Esnafa Uyarı: Bugün Son Gün!

Esnafa Uyarı: Bugün Son Gün!
627 kez okundu.

Yasalaşarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile kamuya borcu olan kişilerin birikmiş olan borçlarını belirli taksitler ile ödemesi konusunda bir yapılandırma yapmaları mümkün olmaktadır. Bu yasaya göre kamuya borcu olan kişilerin bu haktan yararlanması için de bugün son gün olduğu Maliye Bakanı Naci Ağbal, kesinlikle bir süre uzatımı olmayacağı ve bugün yapılandırma konusunda başvuruların son günü olduğunu vurguladı.

Bakan yaptığı açıklamada kamuya borcu olan kişiler için oldukça önemli bir fırsat olan bu yapılandırma şansından yararlanmak için bu günün son gün olduğu vurgulayarak vergi dairelerinin gerekirse gece yarısına kadar hizmet vereceğini ve kamu bankalarının saat 21:00’a kadar hizmet vereceğini ifade etti. Yapılandırmanın yapılarak ilk ödemelerin yapılması konusunda bu tarihten sonra kesinlikle bir süre uzatımı olmayacağı ve vatandaşların bu son fırsatı kaçırmaması gerektiğini belirtti.Taksitlendirme Nasıl Olacak ve Taksit Ödenmezse Ne Olacak?

Yasada belirtilen şekle göre biriken kamu borçlarının yapılandırılması konusunda taksitler iki ayda bir olarak ödenecek. Yapılacak taksit sayıları ile 6, 9, 12, 18, 24 ve 36 olarak bölünebilecek. İki ayda bir ödenecek taksitlerde ilk iki taksitin ödenmesi oldukça önemlidir. Bundan sonra da iki taksitin üst üste ödenmemesi veya az ödenmesi sonrasında bu yasada sunulan haklardan mahrum kalınacağı ifade edilebilir. Bu sebeple taksitlerin düzenli şekilde ödenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git