Gayrimenkul Sertifikası ile Ev Sahibi Olun!

Gayrimenkul Sertifikası ile Ev Sahibi Olun!
698 kez okundu.

Yakın zamanda yapılan halka arz ile belirlenen fiyatların cazip olduğu gören yatırımcılar Borsadan ev sahibi olabilmek için sertifika toplamaya başladı.

Borsada işlem görmeye başlayan ve gayrimenkul sertifikaları bir piyasa aracı olarak 29-31 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen halka arz ile toplamda 143,2 milyon TL. değerinde bir satışın gerçekleştiği ifade edildi. 42,50 TL. gibi bir miktardan alınabilen gayrimenkul sertifikaları ülkemizdeki yatırımcılardan oldukça önemli bir talep gördüğü de ifade edildi. Yapılan analizler ile gayrimenkul sertifikası işlemlerinde 4620 yatırımcının bulunduğu ifade edildi.Ülkemizdeki yatırımcıların özellikle pay hissesini hiç almamış yatırımcıların bu sertifika ile bu alanda işlem yaptıkları da ifade edildi. Yapılan işlemler içerisinde %40 gibi bir oranın daha önce hiç pay hissesi almamış yatırımcılar olduğunu ifade etti. Bu durumda borsada işlem gören hisseler yanında gayrimenkul sertifikasının da borsada işlem yapacak yeni yatırımcıların ortaya çıkacağını belirtti.

Genel olarak yüksek oranda finansal ve analiz bilgilerine sahip olmadan gayrimenkul sertifikasının alınarak işlem yapılmasının mümkün olduğu belirtildi. Bu durumda borsaya ve finans çevrelerin yabancı olan kişilerinde sorun yaşamadan bu yatırımı kullanabilecekleri ifade edildi. Alınan gayrimenkul sertifikası ile borsada satış yapabilme, konut alabilme ve vade sonunda nakit olarak çevirebilme olanaklarının bulunduğu ifade edildi. Tüm bu avantajları ile ilk günlerinden itibaren oldukça yüksek bir ilgi gören gayrimenkul sertifikalarının ilerleyen zamanda daha fazla ilgi göreceği de ifade edildi.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git