Yeni İş Fikirleri

Hatay Evde Paketleme İşi Ek İş imkanları 2023 (Aylık 2 Bin TL)

Akdeniz Bölgesinin Hatay ilinde ve çevresinde de Antakya, Manavgat gibi Akdeniz Bölgesinin birçok il ve ilçede evlere iş veren firmalara ait evde iş ilanları verilmeye devam etmektedir. Akdeniz bölgesinde ikamet ediyor iseniz evinizden yapabileceğiniz paketleme ve diğer işler hakkında içeriğimizden bilgi alabilirsiniz. Evde paketleme işi yaparak aylık 1000 TL-2.500 TL arası para kazanabilirsiniz.

Akdenizin İncisi Hatay

Haritanın güney bölgesinde yer alan Hatay turizm alanında oldukça fazla gelişmiş olup tarım alanında da faaliyet göstermektedir. İklim olarak Akdeniz ikliminin yaşandığı bölge yazları sıcak ve kurak, kışları ise yağışlı ve ılık geçirmektedir. Yemek kültürünün güzelliği ve turistik bir yer olması sebebi ile gerek yerli turistlerin gerekse de yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Şehir ekonomik olarak da imkanlı olup iş istihdamının sağlanacağı birden fazla alan bulunmaktadır. Tarım işi ile uğraşmak isteyen ve organik ürün ticaret yapmak için oldukça olanağı olan bir yerdir.

Hatay'da Evlere İş Veren Firmalar 
Hatay’da Evlere İş Veren Firmalar

Turizm ve yemek konusunda gelişmiş bir şehir olduğundan bahsetmiştik. Aynı zamanda tarım alanında da faaliyet gösterilen ilde turunçgiller, zeytin, pamuk gibi ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Az bir sermaye ile faaliyet gösterebileceğiniz bu ilde dışarıda birçok yerde çalışabileceğiniz gibi evden de çalışabilir ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Hatay ilinde zeytincilik, baharatçılık, veya hediyelik eşya işi gibi işlerle uğraşan yerlerden evinizde çalışmak adına iş alabilir, evinizi çalışma alanınız yapabilir ve kendi çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Konuya girmeden önce açıklık getirmek istediğim bir husus vardır ki Antakya Hatay’ın diğer adı değildir. Bu ülkemizde genel olarak çok karıştırılsa da Hatay ilin adı Antakya’da Hatay ilinin en büyük ilçelerinin başında gelmektedir. Bu bölge tıpkı Gaziantep ve Şanlıurfa gibi yemeğe çok önem vermektedir. Yöresel olarak bilinen birden fazla yemeği bulunan şehrin bilinen en temel yiyeceği künefedir. Her lezzetin kendine özgü bir lezzeti olup, yapılan bütün yemekler, tatlılar vb. ürünler büyük bir ustalık ve dikkatle yapılmaktadır.

Antakya Evlere Hediyelik Eşya Paketleme İşi

Antakya ilinde ikamet ediyorsanız bıçakları ile ünlü olduğunu bilmeniz gereklidir. Bıçak, bakırdan yapılan cezve, yumurta sahanı, baharat değirmeni gibi birçok ürünün üretimini yapan firmalar Antakya’da bulunacaktır. Oldukça nostaljik görüntüye sahip olan bakır eşyalar içerisinde yapılan yiyecek ve içeceklere de ayrı bir lezzet katmaktadır. Bu sebeple hediyelik olarak yapılan bu eşyaların paketlenmesi, montajlanması gibi birçok iş için evlere iş gönderilmektedir.

Antakya Evlere Hediyelik Eşya Paketleme İşi 
Antakya Evlere Hediyelik Eşya Paketleme İşi

Bu firmalara ulaşmak için Antakya ili adına açılmış iş ilan sitelerini takip ederek evlere hediyelik eşya paketleme işi gönderen yerlerden iş alabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinde de ilan takibi yapabilirsiniz.

Hatay Baharat Paketleme İşi

Hatay ilinde hediyelik eşya ürünleri ve yöresel yemeklerin yanı sıra baharatları ile de ünlü bir şehirdir. Mutfaklarımızda genel olarak kullandığımız, Hatay ilinin meşhur baharatları olan, yemeklerimize ayrı bir tat veren birkaç baharatı şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hibisküs, 
 • Keçi boynuzu tozu, 
 • Acı çehre tohumu, 
 • Kekik, 
 • Dağ kekiği, 
 • Kakule, 
 • Kimyon, 
 • Küflü çökelek sürk baharatı, 
 • Muskat, 
 • Sumak, 
 • Toz kişniş, 
 • Kömbe baharatı, 
 • Öğütülmüş keten tohumu,
 • Muskat,
Hatay Baharat Paketleme İşi 
Hatay Baharat Paketleme İşi

Bu baharatların hepsini yemeklerinizde kullanmanız pek mümkün olmaz. Örneğin acı çehre tohumu aktarlarda sindirim sistemini hızlı çalıştırması sebebi ile zayıflamak isteyen vatandaşlara satılmaktadır. Aynı hibisküs ve keçi boynuzu tozu da kış hastalıklarına ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Bulunduğunuz bölgede mevcut baharatların üretimini yapan birçok aktar veya büyük firmalar bulunacaktır. Bu firmalar bünyesinde çalıştırdığı personellerin iş yükünü azaltmak ve maliyeti düşürmek adına evlere iş göndermektedir. Bu kapsamda gerekli olan tüm malzemeler firmalar tarafından gönderilecektir.

Paketlenecek olan baharatlar evinize çuval ile gönderilir. Aynı zamanda ürünlerin eşit oranlarda tartılması için bir tartı ve paketlenmeleri için küçük boyutlu poşetler sayısına göre elinize ulaştırılır. Sizin yapmanız gereken verilen paketlere firmanın talep ettiği ölçülerde baharat koymanız olacaktır. Bu hususta hızlı ve pratik olmanız yararınıza olacak olup kazanacağınız ücreti elinizin çabukluğu belirleyecektir. Bu firmalara yine internet sitelerinden ulaşabilir veya sosyal medya üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Başvuruda el becerilerinizi, grup ile çalışacaksanız kaç kişilik gruplar ile çalışacağınızı, günlük kaç saatinizi bu işe ayırabileceğinizi açık ve net bir şekilde belirtmenizi öneririz.

Manavgat İşkur Evde Paketleme İş İmkanları

Manavgat ilçesinde evden yapabileceğiniz birçok iş bulunuyor. Yer fıstığı paketleme, kıyafet paketleme, hediyelik eşya kutulama, sabun paketleme, çorap ve toka paketleme, düğünler için kına paketleme gibi evinizden birçok iş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bulunduğunuz bölgede yetişen ürünlerin reçellerini ve marmeladını yaparak satışa sunabilirsiniz. İlçenizde evlere iş veren firmalara ulaşmak için iş ilan sitelerini takip edebilirsiniz. Antalya ve çevresi turistik bir yer olması sebebi ile hediyelik eşya satışı da yoğun olarak yapılmaktadır. Bu sebeple hediyelik eşya montajı ve paketleme işleri alabilir, evinizden çalışabilirsiniz. Paketleme işlerinden performansınıza göre 1.000 TL ile 2.500 TL arası ücret kazanabilirsiniz. İş-kur üzerinden de Antalya paketleme işlerine başvuru yapabilirsiniz.

İşkur Manavgat Evde Paketleme İş İmkanları
İşkur Manavgat Evde Paketleme İş İmkanları

Manavgat haritanın Akdeniz Bölgesi kısmında yer almaktadır. 2.283 km2’lik yüz ölçümü ile Antalya’nın 2. büyük ilçesi olarak bilinmekte olup turistik bir yerdir. Şelaleleri ile ünlü olan ilçe Türkiye’nin en düzenli akan akarsuyu olan Manavgat Irmağı’nın kenarında bulunmaktadır. Turistik açıdan yerli ve yabancı turistlerin tam anlamı ile ilgi odağı olmaktadır. Bu sebeple de gerek fiziki olarak gerekse de evinden çalışacak olan vatandaşlara iş istihdamı sağlanmaktadır. Bölgede yoğun olarak turunçgiller, muz, limon, yer fıstığı, soya, yer fıstığı, kabak gibi birçok ürünün tarımsal faaliyeti yapılmaktadır. Aynı zamanda portakal, greyfurt, bergamot ve limon gibi ürünlerin reçelleri de yoğun olarak satışa sunulmaktadır.

Antalya İşkur Evde İş İlanları

Akdeniz Bölgesinde bulunan Türkiye’nin en büyük 5. şehri olan, tarım ve turizm alanında ticareti geliştirmiş olan şehrin nüfusu da oldukça kalabalıktır. İlin Konyaaltı, Kepez, Manavgat gibi toplamda 19 ilçesi ve 910 mahallesi bulunmaktadır. Nüfusun yoğun olduğu bölgelerde geçim sıkıntısı daha zordur. Özellikle az maaşlı çalışan bireyler geçimlerini sağlamak amacı ile ek işlere başvuru yapmaktadır. Ev hanımları boş zamanlarını değerlendirmek ve ev bütçesine katkı sağlamak adına, çalışanlar ise gelirini biraz daha arttırmak amacı ile evde yapılacak işlere başvuru yapmaktadır. Evde yapılacak olan işler fiziki olarak çalışılan işlere göre daha az gelir sağlamakta olsa da performansınıza göre ücretinizi kendiniz artırabilirsiniz.

Evden yapabileceğiniz işlerin sınırı yoktur. Paketleme işleri, yiyecek ürün üretimleri, kırsal bir alanda yaşıyorsanız ve yeriniz var ise tarımsal faaliyetlerden elde edilecek organik ürünler, turistik bir yerde yaşıyor iseniz hediyelik eşyalar vb. birçok iş yapabilirsiniz. Antalya lavanta bitkisinin yetiştiği yere yakın bir il olması sebebi ile bu alanda faaliyet gösterebilir ve lavanta paketleme işi yapan firmalardan iş alabilirsiniz.

Antalya İşkur Evde İş İlanları 
Antalya İşkur Evde İş İlanları

Akdeniz Bölgesinde ikamet ediyorsanız evlere iş veren firmalara internette bulunan iş ilanları sayfasından veya sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

66 Yorum

 1. Hatay dortyolda ikamet ediyorum tecrubem var ailemle birlikte çabuk ve temiz bir sekilde yapiyoruz evde paketleme isi istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =

Başa dön tuşu