Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Evi Olmayana 15 Bin 575 Lira Destek

Evi Olmayana 15 Bin 575 Lira Destek
1.156 kez okundu.

Ev almak için bankada para biriktirenlere devlet tarafından belirli bir oranda katkı sağlanmakta. Bankada hesap açarak üç ile beş yıl arasında para biriktiren kişilere devlet 15.575 TL miktarına kadar destek sağlamakta. 26 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yürürlükte olan ve oldukça ilgi gören bu destekten bir insan yararlanmakta.

Ev almak için birikim yapan kişilerin daha kolay bir şekilde ev sahibi olmasını sağlayacak olan bu destekten faydalanarak ev almaları daha da kolaylaşıyor. Yapılan düzenlemelere göre destekten yararlanmak için bir bankada birikim hesabı oluşturulmalı ve düzenli olarak bu hesaba birikim yapılmalıdır. Sonrasında ev alma tarihinde bankadaki birikim hesabının bakiyesine göre devlet desteği de alınabilmektedir. Bu konuda verilecek desteklerin hesaplanması aşağıdaki gibi olmaktadır.  • 38-47 ay birikim yapılması ile 13.498 TL.
  • 48-59 ay birikim yapılması ile 14.538 TL.
  • 80 ay ve üzerinde birikim yapılması ile 15.575 TL.

Bu avantajlı destekten yararlanmak için başlangıç tarihinden itibaren vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi gösterildiği görülüyor. Yapılan araştırmalara göre 12 bin kişi bu destekten yararlanmak için 13 farklı hesapta birikim hesabı açtırdığı öğrenildiği. Açılan bu hesaplara ise 57 milyon liranın üzerinde birikim yapıldığı da ortaya çıktı. Bu şekilde ev almak konusunda oldukça avantajlı bir şekilde birikim yapılması ve bu birikime destek sağlanması da mümkün olmaktadır.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git