Dükkan Açmak

Dükkan Satın Almak İçin Kredi

Dükkan Satın Almak İçin Kredi

İşyerinin mülkünü satın almak isteyenler için, çarşı merkezinde veya mahalle arasında bir dükkan almak için KOBİ veya bireysel kredi veren bankaları kalem aldık. Dükkan açmak için kredi almak finansal olarak bütçenizi genişleterek iş girişiminiz konusunda biraz daha rahat harcama yapmanıza ve bütçenizi daha farklı ürün çeşitleri ile şekillendirmektedir. İş girişimi konusunda finansal destekler sağlayabileceğiniz KOBİ kredileri, KOSGEB kredileri ve esnaflara yönelik kredileri tercih edebilirsiniz. Dükkan veya taşınmazların devri yanlızca tapu kaydıyla yapılabilmektedir.

Resmi Gazetede bulunan ayrıntılı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz. KOBİ kapsamında kredi işlemleri ticari amaçlar kapsamında alınmaktadır. Banka kampanyaları ile ilgili işlemlerinizi online olarak, cep telefonu ile veya banka şubelerinden başvuru yaparak oluşturabilirsiniz. Birikim yapmak isteyenler lakin birikim yapacak imkanı olmayanlar için çekilen dükkan açma kredileri oldukça avantajlı bir yapıya sahiptir.

Halkbank

Halk bank bankası kapsamında temin edeceğiniz iş yeri kredisi yatırım işlemlerinizi oluşturmanız için son derece işlevsel bir kredi sistemi sunmakta. Halk bank bankası kapsamında sunulan dükkan açmak için kredi vadelendirmesi 72 ay kapsamında sunulmakta. Bankadan temin edeceğiniz krediyi 72 ay içinde ödeme imkanına sahip olmaktasınız. İş yeri kredisi kapsamında alacağınız kredinizin %50’sini sınırlı olarak kullanabilmektesiniz. Yatırım amacına yönelik olarak kiraya vermek amacı ile kullandırılan kredi işlemleri de iş yeri kredisi kapsamında yer almaktadır. Halkbankası işyeri satın alma kredisi ayrıntıları burada.

Garanti bankası

Garanti bankası kapsamında girişimcilere sunulan kredi türlerinden bir tanesi de işini yeni kurmakta olan bireylere özgü yürütülen krediler olmaktadır. Özellikle franchising bayilikler için kullanılan kredi desteği mobil platformlarda yürütülen projelere destek sağlamak amacı ile yaşanılmakta olan finansal sorunların önüne geçmek amacı ile yürürlüğe konulan kredilerdir. KOBİ’lere özel olarak sunulan krediler kapsamında işinizi büyüterek nakit akışınızı düzenleyerek kontrol altına alma imkanı sağlamaktadır. Garanti işyeri satın alma kredisi buradan inceleyebilirsiniz.Kredilerinizi kullanırken bazı ögelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanacağınız finansman türü ve benzeri işlemler kapsamında kullanılan kredilerin vade seçenekleri dükkan açmak için alınan krediler kapsamında etkin rol oynamaktadır. Dükkan açmak için finansman desteği alanında KOBİ’lere özel olarak sunulan 3 ay ile 36 ay arasında esnek vadelendirme seçenekleri ile oluşturulan kredileri tercih edebilirsiniz.

Ziraat bankası

Eğer dükkan açmak için kredi desteğinizi ortak iş yeri kredisi kapsamında kullanmak istiyorsanız o vakit Ziraat bankası sizlere bu konuda etkin hizmet sağlayan firmalardan olacaktır. Ziraat Bankasının dükkan satın alma kredisini buradan inceleyin. Özellikle yatırım amaçlı destek kredisi talebinde bulunan bireylere finansman desteği sağlayan banka ortak iş yeri almak ve bu işletmeleri 120 aya varan vadelendirme seçenekleri ile yapılandırmak amacına hitafen uygun koşullarda gerçekleştirme imkanına sahip olmaktasınız. ZOrtaklı dükkan kredisini ise bu sayfadan inceleyin.

Ziraat bankasından kredi çekme işleminizi dükkan açmak yönünde gerçekleştirmeniz ve bu işlemler doğrultusunda vadelendirme seçeneklerinizi oluşturmanız ev veya benzeri yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz bir yer alıp gelir elde etmenize katkı sağlayacaktır. Kosgeb kredileri kapsamında gerçekleştireceğiniz kredi işlemleri doğrultusunda daha fazla verim sağlayarak hibeli veya hibesiz kredilerden temin edebilirsiniz. Kosgeb kapsamında verilen krediler kredi sınırlandırmasına göre talep edilen kurallar kapsamında işletme sahiplerine sunulmaktadır.

Diğer bankalar

Dükkan işyeri satın alma kredisi veren bankalar, genelde konut kredilerinde olduğu gibi, mülkün %75-80’i oranında kredi verirler. Bu krediyi çekmek isteyen vatandaşlar, gelir belgesi, kimlik fotokopisi ve dükkanın tapusu ile bankalara başvururlar. Kosgeb veya herhangi bir devlet kurumu bu satın alma için faizsiz kredi veya hibe vermez.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. aytaç ısık dedi ki:

    hiç bir bankayada borcumda yok

  2. aytaç ısık dedi ki:

    dükkan acmak istiyorum ama hiç bişi yok yinede kredi cekebilirmiyim ?

BİR YORUM YAZ