Dükkan Açmak

İşyeri Büyütme Kredisi ve KOSGEB Desteği

İşyeri Büyütme Kredisi ve KOSGEB Desteği

Ülkemizde KOSGEB diye bilinen kuruluş tarafından, işini büyütmek isteyenlere, işyeri açma kredisi verilmektedir. Artık başkasının yanında çalışmak yerine size ait bir işiniz olsun istiyorsanız ve bu işyerini kurmak için Devlet desteğine ihtiyaç duyuyor iseniz, size destek verebilecek tek kuruluş KOSGEB’dir. Ancak ve ancak kosgeb kredisi ile kendi işinizi kurabilir, eğer işyeriniz var ise, destekler ile işinizi büyütebilirsiniz. Bu krediler haricinde bankalar, devlet bankaları veya diğer kurumlar tarafından verilen tüm krediler geri ödemelidir. İçlerinde faizsiz işyeri büyütme kredisi veren bankalar olsa da, işyeri büyütmek için hibe veren kuruluş kosgeb’dir.

Kosgeb işyeri büyütmek için iş projesi hazırlamayı öğrendiğinize göre, işinizi büyütmek için yapmanız gereken hazırladığınız iş projesi ile Kosgeb’e başvuru yapmaktır. Kosgeb tarafından yapmış olduğunuz başvuru incelenecek ve uygun görülmesi durumunda tarafınıza işyeri büyütmek için kullanılabilen 50 bin lira hibe ve 100 bin lira 0 faizli kredi verilebilecektir. Tabi bu krediyi kullanırken, işyeriniz için aldığınız tüm alet ve edevatları, tüm harcama giderlerini, dükkan tadilatı gibi tüm kalemleri tek tek faturalandırmanız gerekmektedir. Kosgeb işyeri büyütenlere faturalandırılmış giderler haricinde destekleme yapmamaktadır.Kobiler için işyeri geliştirme desteği

Kosgeb tarafından esnaflar içinde çeşitli desteklemeler mevcuttur. KOSGEB Kobigel projesi ile imalat sanayiye 300 milyon lira destek sağlamaktadır. Öte yandan Kosgeb esnaflar için Kobi Proje Destek Programı dahilinde, 150.000 TL. kredi vermektedir. Bu kredi programı 3 yıldır.

Ülkemizde hizmet vermekte olan, birçok banka şubesi tarafından esnaflara işyeri kredi destekleri sağlanmaktadır. Bu bankalara başvurarak sizde işyerinizi geliştirme ve büyütme kredisi çekebilirsiniz. İşyeriniz için gereken desteği kosgeb’den sağlayabileceğiniz gibi devlet bankaları ve özel bankalara da, başvurabilirsiniz.

Bunun haricinde aşağıda isimleri yazılı olan bankalara KOBİ’ler ve tüm vatandaşlar işletme büyütme kredisi için başvurabilir.

Tüzel kişiliği olan firmalar KOBİ kredilerine,

Tüzel kişiliği olmayanlar ise bireysel kredilere başvuru yapabilir.

 • Akbank,
 • TEB,
 • Ziraat Bankası,
 • Garanti,
 • Yapı ve Kredi,
 • İş Bankası,
 • Halkbank
BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. abdullah dedi ki:

  Selam ben çiftlikleri uğraşıyorum hayvanların var birazdan alıp çoğaltmak istiyorum hibe ala bilirmiyine

 2. NEVŞEHİR/ÜRGÜP dedi ki:

  400.000 TL L,K BİR YATIRIMLA, İMALAT ÜZERİNE VAR OLAN İŞLETMEMİZİ BÜYÜTMEK İSTİYORUZ. KOSGEP’İN İS YERİ BÜYÜTME KREDİSİ İÇİN PLANLADIĞI BİR TARİH VARMI? TEŞEKKÜRLER.

 3. elazig dedi ki:

  TENEKECIYIM DUKKAMIMI BUYUTUM YENI MAKINALAR ALMAK ISTIYORUM BANA YARDIMCI OLABILURMISINIZ

 4. avcılar dedi ki:

  kendi çapımda açtığım modaevimi büyütmek için ne yapabilirim

 5. işyeri büyütme dedi ki:

  işyerimi büyütmek istiyorum bayanım kendi çapımda açtığım dükkanımı büyütmek istiyom bana yardımcı olursanız memnun kalıcam

BİR YORUM YAZ