Esnaf Destek Bitmiyor 6 Müjde Bir Arada!

Esnaf Destek Bitmiyor 6 Müjde Bir Arada!
784 kez okundu.

Esnafa faizsiz kredi olanağı sunulması, işsizlik fonundan yararlanılması ve sicilinin temizlenmesi gibi önemli adımların atılmasından sonra 6 yeni müjde daha verilerek yüzlerin gülmesi amaçlanıyor. Yapılan çalışmalar ile esnafın sorunların kurtulması ve kazancının artması yönündeki desteklere yenileri ekleniyor. Yapılan çalışmalar ile esnafa altı önemli müjde bir arada sunuldu.

  • Prim borcu olan esnaf sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek
  • Verilen faizsiz kredi desteği daha fazla yaygınlaşacak
  • Yeni iş kurana 3 yıl boyunca istihdam desteklerinden yararlanma olanağı verilecek
  • Odalar İŞKUR hizmet noktaları oluşturularak esnafa iş koçluğu sağlanacak
  • Çırakların eğitimi konusundaki masraflar İŞKUR tarafından ödenecek
  • Çırakların iş kurması sırasında önemli kredi destekleri verilecek


Esnafa yüzünü güldürecek adımların daha fazla hızlandığı bu dönemlerde prim borçları yüzünden sağlık hizmetinden faydalanmaması gibi durumların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu konuda prim borcunun olması durumunda bile sağlık hizmetinden faydalanılması için düzenlemeler yapılıyor. Ayrıca esnafa verilen ve oldukça önemli bir etkisi olan faizsiz kredilerin daha fazla yaygınlaşması da sağlanıyor.

Esnasın yeni iş kurmasında istihdam oluşturmasına kolaylık sağlanması için 3 sene boyunca önemli destekler sunuluyor. Bunun yanında esnafın işi konusunda ve çalışmaları konusunda destek alabileceği noktalar odalarda İŞKUR tarafından kuruluyor. Ayrıca çırakların eğitimi konusunda esnafa destek verilerek bu eğitim masrafları karşılanıyor. Çırakların iş kurması konusunda önemli kredi destekleri de sağlanarak istihdamın artması sağlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git