İşyeri Stresini Yok Edin!

İşyeri Stresini Yok Edin!
1.046 kez okundu.

İşletme sahipleri ya da bir ofis içerisinde çalışan kişiler aralıklarla strese girebilmektedir. Bu streslerin büyük bir bölümü patron tarafından azarlanmak olduğu gibi yoğun iş temposu da kişiyi büyük strese sokabilmektedir. Eğer sizlerde iş yerinde strese giriyorsanız işyeri stresini yok edin makelemizden yararlanabilirsiniz.

İş yerinde çalışan kişiler gün içerisinde farklı farklı insanlar ile muatap olmakta ve bazı insanlar ile girmiş olduğu diyaloglarda strese girebilmektedir. Bu stresi yok etmek için işletme sahibi ya da ofis da çalışan personeller, işçiler neler yapmalıdır? Bu makalemiz aracılığı ile işyeri stresini nasıl yok edebileceğinizi belirteceğiz. Sizlerde belirtmiş olduğumuz bu adımları uygulayarak iş yeri stresine son verebilirsiniz. Ofis de çalışıyorsanız bu adımları uygulayarak iş stresinden kurtulabilirsiniz.

İşyeri stresinden kurtulma yolları

1-) Aralıklar ile Mola Vermek

İş yeri sahibiyseniz veya bir ofiste çalışıyorsanız mutlaka aralıklarla mola vermelisiniz. Bu molaların bir saat ya da iki saat gibi çok olmasına gerek yoktur. 5 dakika, 10 dakika gibi bir süre dahi hayat kurtarabilir. Bu süre zarfında istediğiniz türde müzikler dinleyin, çayınızı kahvenizi için, aklınızda ki tüm fikirleri ve düşünceleri atarak derin bir nefes alın ve o ufak mola içerisinde hiçbir şey düşünmeyin. Bunu yaparsanız size çok büyük faydası olacaktır.2-) Kahvaltı Yapmak

Kahvaltı yapmak pek çok insan için gereksiz gibi görünse de güne zinde, uyanık ve dinamik başlamanız için önemli etkenlerdendir. Ofise gitmeden önce mutlaka kahvaltınızı yapınız.

3-) Planlı Davranın

Ofisiniz de yoğun tempoda çalışıyorsanız gün içerisinde yapacaklarınızı unutabilirsiniz. Karmaşıklık olmaması adına mutlaka bir ajandanız olsun. Bu ajanda da notlar tutun ve planınızı buna göre belirleyin.

4-) İş Arkadaşlarınızı Eğlenceli Seçin

Eğer ofisiniz büyük ve eleman alıyorsanız mutlaka eğlenceli kişiler ile çalışmalısınız. Öyle ki eğlenceli kişiler sizleri en stresli anlardan dahi yapacakları espiriler, konuşmalar ve taklitler ile sizleri o stresten kurtarabilmektedir.

5-) Hayaliniz Olsun

Bir insanın yaşaması hayallere bağlıdır. Mutlu olmak, tatile gitmek, ev almak, araba almak vb. gibi bir hayaliniz olmalıdır. Bu sayede yoğun iş temposuna dayanabilir ve adım adım hayalinize yaklaştığınız için mutlu olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git