Esnaflara Müjdeli Haber! Borçları Silinecek

Esnaflara Müjdeli Haber! Borçları Silinecek
743 kez okundu.

Esnafın rahatlatılması, prim borçlarının düzenlenmesi, sağlık hizmetlerinden yararlanması gibi pek çok konu da hükümet çalışmalarını sürdürerek esnaflara müjdeli haberler duyurmaya devam ediyor. Bilindiği üzere daha önce ki dönemlerde esnaflara önemli bir uyarı yapılmıştı.

Esnaflara yapılan uyarı ile prim borçlarının silineceği duyurulmuş, dönemlere ilişkin hizmetleri durdurulmuştu. 2015 yılında yapılan torba kanunu ile 60 günden fazla prim borcu olan esnafların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için çalışmalar başlatılmıştı. 2015 yılında yapılan torba konunu ile prim borcu 60 günden fazla olan esnaflar 2016 yılına kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabildi.Esnafların prim borçları siliniyor

Ülkemizde ki milyonlarca esnaflara müjdeli haber duyuruldu. İlgili müjdeli habere göre geçtiğimiz senelerde yapılan prim borçlarının silinme konusu tekrar gündeme geldi ve esnafların borçlarının silineceği duyuruldu. Buna göre esnafların prim borçları silinecek ve ilgili konu da çalışmalar yapılacak. Ancak çalışmaların yapılması ve Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmasının bir veya iki ayı bulması ön görülmektedir.

Buna göre 12 aydan fazla prim borcu olan esnafların prim borçlarının silinmesi ve dönemlere ilişkin hizmetlerinin de dondurulması beklenmektedir. 2015 yılında çıkarılan torba konunu ile iki aya kadar prim borcu olan esnaflara kolaylık sağlanmıştı. Eğer yeni bir yasa çıkarılır ise bu sefer esnafların 12 aya kadar olan prim borçları sağlanacak ve esnafların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi hedeflenecek. Prime ihtiyaç duyan kişilere de kolaylık sağlanacak ve dondurulan hizmetlerini asgari ücretin %32’si üzerinden prim ödemesi yaparak dondurulan hizmetleri tekrar canlandırılabilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git