Güncel Bilgiler

Gizli Özel Numaradan Arayanı Bulma Yöntemi 2023 (Nasıl Öğrenilir?)

Numaranız istemediğiniz kişilere ulaştığınızda sıklıkla gizli numaradan aranarak rahatsız edilebilirsiniz. Bu tür davranışları engellemek için özel numara öğrenme yöntemlerine başvurabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz operatörlere göre gizli numaradan arayanı öğrenebilir, telefon kime ait sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bu yazımızda, özel numara öğrenme, Türk Telekom özel numara bulma, özel numara nasıl bulunur, özel numara kapatma, Turkcell özel numara bulma, Vodafone özel numara bulma, #30# özel numara bulma, #38# özel numara bulma, özel numara bulma uygulaması gibi konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Özel Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Gizli numaradan sizi arayanı öğrenmek için aşağıdaki yöntemlerden size uygun olanı uygulayabilirsiniz:

 • Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone hattınızın fatura dökümlerinden sorgulama yapabilirsiniz.
 • 118 80’i arayarak bilgi edinebilirsiniz.
 • Gizli numarayı engellemek için *100# işlemler menüsünden talebinizi iletebilirsiniz (Vodafone kullanıcıları için).
 • #38# ya da #30# kodlarını tuşlayarak sorgulama yapabilirsiniz.
 • GIZLI AC yazıp 7046’ya SMS göndererek özel numara aramalarını hattınızda engelleyebilirsiniz (Vodafone operatör kullanıcıları için).
 • Savcılığa suç duyurusunda bulunarak özel numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Tanımadığınız numaranın hat sahibi hakkında bilgi edinmek için KIM yazıp boşluk bırakıp 10 haneli telefon numarasını yazarak 7048’e SMS yollayabilirsiniz.
 • Tüm operatör kullanıcıları 118 42’yi arayarak kendilerini arayan Vodafone abonesinin telefon numarasını veya numara kullanıcısının isim – soyad bilgilerini öğrenebilmektedir.

Türk Telekom Gizliden Arayanı Bulma

Türk Telekom gizliden arayanı bulma yöntemi ile özel numaradan arayan kişiyi bulabilirsiniz. Türk Telekom özel numara bulma için Türk Telekom online işlemler bölümünden fatura detayları menüsünden gizli numaradan arayan kişi bulunabilmektedir.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma

Hattınıza özel numaralardan gelen çağrıları engelleyebilir, bu talebiniz doğrultusunda gizli numaralardan gelen aramalar artık size yönlendirilmeyecektir. Sizi özel numaradan arayan kişiye, gizli numaralardan arama kabul etmediğiniz iletilecektir. Türk Telekom özel numara kapatma için birçok yöntem bulunmaktadır ve size en uygun olanı seçerek hattınıza gelen gizli numara aramalarına rahatlıkla son verebilirsiniz. İşte yapılabilecekler:

 • Web üzerinden özel numara engellemek için aktivasyon işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Özel numaralardan hattınıza yapılan aramaları engellemek için *253# yazarak arama yapabilirsiniz.
 • Wap üzerinden özel numara engelleme işleminiz için buradan giriş yaparak ‘’Online İşlemler’’ menüsünün altında yer alan ‘’Servisler’’ kısmına gelerek ‘’Gizli Numara Engelleme’’ butonuna tıklayıp kolayca yapabilirsiniz.
 • Özel numara engelleme işleminizi *100# işlemler menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemlerin ücretlendirmesi bulunmamaktadır ve Türk Telekom kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.

Türk Telekom Özel Numara Açma

Türk Telekom özel numara açma işleminiz için *253# yazarak arama yapmanız yeterlidir. Özel numaralardan gelen çağrıların engellenmesi bu işleminiz sonucunda son bulacaktır. Bu servis kullanımı, operatör kullanıcılarına ücretsiz sunulmaktadır.

Vodafone Gizli Numara Öğrenme

Vodafone operatörü, kullanıcıları için özel olarak Vodafone numara gizleme servisi sistemi oluşturmamıştır. Vodafone hattı kullanıcıları, Vodafone özel numara bulma işlemleri için savcılığa başvurabilmektedir. Dilerseniz, hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara kapatabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Kapatma

Vodafone özel numara kapatma için GIZLI AC yazıp 7046’ya SMS gönderebilir ya da 7046’yı arayarak hattınızı özel numaralardan gelen çağrılara kapatabilirsiniz.

Dilerseniz Vodafone Yanımda uygulamasını indirerek Çağrı ve Mesaj Ayarları kısmından ‘’Gizli Numara Engelle’’ butonunu aktif edebilirsiniz.

Turkcell Özel Numaradan Arayanı Bulma

Turkcell operatörü kullanıcıları, özel numaradan arayanı bulma işlemleri için Dijital Operatör uygulamasına giriş yapıp fatura analizi detaylarına tıklayarak ayrıntılı bir şekilde incelemede bulunabilmektedirler. 

Turkcell özel numara bulma için KIM yazıp 10 haneli numarayı 2200’a SMS göndererek hattınızı kimin, ne zaman ve kaç defa aradığını öğrenebilirsiniz. Bu hizmetin ücreti aylık 3,99 TL olarak belirlenmiştir. Telefonunuz kapalı olduğunda ya da hattınızın çekmediği durumlarda bu hizmet sayesinde kaç kez, ne zaman arandığınız bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Fatura Detayından Gizli Numara Öğrenme

Operatörler, müşterilerine fatura detaylandırma servisi sunmaktadır ve bu detay sayesinde hangi numaranın sizi ne zaman aradığını, mesaj gönderildiğini ve daha birçok bilgiyi edinebilirsiniz. Fatura detayınızı operatörünüzün internet adresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Fatura detayından gizli numara öğrenme işleminiz için internet adresine giriş yaptıktan sonra fatura detayları kısmına gelerek gizli numaradan arandığınız tarih ve saati bulup numarayı öğrenebilirsiniz.

Özel Numaradan Arayanı Bulma

Gizli numaradan arayanı bulma yöntemleri çeşitlilik göstermektedir. Özel numaradan arayanı bulma uygulamaları App Store’da ve Google Play’de bulunmaktadır fakat bu tür uygulamalar rehberinize tam erişim ve telefonunuzdaki bilgileri kullanma gibi izinleri istediği için güvenli değildir. Ayrıca bu uygulamaların güvenilir sonuç gösterdiği de kanıtlanmamıştır çünkü uygulamalar, rehbere kayıtlı olan numaraları bulabilmektedir. Özelden arayan kişinin numarasını bilmediğiniz için bu tür uygulamalardan sorgulama ne yazık ki yapılamamaktadır.

Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunmak

Özel numaradan sizi arayan kişiyi yukarıda anlatılan yöntemleri denemenize rağmen bulamadıysanız, gizli numaradan hattınızı arayarak sizi rahatsız eden kişiyi savcılığa suç duyurusunda bulunarak öğrenebilirsiniz. Operatörler genellikle hattınızı özel numaradan arayan kullanıcının numara, isim soyad ve şehir bilgilerini paylaşmayı desteklemeyebilirler. Fakat yine de bu aramalar kaydedilmektedir. Hukuki işleminiz için ister kişisel avukatınız ile ister kendinizin direkt olarak doldurduğu şikâyet dilekçesi ile adliyeye başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede operatörlerin paylaşmadıkları bilgileri mahkeme kararınca öğrenmiş olursunuz. Şikâyet dilekçenizde özel numaradan arandığınız, bu durumun sizi rahatsız ettiği ve mağdur ettiğine dair bilgilere yer vermelisiniz.

#38# Özel Numara

Gizli numaradan arayanı bulma yöntemleri arasında sıkça #38# araması kullanılmaktaydı. #38# özel numara bulma yöntemi sayesinde arayanın kim olduğu öğrenilebiliyordu. Fakat yapılan düzenlemeler neticesinde bu hizmet devre dışı kaldı.

#30# Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Özel numaradan arayanı öğrenme yöntemlerinden biri de #30# tuşlamasıdır. #30# özel numara bulma yöntemi ile hattınıza gelen gizli çağrıları öğrenebilirsiniz.

Özel Numara Öğrenme Kodu

Cep telefonunuza özel numaradan gelen aramaları öğrenmek için çözüm yollarından biri de özel numara öğrenme kodu kullanmaktır. #38# ya da #30# kodlarını tuşlayıp arama yaptığınızda gizli numara öğrenme işleminizi yapabilirsiniz.

118 80 Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

118 80 gizli numaradan arayanı bulma hizmeti vermemektedir. Hangi operatörü kullandığınız fark etmeksizin sizi arayan numaranın kime ait olduğunu 118 80’i arayarak öğrenebilirsiniz.  Ücretlendirmesi ise 60 saniyede 4,48 TL’dir. 118 80’de yalnızca cep telefonu sorgulaması değil, sabit telefonların ve ev telefonlarının da sorgulaması yapılabilmektedir. 

Özel Numara Alma

Günlük hayatınızda size özel numara ile akılda kalmak isteyebilir, farklılık yaratabilirsiniz. Özel numara alma için operatörünüz ile iletişime geçebilir, numara talebinizi iletebilirsiniz. Peki, özel numara nasıl olur? Son rakamları aynı olabilir, evlilik tarihiniz olabilir, doğum tarihiniz olabilir… Bu seçim tamamen size kalmış!

Özel Numara Bulma APK

Gizli numara bulma APK arayışında olan kullanıcılar için birçok seçenek vardır. Fakat bu uygulamaların hepsi düzmecedir. Kullanıcılar kandırılıp bilgileri çalınmaktadır ve istenilen sonuç hiçbir şekilde verilmemektedir. Bu tür APK yani mobil uygulamalar, gizli numara öğrenme, özel numaradan arayanı bulma gibi başlıklar altında sunulmaktadır ve bu gibi başlıklar sadece dikkat çekmek için kullanılır. İndirdiğinizde bilgileriniz çalınabilir, cihazınıza virüs bulaşabilir ve rehberinizdeki bilgiler alınabilir. Bu yüzden bilmediğiniz ve güvenilirliği kanıtlanmamış uygulamaları indirmek yerine daha güvenilir yöntemlere başvurarak gizli numaradan sizi arayanı öğrenebilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu