çardak, Serem, Eftelya, Lila, Ada, Tube, Faralya, Maya, Elite, Anı, Elia, İdeal, Lüks, Lale, Class, Smile, Orça, Turkuaz, Yıldız, Palmiye, Sağlam, Çağın, Tekin, Or, Gerçek, Atlantik, Hira, Hilal, Lider…

Önemli tavsiyeler

İşyerine isim seçmek, işyerini açmak kadar zor olsa gerek. İşyeri ismi belirlerken, tavsiye edebileceğimiz birkaç husus var. Öncelikle belirlediğiniz işyeri ismi için marka tescil başvurusu yapmak istiyor iseniz, Türk Patent Enstitüsünün web sitesinden marka ismi sorgulaması yapın. Eğer seçtiğiniz isim başka bir firma tarafından tescil edilmiş ise, bu isim ile marka tescil ettirme konusunda problem yaşayabilirsiniz. Bu iş için Türk Patent Enstitüsünün marka sorgulama servisini kullanabilirsiniz.

İkinci tavsiyemiz ise, işyeriniz için seçeceğiniz ismin ileride değiştirilme durumu ile ilgili. Eğer işyerinizin ismini ileride değiştirmeye karar verirseniz, az da olsa müşteri kaybına uğrayabilirsiniz. İşyeriniz, satıldı, çalışmadı, para kazanamadıkları için devredildi gibi durumlara maruz kalabilir. Bu nedenle iyi bir seçim yaparak işyerinizin ismini değiştirmeyiniz.Seçeceğiniz isim, kulağa hoş gelen, işyerinizin bulunduğu bölgenin kültürel değerlerine uygun, okunuşu kolay olan, akılda kalıcı, dükkanınızın veya mağazanızın sektörüne uygun, rakiplerine benzemeyen ve çok abartılı olmayan bir isim olması tavsiyemizdir.

Dükkan veya mağazanıza isim seçme aşamasında, kararsız kalırsanız, aşağıda bulunan yorumlar bölümünde seçmek istediğiniz ismi yazarak yorum alabilirsiniz.

2018 yılında yayımlanan yeni TSE standardına göre, işletmeler tabelalarına en fazla %25 oranında yabancı kelime yazabilecekler.  (kaynak: https://www.tse.org.tr/Icerik/HaberDetay?HaberID=14565)

Tarihi özelliği bulunan tabelalar korunacak

Tabelaların tarihî özelliği bulunması durumunda aynen korunacak ve tarihi özelliği bulunan binalarda tabela kullanımı hususunda bina mimarisi dikkate alınacaktır. Binanın birden fazla cephesi varsa, en fazla iki cephesine tabela asılabilecek, acil, eczane, hastane ve polis tabelası dışındaki tabelalar bina yüzeyine dik olacak şekilde asılamayacaktır.

Şehir estetiğini ve mimarı dokusunu bozmayacak

Tabelalar şehir estetiğini ve mimarî dokusunu bozmayacak, şehrin doğal ve tarihî görünümü ile çelişmeyecek, şehrin doğal veya tarihî sit alanını bozmayacak şekilde yerleştirilecektir.

Tabelalar dil, ırk, cinsiyet, din ve mezhebe dayalı ayrımcılık belirten ögeler içeremeyecektir.

Kamu binalarında, kamu kurum ve kuruluşlarına ait duyurular ve tanıtımlar haricinde reklam içerikli tabelalar bulundurulmayacaktır. Kamu binalarının tabelaları, hiçbir şekilde ağaçların üstüne asılmayacaktır.

Tabela üzerinde bilgi işaretleri dikdörtgen, yasaklayıcı işaretler daire ve uyarı işaretleri ise üçgen şeklinde olacaktır.

Eğitim kurumlarının tabelalarında sol tarafta Mili Eğitim Bakanlığı’nın logosu yerleştirilecek il, ilçe adlarından sonra gelmek üzere sırasıyla okulun ismi, okulun türü ve derecesi yazılacak ve varsa okulun amblemi sağ tarafta yer alacaktır.

Sponsorluk tabelasında da kurallar belirlendi

Sponsorluk tabelasında da kurallar belirlendi. Buna göre; sponsorluk hizmeti veren kişi, kurum, kuruluşun logosu, yapılan sponsorluk hizmetinin tanımı ve sponsor kişi/kurum/kuruluşun adının geçtiği bir cümle yer alacaktır.

Standartta ayrıca kapı isim levhalarında,  levha yazım ve levhanın asımı konusunda da kurallar belirlenmiştir.En Güzel Dükkan İşyeri İsimleri 2018 (YENİ KANUNA GÖRE) Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. Menderes Aslan dedi ki:

  Klasik oyma koltuk takımı açmak istiyorum
  isim lütfen

 2. ELİF dedi ki:

  merhabalar züccaciye dükkanı için güzel bir isim tavsiye etmenizi rica ediyorum 🙂 teşekkürler

 3. Ramazan dedi ki:

  Kebapci ve ciger dukkani asmayi dusunuyorum isim bulamiyorum

 4. Eren dedi ki:

  Parfüm mağazam için güzel akılda kalıcı ve telaffuzu kolay isim arıyorum yardımcı urdanız sevinirim

  1. ERDİNÇ dedi ki:

   FIF FIS PARFÜMERİ

 5. Meltem baltalı dedi ki:

  Züccaciye mağazam için isim arıyorum. Yabancılarında kolayca telaffuz edebileceği bir marka olmalı. Yardımcı olursanız sevinirim .

 6. gözde günal dedi ki:

  merhaba kadın giyim mağazası veya butik olarak açılış yapacağım. adım gözde, herkes gözde giyim ya da gözde butik koymamı istiyor sizce ne olmalı ?

 7. Mustafa soy dedi ki:

  Yazılım danışmanlık şirketi için isim arıyoruz. yardımcı olur musunuz lütfen. Sonunda soft olması gerekiyor

 8. Caner dedi ki:

  Mağaza açmak istiyorum , isim önerisi lütfen?

 9. Ömer dedi ki:

  Yapı ve dekorasyon. Mobilya ağırlıklı isim lütfen

 10. Berk dedi ki:

  Giyim mağazası ismi önerebilir misiniz

 11. ayfer dedi ki:

  demir metal fason işletmesi için isim önerisi lütfen

 12. Kapaklı dedi ki:

  Giyim mağazası ismi

  1. Çankaya dedi ki:

   Simokin….patron…

 13. Elektrik dedi ki:

  Elektrik elektronik dükkanı açıcam isim önerileriniz

 14. Otomotiv dedi ki:

  İkinci el oto galeri

 15. müzik aletleri dükkanı dedi ki:

  Değişik, çarpıcı akılda kalıcı bir isim olsun.

  1. müzik aletleri dükkanı dedi ki:

   laminör müzik

 16. Yat tamiri dedi ki:

  İş yeri ismi

 17. BEHLÜL dedi ki:

  YAMAN PET ŞHOP İSMİNE YORUM BEKLİYORUM ARKADAŞLAR

  1. Anonim dedi ki:

   nereye kurulacak

Sayfa başına git