Genç Çiftçilerimize Hibe Nasıl Ödenecek?

Genç Çiftçilerimize Hibe Nasıl Ödenecek?
915 kez okundu.

Tarım Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre, tüm illerin listeleri hazırlandı ve bu listeler illerin internet sitelerinde yayınlandı. Liste hakkında bilginiz yok ise google’da arama yaparak tarım müdürlüğü internet sitesine girin. Aramayı şöyle yapın;

İL İSMİ TARIM.GOV.TR

Bu arama sonucunda müdürlüğün sayfasında bulunan sonuç ile ilgili haberi görüntüleyin. Örneğin bursa ilimizin sayfasında şöyle bir haber yayınlanmış.

http://bursa.tarim.gov.tr/Duyuru/227/Genc-Ciftci-Basvuru-Sonuclari-Aciklandi

Bu haberde kimlerin kazandığı bir pdf dosyası ile açıklanmış. Bu dosyada yer alan listede kimin asıl kimin yedek listede olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca haberde kazanan kişilerin hangi evrak ve belgelerle başvurması gerektiği de açıkça belirtiliyor.Bazı iller TİGEM’den hayvan alacak kişilerin 3.000 veya 4.000 TL. para ödemesi gerektiğini belirtmiş. Bu tutarın kaç para olduğunu ve ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini sadece Müdürlüğün sayfasından öğrenebilirsiniz.

HİBE SÖZLEŞMESİ NASIL İMZALANACAK?

Listede ismi olan şahıslar şahsen Müdürlüklere başvuru yapacaklar. Eğer eksik evrakları var ise bu evrakların asıllarını tamamlayacaklar. Projenin gerekliliklerini yerine getirenler hibe sözleşmesi imzalayarak mal alımına başlayacaklar ve sonrasında ödeme talebinde bulunacaklar.

Halen şehirde ikamet edenler var ise nüfus müdürlüğünden ikametlerini aldıracaklar.

Hibe ödemesi yapıldığında taahhütname de imzalayarak hibe hayvanlarını veya 30 bin liralık desteklerini alacaklar.

Bu destek verildiği andan itibaren 3 sene boyunca takip edilecek. Eğer 3 yıl içinde hayvanları satan projeyi iptal eden olursa cezai işlem uygulanacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git