En İyi Yazarkasa ve Pos Cihazı Önerileri

Eski tip yazar kasalar artık tarih olacak. Kademeli olarak yeni nesil elektronik poslu yazar kasalara geçiş dönemi başladı. Eski tip yazar kasalar yerini yeni nesil pos ve yazar kasa özelliği olan ürünlere bırakıyor. 1 nisan tarihinde büyük işletmelerde başlayacak olan dönüşüm kademeli olarak 1 Ocak 2017 tarihinde küçük esnafla son bulacak. Basit usül vergi mükellefi olan iş yerleri zaten yazar kasa kullanmadıklarından yeni nesil pos cihazlarını almak ve kullanmak zorunda kalmayacak.

Yeni kanun gereği Yeni nesil ÖKC’ye geçiş bu yıl kademeli olarak yapılıyor. Vergi mükelleflerinin 2014 yılı satış ciroları esas alınarak 01/04/2016 tarihinden itibaren Yeni nesil yazar kasa pos cihazlarına a geçişler başlıyor. Buna göre yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan mükellefler dört kademede geçiş yapacak. Buna göre; 2014 yılı satışları/brüt iş hasılatı;

1 milyon liranın üzerinde olanlar için ise 01.04.2016 tarihinde ,

500 bin-1 milyon lira arasında olanlar için 01.07.2016 tarihinde,

150-500 bin lira arasında olanlar için 01.10.2016 tarihinde

150 bin liranın altında olanlar için 01.01.2017 tarihinden itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti başlayacak.

Mali hafızaları, ilan edilen tarihlerden önce dolan mükellefler yeni mali hafıza alamayacak, yeni nesil ÖKC almak zorunda kalacak.

1 ocak 2016 tarihinden sonra işe başlayacak olan mükelleflerin yeni nesil yazar kasa pos  kullanma mecburiyeti işe başlama tahinden 30 gün( kalkınmada öncelikli yörelerde 60 gün) içinde başlayacak. Faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar yol kenarı otopark hizmeti veren mükellefler için mevcut durum devam edecektir. Akaryakıt pompalarıa bağlanan ödeme  kaydedici yen nesil yazar kasa pos kullanmak zorunda olan mükellefler için Bakanlık ayrıca tarih belirleyecektir.

En iyi yazar kasa pos cihazı olması için cihazın şarjı uzun süre gitmeli, taşıması kolay olması, hızlı işlem yapabilmeli, gsm ücreti olmaması ve  bakım ücreti olmaması gereklidir. Bu özellikleri taşıyan en iyi yazar kasa pos cihazı fiyatına ve kullanımına göre çeşitlilik gösterdiğinden  işyerleri için yazar kasa pos cihazı  Onay almış ve piyasada yaygın olarak kullanılacak olan Vera delta, Beko ve Profilo, Pıdıon  markalı yazar kasa POS ların özellikleri ;

Beko

Beko yazarkasa pos cihazı Gelir idaresi Başkanlığı’nın yeni tebliğine uygun ve işletmeniz için dokunmatik ekranlı akıllı çözüm yeni nesil ödeme kaydedici cihazın fiyatı 1,499 TL’dir. Tek bir cihazda, piyasada yaygın olarak kullanılan bankaların kredi kartı uygulamaları geçerli olacaktır. Kablosuz, pratik kullanım ve taşınabilme özelliğine sahiptir. Dövizli satış işlemi özelliği ile Beko YazarkasaPos ile değişik kurlarla satış işlemi yapılabilmektedir. YazarkasaPos cihazı tek bir merkezden yönetilmektedir. Raporlar, Gelir İdaresi Başkanlığı’na otomatik olarak gönderilmektedir. Restorant,Lokanta Fast Food Restorantları Zincir Mağazalar, Tüp Bayileri, Su Bayileri, Otopark, Büfe, Süpermarket, Eczaneler, Kitap ve Kırtasiye Mağazaları, otoservis, Kafe / Bar, Hızlı Servis, Kasap, Kuru Temizleme, Teknik Servisler ve diğer seyyar satış yapan mükellefler kullanabilmektedir.

Profilo

Profilo ödeme sistemleri, 2015 yılı sonuna doğru piyasaya sürdüğü Farex, Profilo ve Telestar marka yeni nesi masaüstü yazar kasaları uzaktan erişim teknolojisi sayesinde Firmalar Maliye bakanlığı erişim talep ettiğinde işini durdurmadan ekstra maliyet yaratmadan kolay bir şekilde cihaz üerinde güncellemeler yapılabilmektedir.Tüm kredi kartlarıyla uyumlu Eft pos özellikli yazar kasa Türkiye’nin 1 numarası Profilo ve Dünyanın 1 numarası VeriFone tarafından ortak geliştirilen EFT Pos Özellikli Yazar Kasa  dokunmatik renkli ekranı, mobil ve rahat kullanıma uygun şık tasarımı ve yüksek güvenlikli üstün teknolojik özellikleriyle ve Türkiye’deki bütün kredi kartı bankacılık uygulamalarını destekleyen Profilo ayrıca kontor yükleme, fatura ödeme, yemek kartı kullanımı gibi yüzlerce kurumsal uygulama imkanı sunmaktadır.

Vera

Akbank ve vera delta işbirliğiyle yeni nesil yazar kasa posa geçiş sadece 896 TLye gerçekleşmektedir. Diğer bankaların da vera delta ile yaptıkları anlaşmalar ile uygun fiyatlarla işyerinizdeki hurda yazar kasanızı yeni nesil yazar kasa pos ile değiştirebilirsiniz.Vera delta yazar kasa fişi ve banka pos sliplerini hibrit yapı üzerinde yazdırır, mali veriler ile banka verilerini birleştirir. Vera sunduğu sektörel çözümler nedeniyle restoranlar, kafeler, marketler, eczaneler, otoparklar, tüp gaz bayileri, su bayileri,  bilet satışı yapan işletmeler ve muhasebeciler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Vera delta kurduğu çağrı merkezi le 7/24 müşterilerine canlı destek sağlamaktadır.Türkiye çapında 450 byi servis noktasıyla hizmet sunmaktadır.Markanın ürünleri Vestel, Bimeks, Hepsiburada ve Metro gross Market gibi perakende kuruluşlarında da satılmaktadır.

Pıdıon

Dolu pille 1500 fiş basma özelliğine sahip PIDION un sabit ve seyyar olmak üzere iki farklı ürünü vardır. Onaylı ürünün temel özellikleri; MT 360E sadece 423 gram ağırlığında ve çok küçük, dokunmatik, renkli ve zor koşullara uygun ekranı darbeye ve çizilmeye dayanıklı ekran korumalıdır. 1,2 metreden düşmelere dayanmaktadır. Üstün pil performansı ve  15 yıl mali hafızasının yanısıra tam dolu pille 1500 üzeri fiş basmaktadır. Eczane, otopark, restoran yazılımlarına hazır entegrasyonu vardır GSM bedelide yoktur.

Yeni iş fikirlerinden olan İşyeri Açmak Kaça Mal Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yazın