Sosyal Medya

İnstagram Profilinde Link Paylaşma Yöntemi (Nasıl Yapılmalı?)

Dünya üzerinde fenomen olan uygulama için, instagram profilinde link paylaşma nasıl olur?, Link verme işlemi nasıl yapılır? Profil linki ve fotoğraf linki paylaşma, instagram link kopyalama nasıldır, kendi instagram profil linki verme, gibi sorularınızın tüm cevaplarını yazımızda derledik.

İnstagram Profilinde Link Paylaşma

İnstagram uygulaması yine kendisi, üzerinde yaptığı her güncelleme ile daha da geliştirek kullanıcılarına kaliteli bir hizmet vermeye çalışıyor. Uygulamanın kullanıcıları için geliştirdiği bir diğer kolaylık ise profil ve fotoğraf  linki paylaşma (alma) özelliğidir. Bu uygulamayı  kullanan kişiler, güncellemeden önce paylaşılan fotoğraf veya görmek istediği profillere ait linklere ulaşamıyordu. Ancak uygulama buna bir çözüm getirdi bu yöntem ise oldukça basittir. Profil linki ve fotoğraf linki alma hakkında tüm ayrıntıları ilerleyen satırlarda inceleyebilirsiniz.
Zaman zaman uygulama üzerinden gördüğünüz profilleri başka bir arkadaşınız veya diğer sosyal medya platformlarından paylaşmak isteyebilirsiniz. İnstagram’da link paylaşmak için öncelikle üye olabilmek gerekir, öncelikle uygulamayı cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ancak Web site üzerinden üyeliğe izin vermiyor. Ancak Web site üzerinden giriş yapıp resim video paylaşımlarını görebilmeye, paylaşım yapmaya ve arama yapmaya izin veriyor. Oluşturduğunuz hesap için Web sitenizden profilinize ekleyebiliyorsunuz.

Profil Linki Nasıl Alınır?

Özelliğini aktif hale getirip kullanabilmek için Android ‘de Google Play Store ‘dan İOS ‘da ise App Store dan uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Instagram’da beğendiğiniz, takip ettiğiniz bir arkadaşlarınız veya diğer sosyal medya hesaplarınız ile paylaşmak istiyorsanız linkini almak istediğiniz hesabı açın. Açtığınız hesabın sağ üstteki üç noktasına tıklayın. Profilin URL ’sini seçerek ”kopyala” butonuna bastığınızda hesabın profil linkini kopyalamış olursunuz. Başka bir kopyalama işlemi gerçekleştirene  kadar herhangi bir uygulamada veya not defteri bölümüne girip ekrana basılı tutup ”yapıştır” tuşuna bastığınızda kopyaladığınız gönderinin veya kullanıcı profilin linki ortaya çıkacaktır. Arkadaşlarınız ile daha kolay paylaşım yapmanız kolaylaşacak ve istediğiniz URL’ye bu şekilde ulaşabileceksiniz. Bahsettiğimiz gibi profil linki ve fotoğraf linki alma işlemi bundan ibarettir.

İnstagram’da Link Alırken Yapılması Gerekenler

Tek yapmanız gereken uygun adımları doğru bir şekilde uygulamak,  Profilin URL ’ sini seçerek kopyala butonuna bastığınızda hesabın profil linkini kopyalamış olursunuz. Ve herhangi bir uygulama veya not defteri bölümünüze girip ekrana basılı tutup yapıştır dukkanacmak.com  tuşuna bastığınızda kopyaladığınız gönderinin veya kullanıcı profilin linki oraya çıkacaktır.  Tek yapmanız gereken uygun adımları doğru bir şekilde uygulamak, Burada unutmamanız gereken en önemli nokta gizli hesaplarda link kopyalama işleminin uygulanamayacağıdır. Gizli profil için ise kopyaladığınız takdirde içerikler görüntülemez ancak web sayfasına kopyaladığınız sayfayı yapıştırdığınızda profil linkine ulaşabilirsiniz.

İnstagram Link Paylaşımı

İnstagram Paylaşımların Linkini Kopyalama

Bu uygulamada hoşunuza giden paylaşımı farklı bir platformda arkadaşınız ile paylaşmak yada ilgilendiğiniz paylaşımı bilgisayarınızdan açmak istediğinizde bağlantı adresini kopyalayarak yapabilirsiniz. İOS işletimi kullanıyorsanız gönderinin üzerine geldiğiniz zaman yan yana üç tane nokta göreceksiniz, Android işletim sistemi kullanıyorsanız yine aynı bölümde alt alta üç nokta olacaktır. Gönderi üzerinde yer alan bu bölümlere tıkladığınızda açılan menüde “Paylaşım URL’sini Kopyala” çıkacaktır. Buna tıkladığınızda bağlantı seçtiğiniz pano kopyalanmış olacaktır. Geriye sadece istediğiniz yere göndermeniz veya kaydetmeniz yeterli olacaktır. Özellikle hesapları açık olan profilleri kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Kapalı olan profil URL’ni görmek pekte mümkün değildir. Gelin bir de İOS ve ANDROİD seçenekleriyle koplayalama işlemlerini inceleyelim.

Android işletim sistemine ait cihazlarda Instagram link kopyalama işlemi için, öncelikle paylaşımın üzerine gelmeli ve üst üste üç nokta simgesine tıklayın. Bu işlemden sonra karşınıza çıkacak olan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini seçtiğinizde işlem tamamlanmış olacaktır. Aldığınız linki istediğiniz yere kopyalayıp kullanabilirsiniz.

İOS işletim sistemine ait cihazlarda ise  uygulamanın  link kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle paylaşımın üzerine gelmeli ve yan yana olan üç nokta simgesine tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza çıkan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini tıkladığınızda linki kopyalamış olursunuz. Bu sayede profil ve site linklerini kolaylıkla kopyalayıp dilediğiniz yerde yapıştır seçeneğiniz ile kullanabilirsiniz.

Kendi Instagram Linki Nasıl Eklenir?

Android uygulamasından, kendi instagram link kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle paylaşımın üzerine gelmelisiniz daha sonra üst üste üç nokta simgesine tıklayın, Bu işlemden sonra karşınıza çıkan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır. Bu sayede kendi instagram profilinizide kopyalamış olacaksınız. Eğer bu işlemi İos uygulamasından yapacaksanız, kendi profilinizi kopyalama işlemini ise, profilinize tıklayıp yan yana olan üç nokta simgesine tıklayınız, daha sonra karşınıza çıkan ”Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğini seçtiğinizde kendi profil linkinizi kopyalayıp dilediğiniz yerde ‘kendi profilinizi de paylaşıp” görüntüleyebilirsiniz. 

İnstagram Profil URL Kopyalama Ne İşe Yarar?

Yaptığınız kopyalama işlemi size kolaylık sağlar. Takip ettiğiniz, veya ulaşmak istediğiniz sayfanın doğru bir şekilde açılmasını ve ulaşmayı istediğiniz sayfayı kopyala yapıştır işlemi ile saniyeler içinde önünüze çıkaracaktır. Buda size aradığınız sayfalar ve profillerin orijinal halini uğraştırmadan incelemeniz ve bulmanızı sağlar.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Profil URL’ si Nedir?

URL, internet üzerindeki bir kaynağın yerini belirtmek amacıyla kullanılır. URL nedir? sorusuna yanıt verecek olursak, tarayıcınızda bulunan site adresinin veya profilin belirtildiği çubukta yer alan bilgilerdir diyebiliriz.

Site Üzerinden İnstagram Linki Kopyalama

Site üzerinden uygulama linki mi kopyalamak istiyorsunuz? O zaman aşağıdaki adımları takip edin.
Öncelikle uygulamanın kendi sitesinden giriş yapıyoruz ve gönderisini kopyalamak istediğimiz kullanıcının, sitenin profiline tıklıyoruz. Profile girdikten sonra linkinin kopyalamak istediğiniz paylaşım veya profile girin. Tarayıcınızda bulunan üst kısımdaki linki kopyalayın. Kopyaladığınız linki istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Paylaşım herkese açık olduğundan her yerde kolaylıkla görülebilir. Fakat siz başkalarının paylaşımlarını kullanırken çalıntı yapmayın ve kopyaladığınız linklere dikkat edin sahtelik olarak algılanıp uygulamada engel yaşayabilirsiniz.

Sosyal Medya Linki Kopyalama

İnstagram Profiline Youtube, WhatsApp, Twitter, Snapchat Linki Ekleme

Youtube kanalınızın veya kullanmak istediğiniz diğer hesaplarınızdan linkini uygulamalara ekleyerek abone sayınızı arttırabilir, takipçilerinizin sizin diğer sosyal ağlardaki hareketlerinizi görmesini sağlayabilirsiniz.
İlk olarak uygulamanızı açarak, profilinizegiriş yapınız. Profil düzenle seçeneğine tıklayarak internet sitesi yazan bölüme link adresinizi kopyalayarak kaydet seçeneğiyle oluşturabilirsiniz. Bu sayede adreslerinizi profillerinizde kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Profile Birden Fazla Link Ekleme

Araştırmalarımızın sonucunda, instagram profiline birden fazla link eklenemez. İnstagram birden fazla link paylaşımına ve kopyasına izin vermiyor. İnternet sitesi yazan kısmında tek link yeri vardır, oda seçtiğiniz bir adet linki eklemenize izin veriyor. Fakat birden fazla link eklemek isterseniz tek bir link altında site üzerinden sosyal hesaplarınızı, internet sitelerinizi buraya tanımlayarak buradan kendi profiliniz ve diğer profillerin linklerini seçerek tanımladığınız takdirde tek bir siteden birden fazla link ekleyerek instagram biyografi bölümüden bu sitenin linkini paylaşarak kullanabilirsiniz.
Göz atmak isterseniz kullanılan bu uygulama https://linktr.ee/ linkimizde ektedir.
Ayrıca ilk 3 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

VSCO Linki Nasıl Alınır? Nedir?

Instagram için en ideal fotoğrafı seçmek ve paylaşmak isteyen kullanıcılar, VSCO uygulamasıyla düzenlemeler yapabiliyor.  Fotoğraflarda çeşitli düzenlemeler yapılmasına ve filtreler kullanılmasına olanak sağlıyor. Netlik, ince ayarlar, solma, tonlama, keskinleştirme, pozlama gibi özelliklere sahiptir. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı paylaşmadan ağa kaydedebilir ve farklı filtreler kullanabilirsiniz. VSCO ve instagram arasındaki fark, özellikleri ve yetenekleri aynıdır. Uygulamanın, beğenme yorumlama özelliği yoktur. Kullanıcılar onları kimlerin takip ettiğini göremezler. Çoğunlukla fotoğraf düzenleme amacıyla kullanılır.

Link alma işlemi giriş yaptığınızda gülen yüz ifadesine tıklayın, profilinizin içine girdikten sonra profil fotoğrafınızın yani profil düzenleme bölmüne üzerine tıkladığınızda dış bağlantı bölümünden linklerinizi paylaşıp alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu