Esnaf Olmak İçin Önemli Faktörler

Esnaf Olmak İçin Önemli Faktörler
1.414 kez okundu.

Günümüz de esnaf olmak, işletme sahibi olmak ve kazanç elde etmek isteyen pek çok girişimci bulunmaktadır. Kimileri gerçekten işini başarmak için işletmelerini açmakta ve satışlarını yapmaktadır. Kimileri ise esnaf olmak istese de başarılı olamaz. Bu makalemiz de sizlere esnaf olmak için önemli faktörleri derledik. Bu faktörleri incelediğiniz de gerçekten esnaf olmanızın gerektiğini anlayacaksınız.

Peki esnaf olmak için önemli faktörler nelerdir? Neden esnaf olmalıyım? Esnaf olduğunuz da ne gibi kazançlarınız olacak ve neler sizi bekleyecek.

Esnaf olmanız için nedenler

1-) Esnaf olduğunuz da kendi çalışma saatlerinizi siz belirlersiniz. Yani diğer işler gibi dükkanı ne zaman açacağınız ya da kaptacağınıza dair bir zorunluluğunuz yoktur. İstediğiniz zaman dükkanınızı açabilir, istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

2-) Esnaf olduğunuz da kendi dükkanınıza kendiniz sahip olduğunuz için istediğiniz gibi dükkanınız da vakit geçirebilirsiniz. İstediğiniz yere bilgisayar kurabilir, telefonla oynayabilir, koltuğunuz da oturabilir, aileniz ile dükkanınız da dahi vakit geçirebilirsiniz.

3-) Dükkan sahibi olduğunuz da tüm kuralları kendiniz belirlersiniz. Satış yaptığınız alanlara önemli uyarılar asabilir ve tüketicilerin sizin kurallarınız dahilinde dükkanınızdan alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.4-) Pazarlama ve satış stratejisini tamamen kendiniz belirlersiniz. Patronunuz olmadığı için ürün komisyonu ve ürün satış stratejisini kendiniz yaparsınız.

5-) Ofisinizi ve işletmenizi istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. Eğer takıntılı bir kişiyseniz mağazanızı istediğiniz gibi dizayn ettiğiniz için size büyük yararı olacaktır.

6-) İşletmenizi istediğiniz sektöre göre ayarlayabilirsiniz. Birisinin yanında çalıştığınız da onun size söylemiş olduğu şeyleri satmak zorundasınız. Ancak kendi işletmeniz de canınız ne isterse, hangi alana ilginiz varsa o ürünün satışını veya pazarlamasını yaparsınız.

7-) İşletmenizi açtığınız da kendi ekibinizi kurabilir, satış ortaklığı ağınızı yapabilir ve satmış olduğunuz her üründen sizin için uğraşan ekibinize komisyon verebilirsiniz.

😎 İşinizi büyüttüğünüz de yanınıza bir işçi alabilir ve bu sayede hem ülke ekonomisine fayda sağlarsınız hemde siz oturursunuz işlerinizi halledersinizi işinize aldığınız işçi bakar.

9-) İş yerinde çalıştığınız da belli bir maaşınız olur ancak kendi işinizin sahibi olduğunuz da istediğiniz gibi kazanabilir ve çok çalışır başarılı satış stratejileri oluşturarak satış hedefinizi, kitlenizi artırırsanız kazancınızı artırırsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git