Dükkan Açmak

En Karlı Yatırım Fikirleri

En Karlı Yatırım Fikirleri

Türkiye de dünyadaki olduğu gibi ekonomi dergiler, yıllık listeler yayımlayarak en zenginlerin isimlerini bir bir sıralıyor. Bizde onların en çok başarılarının sırlarını merak ediyoruz, bir ilaç gibi söyleyecek ve bir doz içince  anında başarıyı yakalayacağımızı zannederek sihirli bir formül duymak istiyoruz. En çok ta yaratıcı fikirleri nasıl bulduklarını öğrenmenin peşindeyiz. Yaratıcılıklarını kopyalayabilsek belki de bizde onlar gibi zengin olacağımızın hayallerini kurmaktayız. Oysa onların yaratıcılıktan çok ”karar verme” ile ilgili bütün marifetleri. Kimden bahsediyorum. İş dünyasının önde gelen isimlerinden, para sihirbazlarından ve bir simyacı gibi fikirlerini altına dönüştürenlerden.

Onlarda aynı bizler gibi yiyen içen, işi bitince eve gelen tipler olduğunu ve onlara da günlük 24 saatin bahşedildiğini düşündüğümüzde onlar gibi aynı zaman diliminde yaşarken onların nasıl bu kadar çok para kazanabildiklerinin bir püf noktası olmalı dimi.. Tabi ki bir püf noktası var. Bu püf  nokta ise buldukları yenilikçi ve parlak iş fikri ve yatırım alanlarında verdikleri kararlar. Demek ki biz de aynı onlar gibi karar verme sürecini en doğru şekilde değerlendirirsek bizim de onlardan aşağı kalır yanımız olmayabilir! 😉

Dünyadaki gelişmelere paralel olarak ülkemizde de işletmecilik alanında önemli değişimler yaşanmakta. Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişte bilginin ve değer yaratan düşüncenin ön plana çıktığı görülmekte ve bilgi ve değer yaratan düşünce, girişimcilik olgusunu karşımıza çıkarmakta.  Bilindiği gibi ekonomik kalkınma ancak ve ancak girişimci insanların sayısını artmasıyla mümkündür. Ancak girişimcilik dediğimiz zaman  sadece parası olan insanların iş kurması anlaşılmamalıdır.

Bilgi sahibi, değer yaratacak düşünce sistemine sahip, gözlem yapabilen, fırsatları önceden görebilen ve bu fırsatları değerlendirmek için kabul edilebilir riskleri üstlenerek kaynak yaratan ve iş fikirlerini uygulamaya koyan insanlar girişimci olarak algılanmalıdır. Yenilikçi, değer yaratan ve istihdam sağlayacak her iş fikri hayata geçmeli ve girişimciler her alan da desteklenmeli. Bizim gibi düşünen devletimiz de yenilikçi iş fikri olan genç girişimcileri her zaman destekleme devam edeceğini ve girişimcilerin iş planlarının olması halinde bütün  desteklerden yararlanabileceklerini her fırsatta dile getirmekte.

Girişimci iş fikrini başarılı bir şekilde uygulamaya koyabilmesi, ancak bir iş planı ile mümkün olacaktır. İş planı girişimciler için yol haritası olarak nitelendirilen ve başarıya giden yolda kullanılan en önemli araçlardan birisidir. İş planı kurulması düşünülen işletmenin detaylarını içeren yazılı bir belgedir. Bu plan şu anki durum, ortaya çıkacak ihtiyaçları, olası sonuçları ve işletmenin işleyişini tanımlayan yol gösterici bir rehberdir.

İş planının yanında yukarıda da değindiğimiz gibi yatırım kararı geleceğimizi etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. İş fikrine ihtiyaç duyan ve fikir geliştirerek bu projeye ve iş planına döken girişimciler 2017 yılında yatırım yapacakları alanların neler olduğuna dair geniş kapsamlı araştırmalar yaparak yatırım yapacakları alanların kar durumlarını görmek istemektedir. Bizde 2017 yılında tüm girişimcilere karlı yatırım alanları ile bilgi vermek için yazımızı kaleme aldık..

Yatırım yaparken yatırım alanlarının karlılık durumların öğrenebilmek için  bol bol araştırma yapmak gereklidir. 2017 yılında ve gelecekte başarılı bir iş hayatı yaşamak ve kazançlarınızı daha da katlamak istiyorsanız kendinize en yakın olan yatırım alanını seçerek işe başlamalısınız. Kendinize e uygun gördüğünüz ve özellikle de anladığınız işlere yatırım yapmanız avantajınıza olacaktır. Yatırımlarınızı etkileyecek rakip firma etkilerini ve pazar araştırmalarını yaparak ön çalışmalarınızı bilir kişilerle uygun gördüğünüz ve yatırımlarınızı olumsuz yönde etkilemeyecek işyeri bölge seçimlerinizde doğru kararlar vererek aşağıda vereceğimiz fikirlerden uygun bulduğunuz alanlara yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dükkan açmak sitemizin yeni iş fikirleri kategorisini bunun için açtık.

Uzun vadeli kazanç fikri olan ve gelecekte de karlılığını artırarak büyüme hedefi ile her zaman kazançlı çıkmak isteyenler hangi alana yatırım yapmaları gerektiğini bilmeleri gereklidir. Çünkü sürekli olarak değişen çağımızın gereğine uygun ve sürekli değişen yaşamamıza ayak uydurmak için, çağımızın getirdiği yenilikleri takip ederek yatırım alanlarına yönelmek hayati önem taşıyor.

İnsanların ihtiyaçlarının sonu gelmiyor. Barınma yeme içme, giyinme ulaşım eğitim, kozmetik hep insanların ihtiyaçlarının karşılanması için yeni ürünlerin üretilmesini ve varolanların satışından sektörler gelişmekte ve yatırım alanları buna göre şekillenmektedir. Her zaman insana yatırım yapan karşılığında para kazanmakta. Son teknolojik ürünlerin imal edilerek piyasaya sürülmesi nasıl bir tüketim toplumu haline geldiğimizin kanıtı. Bu kadar tüketim çılgınlığının içinde zaten iş bulamamak tam bir çelişkiliyken yatırım yapmayı düşünenlerin alan taramasına ekleyecekleri fikirler bunlarla da bitmiyor.

Gıda yeme içme sektörü

İnsanların gıda olmadan yaşamalarına imkan yoktur. Olmazsa olmaz sektörlerin başında gelen gıda sektörünün pazarı sektör kadar geniş olunca yatırımcıların aklını her zaman kurcalayacak bir yatırım alanı. Karlılık oranlarına bakıldığında gıda sektörü ve perakende satış yapan marketlerin sıcak para akışlarından elde edilen karı bir de siz düşünün. Hiç ölmeyecek ve yatırımcısının şimdi olduğu gibi gelecekte de güldürecek gıda alanına yapılan yatırımlar her zaman % 100 karlılık oranı ile geri dönecek.

Gıda

Gıda

Gıda alanında yatırım yapmak isteyenler tabi ki de organik gıdaya mı fast fooda mı yatırım yapacağının kararını vermeli. Gelecekte çıkması beklenen küçük kapsüller çıkmayacağına göre dünyadaki herkes klasik yemeklerden karnını doyuracak ve insanlığın soyu tükenmeden bu sektörde tükenmeyecek. Gıda bayiliği veren firmalar 2017 yılında da çok para kazandıracağa benziyor.Eskiden daha çok hobi amaçlı açılan ancak şimdilerde paha biçilmeyecek kadar değerli olan yeme içme sektöründeki cafe, restoran, çay ocağı, kahve dükkanı, çiğ köfteci, kokoreççi dükkanları açarak yatırım yapabilirsiniz.

Tekstil

Hiçbir zaman ölmeyecek  ve sürekliliğini devam ettirecek sektör ve alanları ve devamlı olarak yatırımcısına para kazandıracak sektörlerden birisi de tabi ki tekstil sektörüdür. Hazır giyim sanayisinin günümüzde artarak daha da çok müşteriye hitap ettiğini düşündüğümüzde tekstil alanı ve moda sektörü karlı yatırım alanlarının başında gelmekte.

tekstil

tekstil

Günümüzün en karlı yatırım alanından biri olan tekstil ve moda sektörü gelecekte de şimdiki zamanları aratmayacak hatta daha da büyüyüp yatırımcısına para kazandırmaya devam edecek.

Ulaşım otomotiv

Otomotiv ulaşım sektörü karlı yatırım alanlarından her zaman ön sıralarda yer alıyor. Güç kaybetmeden sürekli bir karlılık oranı ile iş yapmak isteyenlerin ilgilenecekleri karlı yatırım sektöründen birisi de otomotiv sektörü.

otomotiv

otomotiv

Alıcısının büyük bir hedef kitlesine hitap etmesinin yanında seyahat, üretim, taşımacılığa destek olan otomotiv sektörüne yatırım yapanlar geleceğin zenginleri arasında kendilerini görebilir.

Temizlik ve güvenlik

Güvenlik son zamanların özellikle de  büyük şehirlerde en dikkat çeken ve giderek büyüyen sektörü. Güvenlik açıklarını güvenlik şirketleri ile karşılamak isteyen büyük şirketler ve kurumlarda istihdam alanı oldukça büyük ve gelecek vadeden sektöre yatırım yaparak para kazanabilirsiniz.

Güvenlik

Güvenlik

Bunun yanında temizlik şirketleri de artık büyük rağbet görüyor. Büyük şirketlerle yapacağınız iş anlaşmaları ile yatırım yapabileceğiniz bir diğer temizlik sektörünün de gelecek vaat ettiğini söylemeden geçmeyelim.

Sağlık ve eğitim

İnsanlar var oldukça sağlık hizmetlerinin sonu gelmeyecek. Sağlık alanında yapılacak köklü yatırımlar ile yüksek kazanç elde edebilmek mümkün.

saglik

saglik

Eğitim kurumlarının gelecekte eğitim sistemiyle şekillenecek olması ve özel okul ve dershanelere yatırı yapanların son gelişmelerden ötürü bu alana yatırımlarını durdurması söz konusu olsa da eğitim hiçbir zaman ölmeyecek bir sektör ve eğitimin yan alanlarına yapılacak yatırımlar  kazandıracak.

Emlak ve müteahhitlik

Günümüzün en çok para kazandıran sektörlerinden birisi de inşaat sektörüdür. Para babalarının müteahhitlik işlerine yatırım yapmaları ile büyük bir ivme kazanan emlak sektörü günümüzde olduğu gibi gelecekte de yatırımcısına para kazandıracak.

emlak müteahhitlik

emlak müteahhitlik

Rezidanslar, alışveriş merkezleri, yaşam alanları inşaalarına yatırım yapan müteahhitler bu sektörden deli paralar kazanmaktadır. Bu sektöre ve inşaata yatırım yapanlar her zaman paralarına para katacağa benziyor..

Teknoloji

2017 de olduğu gibi gelecekte teknoloji en karlı yatırım alanları arasında olacak. Bilgi teknoloji danışmanlığı, sağlık hizmetleri teknolojisi, mobil oyunlar gibi teknolojik alanlara yatırım yapacak olanlar hiç düşünmeden bu alana yatırım yapabilir.

teknoloji

teknoloji

Sağlık ve kişisel bakım sektörü

Son zamanlarda  insanların dış görünüşlerine oldukça önem vermesi nedeniyle sağlık ve kişisel bakım sektörünün karlı yatırım alanlarında yer almaktadır.

saglik kişisel bakım

saglik kişisel bakım

Fitness eğitmenliği, yoga eğitmeni, diyetisyen, psikolog gibi mesleklerde eğitim alanlar ve deneyimi olanlar bu sektöre yatırım yapmalı ve kişiye özel hizmet verilebilecek butik tarzı bir alanda olsa bile bu alanda karlı yatırım fikrini değerlendirmelisiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ