Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


İşletme İsminin Seçiminde Önemli Ayrıntılar

İşletme İsminin Seçiminde Önemli Ayrıntılar
11.799 kez okundu.

İş yeri açmak hemen hemen tüm girişimcilerin hayatını yönlendirecek hususlardan bir tanesidir. Maddi olarak gelir elde etmek için seçtiğiniz iş kurma alanında markalaşma yolunda adım adım ilerlerken sizleri ön plana çıkaracak konulardan bir tanesi de dükkanınızın ismi olmaktadır. Market, manav, kasap, şarküteri, giyim mağazası, nalbur, boyacı, kahvehane, internet cafe, kıraathane, lokanta, bar, restaurant, hediyelik eşya mağazası, simit evi açanlar ancak işyerine hangi ismi koyacağına karar veremeyenler için, işyeri isimleri hakkında bilgiler vereceğiz.

En güzel iş yeri isimleri ile ilgili her zaman seçim yaptığınızda akılda kalıcı mantıklı ve kulağa hoş gelen isimleri tercih etmelisiniz. Öyle ki biz insanlar kulağımıza hoş gelen ve kolay hatırlayabileceğimiz isimli yerleri farkında olmasak da daha fazla tercih etmekteyizdir.

İsimleri bulurken uzun olmasından kaçının. Uzun dükkan isimleri her zaman dükkanınızın beklentilerini daha yükseğe çıkarmaktadır. Bu yüzden en güzel iş yeri dükkan isimleri ile ilgili isim arayışında iken uzun dükkan isimlerini bir kenara bırakarak kısa ve akılda kalıcı bir isim düşünün.

İsim belirlerken dikkat edilmesi gereken sektöre uygun isimler seçmektir. Kulağa basit bir söylenim gibi gelebilir lakin aslında bu sizin faaliyetinizi ön plana taşıyan nitelikli ve farkında olmadan sahip olduğunuz başarınızın anahtarı olacaktır.Lezz-et et, Şalvarlı et ve benzeri dükkan isimleri sektörüne uygun olarak seçilmiş isimlerden bir kaçıdır. Bunun yanı sıra bilindik ünlü markalara da göz atacak olursak Sultanahmet Köftecisi, Köfteci Ramiz, Simit Sarayı, Bereket Döner, Gurme Ekmek, Kahveler Dünyası ve daha bir çok sektör faaliyetine uygun son derece kaliteli isimler tercih etmekte.

İsminiz ile oluşturulabilecek isimleri bulunduğunuz sektör ile isminizi birleştirmeniz sonucunda ortaya çıkan isim olmaktadır. Bu alanda eğer ki isminiz faaliyet ettiğiniz sektöre uyum sağlamakta ise yardım alarak marka profili oluşturabilirsiniz.

İsminizi tüm tüketiciye duyurmak için sloganlar oluşturup dükkanınız için belirlediğiniz en güzel dükkan isimleri içeren sloganları hazırlayarak hatırda daha kalıcı bir yer edebilirsiniz.

Firmanızın yapısına ve üretimlerinize katkı sağlayacak isim seçimi için bir çok firmadan  yardım alabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde iş yerleri web sayfası için başvuruda bulunan tüm bireyler web tasarım, matbaa ve benzeri işlemlerini yaptırırken alternatif bir dükkan ismi talep edebilirler.

Sektörünüze uygun kaliteli ve sıradan olmayan nitelikte doğru isim tercihinde bulunmak için bir müddet araştırma yapınız. Araştırmalar kapsamında yarı Türkçe yarı İngilizce kavramlardan da faydalanabilirsiniz. Örneğin My Baklava, Dürümland, Mec-bur, Keb-up, Gala Pub, Pilav House, Pidecix, Brothers büfe bu konuda örnek verilebilecek yarı Türkçe yarı İngilizce en güzel iş yeri isimleri bakımından örnek verilecek nitelikte isimlerdir.İşletme İsminin Seçiminde Önemli Ayrıntılar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Fatma dedi ki:

    Yarı ingilizce yarı türkçe dükkan isimleri yeterince dilimizi öldürdü aklımıza dönup dukkanimizin adını da türkçe bir işim seçebilir be dilimizin daha uzun yillar sağlıkla sorunlarımıza miras kalmasına katkı da bulunabiliriz

Sayfa başına git