Sağlık

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur? 2023 Maaşları

Güzellik uzmanı ve estetisyen mesleği günümüzde en çok tercih edilen ve yüksek oranda iş sahibi olma fırsatını sağlamaktadır. Estetisyenler ve güzellik uzmanları kendilerine danışan kadın yada erkek danışanlarının cilt bakımı, cilt analizi, epilasyon, buz lazer epilasyon, makyaj, bölgesel zayıflama gibi çeşitli vücut işlemlerini danışanlarının ihtiyaçlarına göre uygulayan kişilerdir. Güzellik uzmanı neler yapar, estetisyen ve güzellik uzmanı arasındaki fark nedir, Güzellik uzmanı ve estetisyen nasıl olunur? güzellik uzmanı ve estestisyen maaşları ne kadar? İçeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Arasındaki Fark Nedir?

Güzellik uzmanları güzellik merkezlerinde uygulanan epilasyon, cilt bakımı, vücut, vücut işlemleri, makyaj, çeşitli zayıflama aletlerinin kullanılması gibi birçok işlemi yapmaktadır. Estetisyenlerin görevleri ise cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek amacı ile çeşitli birkaç işlemler yapan, derin temizlik uygulayıcısıdır. Bunlarla beraber cilt ve vücut bakımı, makyaj gibi hizmetlerde vermektedir. Estetisyen ve güzellik uzmanı arasındaki fark neredeyse yok denebilecek kadar azdır. Her iki meslekte aynı alanda görev yapar.

Güzellik merkezlerine giderek istenmeyen tüylerden lazer yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları ne kadar? Öğrenebilir ve hemen size en yakın güzellik merkezlerine giderek lazer işlemi yaptırabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur?

  • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güzellik uzmanı sertifikası
  • Anadolu Meslek Liselerinde ilgili bölümden mezun olarak

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı güzellik uzmanı sertifikası veren güzellik uzmanlık kurslarına gidilmesi gerekmektedir. Bu kurslara giderek gerekli sertifika alınmalıdır. Kurs içerisinde verilen derslerden başarılı olunması ve mesleği icra etmek için yeterli uzmanlığına sahip olunması ardından kursiyerlere sertifikaları verilmektedir. Bu sertifika ile güzellik merkezi açabilir veya kozmetik mağazalarında çalışabilirsiniz.

Bunun dışında Anadolu Meslek liselerinde ilgili bölüme giderek uzmanlık eğitimi alabilir ve profesyonel bir şekilde danışanlarına hizmet sağlayabilir. İş-Kur aracılığıyla güzellik uzmanlık kursları, meslek liseleri gibi güzellik ve bakım eğitim almak isteyen kişilere ücretsiz ya da düşük maliyet ile eğitim hizmeti sunan kurumlar arasında yer almaktadır.

Estetisyen Nasıl Olunur?

Estetisyen nasıl olunur? Estetisyen olmak için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alınması ya da estetisyen olmak için Anadolu Meslek liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak yeterli olacaktır. Bu sertifika ile güzellik merkezlerinde estetisyen olarak çalışabilmektedir.

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Güzellik uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalı? Güzellik uzmanı olmak için Anadolu Meslek liselerinden Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri bölümünden mezun olmak ya da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki kurslardan Güzellik Uzmanlığı sertifika programlarında başarılı olarak mezun olabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Güzellik uzmanı sertifikası nasıl alınır? Güzellik uzmanı sertifikası alabilmek bu alan hakkında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren kurslara giderek sertifika programını başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı ve uygulamalı sınavdan başarılı olunması gerekmektedir.  Sınavlarda başarılı olunması ardından güzellik uzmanı sertifikası ile merkezlerde uzman olarak çalışabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Ve Estetisyenlik Kursları Kaç Ay Sürer?

Güzellik uzmanı ve estetisyenlik kursları kaç ay sürer? Güzellik uzmanı kurs programı süresi genel olarak 6 ay–7 ay arasında değişmektedir. Bu ay aralığında verilen eğitimin 826 saat ve 4 seviyeden oluşmaktadır. Kurs ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teorik ve uygulamalı sınav yapılır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu sınavlarda başarılı olunmak için en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Güzellik Uzmanı Neler Yapar?

Güzellik merkezlerinde cilt analizi ve bakımı, epilasyon, profesyonel makyaj ve çeşitli vücut işlemleri için gerekli süreçleri takip ederek kozmetik birimler ve teknolojiden yararlanarak, güzellik ve vücut formu için hizmet veren profesyonel bir kişidir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Makyaj, epilasyon vb. uygulamalar haricinde dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler için dudak estetiği fiyatları hakkında tüm bilgileri hazırladık.

Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

Güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs fiyatları ve 4.seviye güzellik uzmanlığı kursu fiyatları kurs verilen kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak MEB onaylı güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs ücretleri 3.450 TL–6.500 TL arasında değişmektedir.

İstanbul Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

İstanbul güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs fiyatları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak güzellik uzmanlığı kurs İstanbul fiyatları şöyledir:

Kurs İsmiİstanbul Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatı
Artline Academy (6 Ay)6.000 TL
Marmara akademi güzellik ve masaj kursu (5 Ay)6.500 TL
Özel selen akademi güzellik kursu (5 Ay)6.000 TL
Özel ben güzellik uzmanlığı kursu (6 Ay)6.500 TL
Fatma içeren akademi (5 Ay)6.900 TL
MEB Özel cenk memet tunceriz meslek edindirme kursu (4 Ay)6.500 TL
Venus güzellik akademisi (5 Ay) 5 .000 TL
Reform estetik ve güzellik uzmanlığı (2 Ay)4.500 TL
Çiğdem sarp akademi (6 Ay)5.500 TL
Berrin eren akademi  (8 Ay)5.500 TL
Seba ülgen estetisyenlik (6 Ay)6.500 TL
Medica akademi (4 Ay)5.500 TL
Akel akademi (6 Ay)6.500 TL
MEB Şevval özçelik eğitim kurumları (5 Ay)4.450 TL
Pasifik akademi (4 Ay)4.999 TL
MC akademi güzellik & saç bakım maltepe (5 Ay)6.000 TL
Sibel demir güzellik kursu (5 Ay)5.500 TL
Gri akademi (6 Ay)5.250 TL
İstanbul Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

Ankara Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

Ankara güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs fiyatları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak güzellik uzmanlığı kurs Ankara fiyatları şöyledir:

Kurs İsmiAnkara Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatı
Essi akademi ve güzellik (5 Ay)7.500 TL
MC akademi güzellik & saç bakım Ankara (5 Ay)6.000 TL
Özel Ankara estetisyenlik ve güzellik kursu9.000 TL
Ankara Güzellik Uzmanı ve Estetisyen

İzmir Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

İzmir güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs fiyatları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak güzellik uzmanlığı kurs İzmir fiyatları şöyledir:

Kurs İsmiİzmir Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatı
Essi akademi ve güzellik (5 Ay)7.500 TL
Sevil petrini beauty academy7.500 TL
Polen akademi7.000 TL
Kleopatra güzellik kursu (6 Ay)6.000 TL
Nihal adağ güzellik ve meslek kursu (5 Ay)8.000 TL
Hera altın oran akademi5.250 TL
İzmir Güzellik Uzmanı ve Estetisyen

İzmir Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatları

Bursa güzellik uzmanı ve estetisyenlik kurs fiyatları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak güzellik uzmanlığı kurs bursa fiyatları şöyledir:

Kurs İsmiBursa
Güzellik Uzmanı ve Estetisyenlik Kurs Fiyatı
MEB hayat güzellik akademisi (5 Ay)7.000 TL
MC akademi güzellik & saç bakım (5 Ay)6.000 TL
Bursa estetik akademi ( 5 Ay)6.500 TL
Güzellik atölyesi (6 Ay)8.500 TL
Ada estetisyenlik ve güzellik kursu (6 Ay)7.500 TL
Essplus akademi5.000 TL
İzmir Güzellik Uzmanı ve Estetisyen

Ücretsiz Güzellik Uzmanlığı Kursu

Ücretsiz güzellik uzmanlığı kursu şehirlerde bulunan Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen kurslar ile ücretsiz güzellik uzmanlığı kursu alabilirsiniz. Kurslar hakkında bilgilendirmeyi bulunduğunuz şehirdeki Halk Eğitim Merkezlerine giderek öğrenebilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Maaşları 2023

Güzellik uzmanı maaşı, güzellik uzmanları birçok merkezde çalışma imkânı bulabilmektedir. Bir başka güzellik merkezinde çalışmak istemeyen güzellik uzmanları kendi salonlarını açmayı tercih edebilirler. Güzellik uzman maaşları genel olarak 4.500 TL-5.500 TL arasında değişmektedir. Bu miktar müşteri memnuniyetine, salonun tanınmasına ve prim sistemine bağlı olarak daha da yükselebilmektedir.

Estetisyen Uzmanı Maaşı 2023

Estetisyen uzmanları birçok merkezde çalışabilirler. Kendi salonlarını açabilir yada başkasının yanında çalışabilirler. Estetisyen uzmanları ortalama olarak 4.500 TL ile 9.790 TL arasında farklılık gösterir. Bu miktarlar arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Hakan DENİZ

Dükkan açmak sitesinde 6 yıldır gündeme dair güncel haberler paylaşmaktayım.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu