Sosyal Medya

İnstagram Gizli Hikaye İzleme Yöntemi 2023

İnstagram Gizli Hikaye İzleme: Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı ınstagram sosyal medya platformunda gizli hikaye izleme yöntemlerini, hikaye izleme sırası, ekli olmayan kişinin hikayesini izleme yöntemi, hikaye görüntüleme, hikaye izleme hilesi, önizleme açma ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sizin için araştırdık.

Gelin bu yazımızda instagram hikaye hilelerini hep beraber inceleyelim ve merak ettiğimiz profilin hikayelerine hemen bakmaya başlayalım.

Instagram’ da Gizli Hikaye Görme Yöntemi (Kesin Yanıt)

Birbirinizi takip etmiyorsunuz ancak hikayelerini merak ettiğiniz biri mi var? Yöntem kolay!

Öncelikle bu durumu çözmek için bir program seçeneğiyle bu profilin hikayelerini görebilirsiniz.

  • Story Saver for Instagram programını IOS ve ANDROID sistemli telefonunuza indirerek buradan giriş yaparak tüm hikayeleri görebilirsiniz.
  • İlk olarak sizin arkadaşlarınızın hikayeleri önünüze gelecektir.
  • Hemen yukarıda arama butonundan sizde olmayan kişinin profilini yazarak hikayelerini görebilirsiniz.
  • Ancak bu uygulama profili açık olan biri için geçerlidir.
  • Başka bir yöntem ise takip etmediğiniz kişinin hikayesini görüntülemek için fake (sahte) bir hesap açarak görmek istediğiniz kişi ekleyerek başka bir hesaptan profilini ve hikayelerini rahatlıkla görebilirsiniz.

İnstagram Hikaye Önizleme Açma

İnstagramın yeni bir özelliği ise önizleme açmadır. Eskiden uygulama sadece kişinin profiline girince veya üst tarafta çıkıyordu. Şimdi ise anasayfa da gezerken kişinin resmine tıkladığınızda hikayelerini görebilirsiniz.

Tüm hikayeleri bu şekilde ön izleme yöntemi ile izleyebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz kişinin hikayesini anasayfada gezerken izleme şansına sahipsiniz.

İnstagram’ da Hikaye İzleme Sırası

İnstagram hikaye özelliği ile sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça talep görüyor. Merak ettiğiniz en önemli şey ise instagram hikaye sıralamalarını neye göre yapıyor?. Herkes, bunu sizi en çok stalklayan birinin öne çıkarak bunu görüntülediğinizi zannediyor.

Bakalım  dukkanacmak.com bunun sebebi ve açıklaması neymiş? Algoritma yönetimi ile hikayeler sıralanmaktadır.

Bu sistemde sizi en çok stalklayan değil, sizin etkinliğiniz ve size en yakın insanlara bağlı olarak çalışan bir sistem ile karşı karşıyasınız. Yani, sistem çevrenize, etkinliğinize ve aktifliğe göre size hikaye sıralaması yapıyor.

Genel olarak bu sistemde en çok beğendiğiniz, takip ettiğiniz veya baktığınız bir konuyu ele alarak hikayeleri ve kişileri öne çıkarıp hikaye izleme sıralamasını bu sisteme göre düzenliyor.

Instagram Hikaye Görüntüleme

Hikaye görüntüleme sisteminde ise, bir hikaye 50 kişi tarafından veya daha az görüntülendi ise önceden bakmış kişiler en üst sıraya geleceklerdir. Görüntülenme sayısı çoğaldıkça hikayeye bakan kişilerin de hikayeyi paylaşan kişiyle olan etkileşim durumuna göre daha karmaşık sıralama yapan bir algoritma sisteme girer.

Bu iki sistem hikayeyi izleyenler listesinin en üstünde en alakalı kişileri göstermeye çalışır. Hikaye paylaşanlar, sıralama sistemine çok fazla takılırlar. Bu algoritma sistemi ile kitlelerin içeriklerindeki ilgi düzeyleri ortaya çıkarak sıralama yapılmaktadır. Hikaye görüntülenme etkileşimlerini sıralarsak;

  • Story’ e bakanın etkileşim düzeyi ( aktif durumu)
  • Profil ziyaret sıklığı
  • Hikayeyi görüntüleyen kişinin, beğeni, yorum vb. ile hikaye paylaşan kişinin hesabı arasında ne kadar etkileşim olduğu
  • İzleyici tarafından hikayesindeki posterler ile gönderilen iletiler
İnstagram’ da Hikaye İzleme Sırası
Instagram Hikaye Görüntüleme

Yukarıda verilen her bir faktör, belirli bir kişinin hikaye görünümleri sırasındaki konumunu belirlemeye yarar ve belirli bir oran verilir.

Algoritmalar ise bu faktörlerden hikayeyi paylaşan kişinin profiline bakmanın da bir etki olduğunu belirlemiştir. Sürekli profilinizi ziyaret eden biri hikayelerinizde en üst yerele çıkacaktır. Hemen bakın! Sizi en çok kim inceliyor görelim. Hemen hesabınıza giderek hikayenizi izleyenleri inceleyin!

İnstagram Hikaye İzleme Hilesi

Sizi takip etmeyen ve sizin takip etmediğiniz birinin hikayesini izlemek için araştırma yapıyorsanız doğru adrestesiniz! Gelin hep birlikte ekli olmayan birinin hikayesini nasıl izleyeceğimizi yazalım. Eğer hikayesini görmek istediğiniz kişinin profili herkese açık ise çeşitli instagram izleme programlarını kullanarak bilgileriniz ile giriş yaparak dilediğiniz kişinin profilini arayarak gizli bir şekilde hikayesini görebilirsiniz.

Eğer profili gizli değil ise başka birinden takip edebilir veya sahte bir hesap yöntemi ile hesabı takip ederek hikayelerini izleyebilirsiniz. Veya profili açık olan kişinin hikayesini izleyerek kişiyi hemen engelleyerek de izleyebilirsiniz.

Eğer kişiyi engellemeyi unutursanız yakalanırsınız. 24 saat içerisinde engelli olarak kalırsa kişi sizin karşı tarafın hikayelerini izlediğini asla bilmeyecektir. Bu yöntemler ile dilediğiniz kişi listenizde olmayan birini hikayelerini görebilirsiniz. Hemen işlemlere başlamak için buraya tıklayın.

İnstagram da engel yemeden Takip Etme yazımızı okuyarak takipçinizi arttırma yöntemini uygulayabilirsiniz.

Editör Seda

Dükkan Açmak Editör!

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu