İflas Eden Esnafa Girişimci Fikirler

İflas Eden Esnafa Girişimci Fikirler
1.162 kez okundu.

İşyeri açılması, bir girişimci olarak ticarete başlanması konusunda en fazla korkulan iflas edilmesidir. Ancak bu durumu yaşayan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kişilerden biriyseniz yeniden ayağa kalkmak konusunda aşağıdaki öneriler işinize yarayabilir.

Esnafın korkulu rüyası olan tüm emeklerinin boşa gitmesi ve iflas edilmesi durumunda birçok insan bir daha ticaretle uğraşmamayı düşünmektedir. Ancak akıllı davranılırsa yeniden başarı yakalanabilmektedir.

Neden Başarısız Olunduğu İyi İncelenmeli

Kaybedildiği kabullenilmesi ve soğukkanlı bir şekilde ilk baştan itibaren başarısızlık hikayenizi okumalısınız. Bunu yaparak nerelerde ne gibi hatalar yaptığınızı öğrenebilirsiniz. Bu hatalar sizlere aslında neler yapmanızı da gösterecektir. Bu durumda sizlere oldukça önemli bir avantaj sunacaktır.Yas Tutun ve Sonra Harekete Geçin

İşlerin istenildiği gitmemesi ve her şeyin kaybedilmesi durumunda yas tutulması önemlidir. Bir süre tüm bu olanların hazmedilmesi ve idrak edilmesi için yas tutulması gerekmektedir. Sonrasında ise yeniden harekete geçilmesi gerekmektedir. Kaybedilmiştir ama yeniden kazanabilmek mümkündür.

Yaşanılan Sorunları ve Felaketleri Fırsata Dönüştürün

Oldukça kötü bir durum olan iflas ile karşılaşınca birçok yeni fırsat ortaya çıkabilmektedir. Bu durum ilk bakışta çok iyimser gibi görünse de durum böyledir. Önemli olan bunların görülmesi ve değerlendirilmesidir.

Durun, Yön Değiştirin ve Hızlanın

Yapılan iş veya işin yapıldığı sistem konusunda bir hata olduğu ortadadır. Bunun tespiti ile bu hata konusunda durmak, yön değiştirmek ve yeniden başlamak oldukça önemlidir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git