Yeni İş Fikirleri

2023 Yılında Evde Davetiye Katlama İşi Aylık 1000 TL Kazandırıyor

Evden yapabileceğiniz işlerin arasında en kolayı ve kazancı size yetecek kadar olan ek iş fikri davetiye katlama işi bulunuyor. Davetiye katlama işi gayet kolay rahat bir şekilde yapılabilecek, evden çalıştığınız için diğer ev işlerinizi veya çocuklarınız varsa onlarla da ilgilenebileceğiniz ek iş için muhteşem bir iş fırsattır. Tabi ki sadece ev hanımları değil öğrenci iseniz, ailenizin gönderdiği harçlık yetmiyor ve rahat bir öğrencilik hayatı geçirmek istiyorsanız derslerinizden arta kalan zamanlarda vaktinizi değerlendirip para kazanmanız için güzel bir deneyim olabilir.

Davetiye katlama işinin maliyetinin sağladığı rahatlığa göre gayet kazançlıdır. Evde boş olanlar, işim yok diye üzülenler artık kendinizi kötü hissetmeyin! Biz sizin için düşündük ve sizleri bilgilendirmek için tüm araştırılan konuları yanıtlarını derledik. Evde davetiye katlama işi veren firmaların telefon numaralarını arayarak, Konya, Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde sizde firmalarla iletişim kurabilir ve aylık 3.000 TL civarında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Davetiye Katlama İşi Kaç Para Kazandırır?

Davetiye her düğünün, davetin, kına gecelerinin, nişanların, film açılış galalarının, filmlerini, konferansların, tiyatroların, sinemaların, yeni bir iş yeri açılışlarının gibi aklınıza gelebilecek bir çok sosyal etkinliğin olmazsa olmazıdır. Bu yüzden süregelen ve kazançlı bir iş olacaktır. Davetiye yapan firmaları araştırarak kendinize en yakın olanıyla çalışmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu iş için eleman arayan firmalar bulamıyorsanız kendinize en yakın matbaaya, davetiye basımı yapan yerlere yada bir fotoğrafçıya giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Davetiyeler matbaadan düz kağıt ve baskılı olarak gelir. Matbaacıların basılmış şeklinde olan davetiyeleri katlaması fazla zaman alacaktır. Bu yüzden matbaacılar bu iş için ev hanımlarına veya başvuran öğrencilere basılmış şekilde olan davetiyeleri göndererek katlamalarını talep etmektedir.

Davetiye Katlama İşi Kaç Para Kazandırır?
Davetiye Katlama İşi Kaç Para Kazandırır?

İşe Nasıl Başlanır?

İlk önce 100 davetiye ile işe başlarsınız daha sonra alışma durumunuza, hızınıza ve eksiksiz hizmet göstermeniz halinde 200-300 diye yükselebilir. Davetiye katlamak için size gerekli bazı malzemeler vardır. Bu malzemelerde hem tertipli, düzenli ve temiz çalışabilirsiniz hem de yaptığınız işi eksiksiz ve güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun için size bir adet maket bıçağı, büyük bir örtü ve büyük uzun bir cetvel yeterli olacaktır. Bir keresinde dukkanacmak.com arkadaşım düğünü için davetiye bastırmıştı. Davetiyeler katlanmış hazırlanmış değil normal basım olarak gelmişti. 1000 tane davetiyeyi bir gecede hem katlayıp hem zarflarına koymuştuk. Normal zarf da değildi baya uğraştırıcı bir zarfı vardı. Velhasıl kelam anlatmak istediğim bu işin kolaylığıdır. Bir gecede 1000 tane davetiye katlanıp zarflayabiliyorsa, kendinize ayırdığınız zamanlarda hızınıza ve el becerinize bağlı olarak bir gecede siz  de 100,200,300 hatta 1000 tane bile davetiye katlaması yapabilirsiniz. Ben üşengeç bir insan olarak bunu becerdiysem siz de en ala şekilde bu işi yapabilirsiniz. 🙂

Evde bu işi tek başına yapan vatandaşlarımız ile ailece çalışanların kazancı bir olmaz. Bu nedenle aylık 200 TL kazanabileceğiniz gibi, aylık 2.500 TL‘de kazanabilirsiniz.

Davetiye Katlama İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Davetiye katlama firmalarıyla çalışma işlemine başladıktan sonra firma sizin için düz baskılı davetiyeler gönderir. Bu davetiyeleri aldığınızda belirli katlama yerlerinden düzenli bir şekilde katlar zarflarına koyar ve firmanın size verdiği süre zarfında bitirmeye çalışırsınız. Davetiye katlama için iş veren firmaları illeriniz de araştırabilir, çeşitli matbaacılara giderek size ulaşabilecekleri isim soy isim ve numara bırakabilirsiniz. Matbaa harici fotoğrafçılara da başvuru yapabilirsiniz. Bazı fotoğrafçıların da bu iş için vakti kalmayabiliyor. Bir üst yazıda anlattığım bizim fotoğrafçı gibi yani. 🙂 Genel de küçük ilçelerde böyle işler için eleman aramıyorlar pek. Ama büyük şehirlerde büyük fotoğrafçılar ve organizasyoncular bu işe daha sıcak bakabiliyorlar.  Bulunduğunuz bölgede bunun için uygun bu işi yaptırmak için eleman arayan matbaalar varsa hemen iletişime geçebilirsiniz. Ya da zor ama denenmeye değer bir şey olarak evde kendi davetiyelerinizi tasarlayıp sosyal medya aracılığıyla kendinizi kanıtlayabilir. Güzel gelirler elde edebilirsiniz. Ama sizin için en mantıklı ve en kolay seçenek olan bulunduğunuz ildeki davetiye katlama işi veren firmalarla görüşme yapmanız. İlk başlardaki maliyet düşüklüğü gözünüzü korkutmasın. Bu iş bana en fazla ne kadar gelir sağlayabilir ki diye düşünmeyin.

Davetiye Katlama İşi Veren Firmalara Ulaşarak Aylık Sabit Bir Gelir Sağlayabilirsiniz.

Eliniz hızlandıkça ve kendinizi geliştirdikçe aylık kazancınız 1.500 TL’ye kadar çıkabilir. Aslında davetiye katlama işi evde kına paketleme işi kadar kolay ve kazançlı bir iştir. Esnek çalışma saatleriyle hem evinize destek olur hem de artık kendi ihtiyacınız için eşinizden para istemek zorunda kalmazsınız. Kocalara muhtaç olmaya son 🙂 Yapmanız gerekenler zor değil. Yalnızca biraz araştırma yapmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz ilde araştırma yapıp bu iş için firmalar bulduktan sonra başvuruda bulunarak el beceriniz ve hızınızla güzel paralar kazanmak.

Davetiye Katlama Nasıl Yapılır ?

Evde yapılabilecek ek işlerden biridir. Evinize en kolay ve en rahat şekilde gelir sağlayabileceğiniz mantıklı bir iştir. Davetiye katlama işi için önce bir firmayla anlaşmalı daha sonra bu firmanın size gönderdiği düz basım halinde gelen davetiyeleri gösterildiği yerlerden katlayıp zarflarına koyarak, firmanın istediği zaman diliminde ulaştırmaktır. İlk başlarda az davetiye ile başlarsınız. Zaten eliniz pratik yapa yapa hızlanır ve artık daha fazla davetiyeler yaparak gelirinizi her seferinde bir üst noktaya taşırsınız. Davetiye katlama işi ucu olmayan devamlı bir iştir. Bizde düğünler bitse tiyatrolar bitmez tiyatrolar bitse davetler bitmez. Sonuçta eğlenmeyi seven bir milletiz. Davetiye de bu eğlencelerin önemli bir parçasıdır.

Bu yüzden de yapılabilecek karlı, uzun zamanlı bir iştir. Bayanlar için evde yapılabilecek diğer ek iş imkanlarını görmek için tıklayınız.

basit-davetiye
Basit Sayılabilecek Düğün Davetiyesi

En basit sayılabilecek davetiyelerden biridir. Sadece baskı yapılır katlanılmasına gerek yoktur. Eğer bir firmayla çalışabiliyor iseniz bu davetiye size baskılı olarak gelir sizin tek yapmanız gereken davetiyeyi zarf içerisine yerleştirmek olur. Fakat evinizde kendiniz davetiye hazırlayarak kendiniz baskı yapıyorsanız bilgisayar aracılığıyla davetiyenizi tasarlayarak bu iş için uygun yazıcılar tedarik ettikten sonra, tasarladığınız davetiyeyi çıkartabilir öyle zarflayıp alıcıya sunabilirsiniz.

kadife-davetiye
Lüks Davetiye

Bu davetiye diğerlerine göre biraz daha zahmetli sayılabilecek bir türdür. Katlama işlemleri  zarf içinde geçerli olabilir. Bu davetiye için daha çok özel davetiye diyebiliriz. Çünkü klasik davetiyelerin dışında bir modeldir. Bir firmaya bağlı çalışmıyorsanız eğer malzemeleri pahalı olabileceğinden maliyeti biraz daha fazla olabilir. Ama eğer birlikte çalıştığınız bir firma var ise iç basımını, gösterişli zarfını da göndereceklerdir. Size sadece kadifeleri birleştirmek ve içine baskıdan davetiyeyi koymak kalabilir.

dantel-davetiye
Dantelli Davetiye

Yine evinizde şahsi olarak çalışıyorsanız bu iş için baya uğraşmanız gerekmektedir. El beceriniz olması durumunda dışındaki danteli siz bile yapabilirsiniz. 🙂 Ama bu şekil davetiyeler için firmalarla anlaşmalı çalışmanız sizi daha az uğraştırır. Firmanın hazır olarak gönderdiği danteli kurdelayı düz baskı olan davetiyenin üstüne sabitler ve bağlayabilirsiniz.

resimli-davetiye
Kişilere Özel Tasarlanmış Davetiye

Bu şekil davetiyeleri kişinin evinde yapması için çok profesyonel makineleri ve çok ileri düzey el becerisi olmalıdır. Çünkü bu şekil davetiyeler kişilere özel tasarlandığı gibi açılma kapanma modelleri biraz farklıdır. Çok ince işçilikle uğraşılmalı, ayarlanması zor bir davetiyedir. Bu yüzden firma ile çalışanların işi daha kolay olacaktır.

sünnet-davetiye
Modern Sünnet Davetiyesi

Bu davetiye de zor gibi görünse de hizası güzel olanların çok da kolay yapabilecekleri bir davetiyedir. Muhtemelen firmadan düz şekilde gelir ve küçük yerleri de dahil olmak üzere katlama yerleri belirli olur. Buralardan katlayarak davetiyenizi oluşturabilirsiniz. Evde yapmak isteyenler ise iç baskısını yine bilgisayardan yapabilir, dışı için de bu iş için kullanılan uygun renkteki kartonlar ile hazırlayıp satışa sunabilirsiniz.

nazar-boncugu
Nazar Boncuklu Sünnet Davetiyesi

Sünnet düğünlerinin vazgeçilmezi olan nazar boncuğuyla karşı karşıyayız yine:) Sünnet düğünü davetiyeleri genel de aynı modellerden oluşur. Ya bu şekilde nazar boncuğu ile, ya at üzerine binmiş çocuklar ile ya da sünnet çocuklarının resimleri ile oluşturulur.

masallah-davetiye
Sünnet kıyafeti Gibi Tasarlanmış Davetiye

Sünnet kıyafeti şeklinde tasarlanmış bu davetiye zor gibi gözükebilir ama gözünüzü korkutmasın. Diğer davetiyelerde olduğu gibi katlama yerlerinden güzel bir şekilde katlarsanız ortaya gösterişli güzel bir davetiye çıkabilir.

iftar-daveti
İftar Davetiyesi

Bir de düğün davetiyelerinin dışında ilde gerçekleşebilecek olan topluluk yemeklerine bazen tüm il-ilçe halkına bazen de orada bulunan başkan, başkan yardımcısı gibi üst düzey insanlara gönderilen davetiyeler vardır.

doğum-günü-davetiyesi
Kişiye Özel Doğum Günü Davetiyesi

Son olarak da kişiye özel yapılan doğum günlerinde davetlilere doğum gününü bildirmek amacıyla isteğe bağlı resimli veya resimsiz hazırlanan davetiyeler bulunmaktadır. Bu davetiyeleri de bu iş için uygun materyalleriniz var ise evde kendiniz tasarlayabilirsiniz. Davetiye modelleri tabi ki de bunlarla sınırlı değildir. Ben sadece örnek olarak göstermek için bunları seçtik.

Siz de evde ek iş yapmak istiyorsanız davetiye katlama işi sizin için uygun bir fırsat olabilir. Bu işi yapmaya karar verdiğiniz an hemen gidip uygun firma bulup ya da kendi becerileriniz ile davetiye katlama işine girebilirsiniz.

Hakan DENİZ

Dükkan açmak sitesinde 6 yıldır gündeme dair güncel haberler paylaşmaktayım.

EDİTÖR TAVSİYESİ

238 Yorum

  1. Ev hanımıyım, çalışmıyorum, evden yapacağım bir işe çok ihtiyacım var.
    Ankara’da oturuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu