Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları
5 Aralık 2018 tarihinde eklendi.

Bankalar tarafından müşterilerine dönem dönem faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Faizsiz kredi veren banka var mı diye kapı kapı gezmenize gerek yok. Bu içeriğimizde size yardımcı olmaya çalışacağız. Konut kredilerinden ihtiyaç kredilerine kadar pek çok kredi çeşidinin banklar tarafından yüzde 0 faiz oranı ile verildiği görülmektedir. Faizsiz kredi hesaplaması, PTT kredileri, 100 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi veren bankaları içeriğimizde bulabilirsiniz. Bu bankalar kredileri müşterilerine belirli koşullar dahilinde sunmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı?

Finansman ihtiyacı için ilk başvurduğumuz yerlerin başında bankalar gelmektedir. Faiz oranı ise bankalar nezdinde ve konjonktüre göre değişiklik göstermektedir. Aslında bu kredilere birer kampanya olarak bakmak gerekmektedir. Doların yükselmesi ile birlikte faiz oranları da yükselmiş ve banka müşterileri finansman ihtiyaçları için bankalara gidemez olmuştu. Ancak enflasyon ile topyekün mücadele programı dahilinde kamu ve katılım bankalarında faiz oranlarının yüzde 10 oranında düşürüldü.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Faizsiz kredi veren banka var mı?

Şu an faiz oranları bir kaç ay öncesine göre gayet düşük bir seyirde ilerlemektedir. Ancak yüksek vadeler ile kredi alınması durumunda yine müşteriye ekstra bir külfet yüklediğinin altını çizmek gerekiyor. PTT, Ziraat Bankası vb. finansman kuruluşlarının zaman zaman müşterilerine yüzde 0 faiz ile kredi sunduğu da bir gerçektir. Kredi çekmek maliyetli bir iştir. Dosya masrafı, kredi kaynak destekleme fonu, bsmv gibi ekstra maliyetler de ödemek durumunda kalınmaktadır. Bu anlamda düşük tutarlarda kredi gerektiğinde kredi kartında limit olanlar nakit avans çekebilmektedir. Taksitli avansta adeta kredi gibi masraflar ödenmektedir. Ancak nakit avansta kredi kartlarının akdi faiz oranları uygulanmakta olup maliyetler daha düşük olmaktadır.

Bazı katılım bankaları da müşterilerinden faiz talep ettiğini dile getirse de kar payı ile hareket etmektedir. Bankaların amacı zaten para satarak para kazanmak olduğundan dolayı faizsiz kredi konusunun bir aldatmaca olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda maliyetlere dikkat etmek gerekmektedir. Bankaların verecekleri krediler için müşterilerinin aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir;

 • Kredi notunun yüksek olması (1300 ve üzeri kredi notları risksiz kabul edildiğinden onaylanması daha kolay olmaktadır.)
 • Banka tarafından başlatılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması
 • Sicilin temiz olması veya kara listede olmak
 • Bankaya herhangi bir kredi ya da kredi kartı borcu olmamak
 • Daha evvel kullanılan bir krediden ötürü icraya düşmemiş olmak
 • Kredi başvuru evraklarında herhangi bir eksiklik olmaması
 • Bankaya düzenli gelir sunulması
 • Ev hanımlarının kredi alabilmeleri için gelir ya da teminat sunması
 • Emeklilerin maaşlarını kredi başvurusu için gittiği bankadan alıyor olması
 • Banka tarafından kefil ya da teminat istenmesi durumunda bu şartları yerine getirmek
 • Sigortalı çalışanlar için en az 6 aylık sigortanın olması gerekmektedir.
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Faizsiz kredi

Ziraat Bankası Tarımsal Krediler

Ziraat Bankası, kurumlar ile imzaladığı protokol neticesinde tarımsal krediler vermektedir. Bu krediler Tarım ve Orman Bakanlığı’ nın belirlediği usul ve esaslar dahilinde verilmektedir. Başvuruları 31 Aralık 2020 yılına kadar sürecek olan yüzde 0 faizli krediler için Tarım Kredi Kooperatifleri ile anlaşma sağlanmıştır. Küçükbaş hayvancılıktan organik tarım uygulamalarına kadar her konuda kredi verilmektedir. Genel olarak 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerin yatırım ve işletme dönemlerine ait olan krediler yüzde 0 faizli olarak verilmektedir. Tebliği incelemek için tıklayınız.

Kar Payı İle Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından ifade edilen tabir ile kar payı faizsiz çalışma esasına dayanmaktadır. Banka ve müşterisi tarafından belirlenen vadeye göre ana paranın ticari ya da ekonomik bir faaliyette kullanılmasından ötürü, vade geldiğinde anlaşılan oranın taraflarca bölüşülmesini ifade etmektedir. Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası’ nın faizle değil kar payı ile çalıştığı bilinmektedir. Bu bankalar anlaşma şartlarına bağlı kalarak müşterilerine faizsiz ancak kar payı ile finansman sağlamaktadır. Yine yukarıda ifade ettiğimiz gibi bu bankaların kredileri sözde faizsiz ancak maliyet olarak yüksektir. Bu bankaların güncel kredi kampanyaları aşağıda yer almaktadır. Ücretsiz olarak kredi notu sorgulayabilir ve bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Kar payı ile kredi veren bankalar

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin her türlü finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile faizsiz olarak kredi sunan bankalar arasındadır. Özellikle eğitim, evlilik ve seyahat ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak krediler verilmektedir.

Eğitim Kredisi

Öğrencilerin eğitimleri devam ettiği süre boyunca eğitim giderlerinin karşılanmasına yönelik olarak kredi sunmaktadır. Bu kredi sadece okul giderleri için değil öğrencilerin konaklama ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile de verilmektedir. Sadece ilköğretim değil, lise, üniversite, yüksek lisans eğitimlerine kadar kredi verilmektedir. Ayrıca öğrencilerin dil eğitimlerinin tamamlanması amacı ile kredi verildiği de bilinmektedir.

Kredi banka müşterilerine nakit olarak verilmemektedir. Fatura karşılığı banka tarafından sağlanmaktadır. Örneğin çocuğunuzu özel okula yazdırdığınızda okuldan bir fatura alarak bankaya başvurmanız gerekmektedir. Kredilerin vadesi 48 ay olarak belirlenmektedir. Şayet eğitim kurumu ile banka arasında imzalanmış olan bir protokol varsa bu şekilde de destek sağlanabilmektedir. Kredinin kar payı oranı yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. 18 yaş şartını taşımayan öğrenciler için kredilere velileri ya da vasileri tarafından başvuru yapılması gerekmektedir.

Seyahat Kredisi

Seyahat amacı ile kredi alınabilecek bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk’ tür. Kredi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Bilet masraflarından konaklamaya kadar tüm masraflar banka tarafından karşılanacaktır. Sadece Türk Lirası cinsiden değil, dolar ve euro cinsinden de kredi kullandırılabilmektedir. Hac ve umre konusunda da banka tarafından finansman ihtiyaçları karşılanmaktadır. Başvurunuzu size en yakın Kuveyt Türk şubelerine yapabilirsiniz. Peşinatsız konut kredisi veren bankaları inceleyerek bu bankalardan da kredi alabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi

Albaraka Türk Faizsiz Kredi

Banka tarafından faizsiz olarak kredi desteği verilmektedir. Bankaya başvuru yaptıktan sonra hakkınızda bir tahkikat başlatılacak ve bu incelemeye göre kredi değerlemesi yapılacaktır. İşletmeler için ham madde, mamul ya da yarı mamul alabilirsiniz. Taksitle ya da peşin olarak geri ödeme yapabilirsiniz. Araç, gereç ve gayrimenkul alımlarında bu krediler kullanılmaktadır. Banka kar oranı üzerinden hesaplama yaptığı için kredi bitimine kadar bu pay oranı değişmeyecektir. Konut kredilerinin vadesi 120 ay, taşıt kredilerinin vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Banka tarafından daha pek çok konuda kredi verilmektedir. Kredi başvurusu yapmak isteyenler en yakın Albaraka Türk şubelerine gidebilir.

Vakıf Katılım A.Ş. Kar Payı İle Kredi

Taşıt ve konut alımlarınız için Vakıf Katılım A.Ş.’ den faizsiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Banka kar payı usulü ile çalışmaktadır. Taşıt alımları için kullandırılacak olan kredilerin vadesi 36 ay olmaktadır. Bu krediler ile sadece sıfır değil ikinci el araçlar da alınabilmektedir. Ancak ikinci el araçların yaşlarının 5 yaştan fazla olmaması gerekmektedir. Taşıt kredisi için bankadan alınacak olan başvuru formu, kimlik belgesi, O km araçların proforma faturası, ikinci el araçların ise ruhsatlarının fotokopisini hazırlayarak bankalara başvurulması gerekmektedir. Banka gerekli gördüğü durumlarda teminat ya da kefil istenebilir.

Vakıf Katılım Bankası’ ndan konut kredi kullanmak isteyenler için ise konutun değerinin sadece yüzde 80′ i oranında kredi verilmektedir. Yani kalan yüzde 20′ lik kısım için peşinat yatırılması gerekmektedir. Konut kredisinin vadeleri 120 ay olarak belirlenmiştir. Kar oranı yüzde 2,70′ dir. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Vakıf Katılım şubelerine gidebilirsiniz.

Ayrıca taşıt alımları için kredi kullanmak isteyenler otomotiv firmalarının düzenlemiş olduğu yüzde 0 faizli kampanyaları da incelemelidir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Vakıf katılım bankası kar payı ile kredi vermektedir.

Toyota

Taşıtlarda başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri sonrasında bazı otomotiv firmaları da yüzde 0 faiz oranı ile müşterilerinin araç alımlarını kolaylaştırmaktadır. Hilux alımlarında 25 bin TL’ ye kadar yüzde 0 faiz imkanı ve 12 ay vade sunulmaktadır. Araçta geri görüş kamerasından aktif elektronik çekiş sistemine kadar pek çok özellik bulunmaktadır. Araç özelliklerini incelemek ve kredi detayları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Hyundai

Hyundai Tucson araç alımlarında da ÖTV indirimine ek yüzde 0 faiz ile araç alımı yapılabilmektedir. 15 bin 100 TL’ ye varan indirimler ve 30 bin TL’ ye kadar 12 ay vadeli olarak kredi kullanılabilmektedir. Kona model araç alımlarında da  13 bin TL’ ye varan indirimler ile 12 ay vadeli 30 bin TL kredinizi yüzde 0 faiz ile kullanabilirsiniz.  Araç alımları için yetkili satış noktalarına gidebilirsiniz. Krediler anlaşmalı olunan finansman kuruluşları tarafından kullandırılmaktadır.

Diğer bankaların güncel yüzde 0 faizli kampanyaları bulunmamaktadır. Ancak böyle kampanyalar başladığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.Oy ver!
[Total: 2 Average: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git