Dükkan Açmak

Göz Kapağı Estetiği Fiyatı 2020

25.02.2020
Göz Kapağı Estetiği Fiyatı 2020

Yaş ve yer çekimine bağlı olarak göz kapaklarında sarkmalar ve torbalanmalar meydana gelir. Bu gibi durumlarda göz kapağı cerrahisi yapılması uygundur. Göz kapağı estetiği diğer adıyla Blefaroplasti ağrısız, kısa sürede genç ve sağlıklı bakışlara kavuşabilmek mümkündür. Göz altı torbalarının tedavisi hakkında araştırma yapan kişiler çevrelerinde yada internet üzerinden ev yapımı çözüm önerileriyle karşılaşsa da göz altı torbalarının kalıcı ve etkin çözümü göz altı torbası ameliyatı adı verilen operasyon ile mümkündür. Alt göz kapaklarında ki torbalar için alt blefaroplasti, üst göz kapaklarındaki torbalar  içinde üst Blefaroplasti ameliyatı uygulanır. Göz kapağı ameliyatı bakışlarda canlanmayla birlikte üzgün, yorgun, kızgın görünen yüz ifadesinde düzelme ve gençleşme sağlamaktadır. 35 ila 70 yaş arasında her kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Genetik faktörler genç yaşlarda  göz kapağı sorunlarına yol açabileceği gibi 20′ li yaşlarda da göz çevresi estetiği gerçekleştirilmektedir. Göz altı torbalarından kurtularak genç ve dinç görünüme sahip olmak isteyenler estetik fiyatlarının ne kadar olduğunu merak etmektedir.

Göz Kapağı Blefaroplasti Estetiği

Üst ve alt göz kapakları, yüzdeki yaşlanma ve bozulmalardan ilk ve en çok etkilenen bölgelerdir. Üst ve alt göz kapakları gevşeyip sarkarak zamanla gözün üzerinde düşmektedir. Bu durumda kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Göz kapağı düşüklüğü yüz ifademizi etkilemenin yanında görmek üzerinde de olumsuz etkileri olabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü yüz ifadelerimizi oldukça etkilemektedir. Yaşlı ve yorgun bir göz ifadesine sahip olan kişilerde genellikle alt yada üst göz kapağı düşüklüğü gözlemlenmektedir. Göz çevresi müdahalesinde göz sağlığı esas alınarak göz çevresinde gençleştirme, göz kapaklarının daha iyi görünmesini sağlamak mümkündür.  Göz kapağı estetiği kişinin yüz ifadesine doğrudan canlılık ve gençlik kazandıran bir işlemdir. Mimiklere bağlı olarak göz kenarlarında kaz ayağı denilen kırışıklar oluşur. Bu kırışıkların yanı sıra göz altlarında oluşan çökmeler ve morluklara da sıkça rastlanılmaktadır. Göz kapaklarında meydana gelen deformasyonların giderilmesi amacıyla yapılan Blefaroplasti ameliyatı, aynı zamanda göz kapaklarındaki kırışıkların giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Göz kapaklarında oluşan kırışıklar ilerleyen yaşlarda neredeyse kaçınılmazdır. Göz kapağı etrafında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler, de göz kapağı düşüklüğüne sebep olur. Bu gibi durumlar estetik ile düzeltilebilir. Göz kapağı estetikleri;

  • alt göz kapağı,
  • üst göz kapağı,
  • alt ve üst göz kapağı estetiği,
  • badem göz estetiğidir.

Göz Kapağı Estetiği Süreci

Göz kapağı estetiği her mevsimde yapılabilmektedir. mevsimlerin ameliyat başarısına bir etkisi olmamaktadır. Üst göz kapağı operasyonu yaklaşık 40/45 dakika süren bir operasyondur ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu operasyon ile yapılan işlem sarkmış olan dokuların belirlenmesi ve sonrasında operasyonun gerçekleştirilmesidir. Üst göz kapağı kıvrımı cerrahi işaretleme kalemi ile işaretlenir,  fazlalık olan kısımlarda işaretlendikten sonra lokal anestezi ile çevresindeki dokular uyuşturulur, doku fazlalıkları çıkartılır, tabanında bazı sıkılaştırılma işlemi yapılır ve sonrasında geriye kalan dokunun estetik bir şekilde kapatılması ile operasyon sonuçlandırılır.

Göz kapağı estetiği sonrasında ilk gün göz çevresinde şişlik ve morluk olmaktadır üç dört gün boyunca şişlikler sürebilmektedir. İyileşme sürecinde 7. ve 8. günlerde dikişler alınmaktadır. 1 haftalık iyileşme  sürecinden sonra kişiler günlük yaşantısına dönebilmektedir. Göz kapağı ameliyatında en sık sorulan sorulardan birisi de gözde dikiş izinin kalıp kalmayacağıdır. İnce bir dokuya sahip olan göz kapağında dikiş izleri 2 ay sonrasında tamamen kaybolmaktadır.  Ameliyatla iyi bir sonuca kısa iyileşme süresi sonrasında ulaşmakta önemlidir. Bu ameliyatta kullanılan radyo frekans koter ile çok daha kısa sürede iyileşme mümkün olabilmektedir. Alt göz kapağı operasyonu ise iki farklı teknik ile gerçekleştirilmektedir. Hastanın yaşı ve alt göz kapağının muayenesine göre operasyonda hangi tekniğin uygun olduğuna doktor tarafından karar verilmektedir. Alt göz kapağı dokularında fazlaca sarkma ve torbalanma durumlarında iç kısmında hiç kesi yapmadan girilerek bu bölgedeki torbalanma yapan dokuların revizyon işlemi gerçekleştirilir. Göz çevresi ameliyatı sonrasında günlük yaşantınıza ve işinize hemen dönmeniz uzun sürmez Operasyon sonrasında ilk 36- 48 saat buz uygulaması ile morluk ve şişliklerde daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır. Üst göz kapağı ameliyatının ömrü yaklaşık dört beş yıldır. Alt göz kapağı ameliyatında yeniden bir ameliyat olmanız gerekmez ve daha uzun yıllar dayanabilir.

Göz Kapağı Blefaroplasti Estetiği Fiyatları 2020

Göz kapağı estetiği fiyatları anestezi şekline, prosedürlere, hangi göze hangi tekniğin uygulanacağına göre doktordan doktora göre farklılık göstermektedir. Ortalama bir göz kapağı estetiğinin fiyatı 3 bin ila 4 bin lira arasında değişmektedir. Tanı, tedavi ve fiyatlar için mutlaka hekime başvurunuz. Kişiden kişiye göre değişen fiyat hakkında en net bilgi doktorunuzun muayenesi sonrasında verilecek olup aşağıdaki linklerden randevu alarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Göz kapağı estetiği yapan hastane ve kliniklerin telefon numaraları üzerinden randevu olarak fiyat bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2020

Botokstan sonra cerrahi işlemlerin dışında geliştirilen en vurucu etkiyi yapan işlemlerin arasında göz altı ışık dolgusu gelmektedir. Işık dolgusu işlemi son zamanlarda oldukça  tercih edilen ve tavsiye edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Yorgun dönemlerde daha da belirginleşen göz altı morluklarından ve torbalarından şikayetçi olan kişiler son zamanlarda göz altı ışık dolgusu yaptırmaktadır. Göz altı ışık dolgusu kimlere yapılır, kimlerin ihtiyacı olur sonucu nedir bu konulardan bahsetmek gerekirse;

Orta yaşlarda özellikle 30′ lu yaşlardan sonra yorgun görünüme sahip göz altı olan kişilere uygulama yapılmaktadır. Yaklaşık 15 dakika içinde işlem sonuçlandırılıyor.  Bu uygulamada da hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen sonuçlar alınmaktadır.  Uygulamada dolgu derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Bazı kişilerde bu etkinin 3 yıl koruduğu gözlemlenir.  Aynaya her baktığında ağlamış gibi yorgun ve bitkin görünen ve bu duruma canını sıkan göz altı morluklarından kurtulmak isteyenlere kolayca tedavi edilebildiği bu yöntemin fiyatları da araştırılan konular arasında yer almaktadır. Fiyatlar hakkında en net bilgiyi yukarıda linklerini paylaştığımız kliniklerden randevu alarak öğrenmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.