Dükkan Açmak

Helal Para Kazanma Çizgisi İncedir!

Helal Para Kazanma Çizgisi İncedir!

Helalinden ekmek yemek

Hepimiz hayatımızı idame ettirmek için bir şekilde çalışır ve para kazanmak için emek harcarız. Her zaman için dünyamızda ki kanun tektir. Hiçbir şey yok olmaz ve mutlaka yaptığınız her şeyin bir geri dönüşü olacaktır. Bu iyilik ya da kötülük nasıl yorumlarsanız yorumlayın. Bu yüzden elde ettiğimiz gelirinde bir karşılığı olmak zorundadır. İşte bu karşılığı gerçek anlamda verdiğinizi düşündüğünüzde aldığınız gelir helal para olarak nitelendirilir. Bu şekilde sizlerde yaptığınız işlerde ve elde ettiğiniz kazançlarda bazı sorgulamalar yapmak zorunda kalırsınız. Çünkü elde ettiğiniz gelir helal değil ise size geri dönüşü gerçek anlamda sıkıntılı olabilir. Her zaman için internet ve diğer yollarda bazı gelir kapıları hepiniz açılmaktadır. Bu şekilde işlemler yapacağınız zaman bilerek ya da bilmeyerek başka insanların haklarını aldığınızda da bu kazancınız helal olmayacaktır. Sizler için en doğru kazanç şekli her zaman en iyi şekilde emek vererek aldığınızdır.

Birçok insan elde ettiği gelir ile emeğinin örtüşmediğini de bilmektedir. Bu şekilde olduğu zamanlarda da bir başkalarının onların haklarını gasp ettiği kesindir. Çünkü bir işte verilen emek ile alınan bedel örtüşmüyorsa mutlaka arada ki fark birilerinin cebine girmektedir. Bu bakımdan sizler de aldığınız paranın hakkını verdiğinize emin olmalı ve gelirinizin helal olduğuna kanaat getirmelisiniz. Bu bakış açısı ile baktığınızda birilerine gelirim ya da elde ettiğim helal mi haram mı diye sormadan kendiniz bazı şeyleri idrak edersiniz.Rızkın Onda Dokuzu Ticarettedir!

Allah bu yüzden insanları farklı yaratmış ve onların önlerine bazı yasaklar ve uyulması gereken kurallar koymuştur. Her zaman için mantık yürüterek bile gerçek anlamda iyi bir inanan olabilirsiniz. Sizler için en doğru çözüm içinizde ki sesin ve vicdanınızın rahat olmasıdır.

Hayatınız boyunca birçok gelir kapısı önünüzde açılır ve kapanır. Bunlardan en doğrusu sizin için en helal olanıdır. Şüphesiz ki bazen helal para kazanmak gerçek anlamda zorlaşabilir. Ancak doğru yoldan ve doğruluktan ayrılmayan bir yapınız var ise bazı şeyleri kaybettiğinizi ya da kaçırdığınızı düşündüğünüzde bile aslında birçok şeyi kazanmış olursunuz. En güzel ve en harika şeyler dünya malının ilginç örnekleri sizleri cezp ederek farklı yollara sürükleyebilir. Ancak unutulmaması gereken şey özellikle para kazanırken rızkınız ve ihtiyacınız kadar almaktır. Önceliğiniz bu olduğu zaman sıkıntı yaşamaz sorunlarınızdan da uzaklaşırsınız.

Emek Sarfettiğin Kazanç Helaldir!

Her bakımdan sizlere en ideal çözümleri sunacak olan doğru ahlak ve bilgili olan iç sesinizdir. Bu şekilde erdem sahibi insanların hayatları genellikle basit, düz ve lüksten uzaktır. Bu şekilde aza kanaat getirerek kendilerini üzmeden ve hırs yapmadan oldukça mutlu şekilde yaşayabilirler. Unutulmaması gereken şey insanların farklı hayat anlayışları olduğu ve bu anlayışlardan dolayı da bazen birbirleri ile çatışmalarıdır. İdeal ve sağlıklı bir insan kendisinin ve geçindirmekle yükümlü olan insanların rızıklarına haram bulaştırmayan insandır.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Çankaya seyranbaglari dedi ki:

    Evde ek iş istiyorum paketleme katlama montaj dizme ankara çankaya elim hızlıdır zamanında teslim ederim cevap atın lütfen terzilik yaptım el becerim var

BİR YORUM YAZ