Sosyal Medya

En İyi ve Yeni Korku Filmi Önerileri 2023 (En Korkunç Film Listesi)

Korku filmi önerisi isteyen birçok kişi yapılan filmlerin eskisi gibi kaliteli olmamasından şikâyetçi. Sürekli aynı olay örgüsü etrafında dönen filmler, kötü makyajlar ve kostümler sebebiyle korku filmleri korkutmaktan çok can sıkıcı olabiliyor. Korku filmi sevenler için tüm zamanların en beğenilen korku filmleri listesini hazırladık. Siz de korku filmi önerisi istiyorsanız en iyi korku filmlerine yer verdiğimiz bu listeye göz atmalısınız.

En Korkunç Korku Filmleri 2023

Film izleyebileceğiniz platformlarda yüzlerce korku filmi bulunuyor. Ancak uykularınızı kaçıracak, içinizi ürpertecek etkiye sahip korku filmini bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Sizler için yaptığımız araştırmalar sonunda hazırladığımız en iyi korku filmleri listemizde eski korku filmleri, en iyi Netflix korku filmleri de yer alıyor.

The Exorcism of Emily Rose1

IMDB Puanı: 6,7

Türkçe Adı: Şeytan Çarpması

Film klasik bir korku filmi izlenimi verse de gerçek bir hikâyeden esinlenilmiş olması ilgi çekici kılmaktadır. Emily Rose adlı genç kızın ölümü sonrasında birçok kişi Peder Moore’ı cinayet zanlısı olarak görmektedir. Bu nedenle Peder kısa zamanda tutuklanır. Onu savunan avukatı Erin Bruner dini inanç kavramı ile mantığı arasında seçim yapmakta zorlanır. Genç kıza yapılan şeytan çıkarma ayinlerinin ölüme doğrudan sebebiyet verdiği düşünülmektedir. Olayın aslında bir şeytan çıkarma ritüeli mi yoksa epilepsi krizi geçiren bir kızın ihmaller sonrasında ölümü mü olduğu netleşmemiştir.

Filmde gece 03.00 şeytanın saati olarak gösterilmektedir. Filmi izleyen bir nesil psikolojik olarak geceleri bu saatte uyanmakta ve garip hissetmektedir. Siz de korkuyu derinlerinizde yaşamak istiyorsanız en korkunç korku filmleri arasına adını yazdırmış bu filme bir şans vermelisiniz.

The Blair Witch Project

IMDB Puanı: 6,5

Şimdiki önerimiz korku ustası Stephan King’den geliyor. Onu korkutmaya başaran filmlerin başında The Blair Witch Project’in yer aldığını söyleyen yazarın önerisi sonrasında tüm zamanların en iyi korku filmi olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır.

Eski korku filmleri daha başarılı oluyor.” teorisini haklı çıkaran film 1999 yılında gösterime girdi. Filmde 3 sinema öğrencisinin Blair Cadısı Efsanesi adında bir belgesel çekmek amacıyla gittikleri Maryland ormanında kaybolmaları anlatılmaktadır. Onlardan geriye sadece görüntüler kalmıştır.

The Conjuring (Korku Seansı)

IMDB Puanı: 7,5

Konusu yaşanmış olaylardan alınan filmde doğaüstü olayları aydınlatmaya çabalayan ünlü Ed ve Lorraine Warren çiftinin inceledikleri ürpertici vakaya yer verilmektedir. Aldıkları bir telefonla hayatlarının en zor görevine atıldıklarını bilmezler. Gözlerden uzakta ıssız bir çiftlik evine taşınan ailenin hayatı evi kuşatan doğaüstü varlık tarafından adeta kâbusa dönmüştür. Korkuyu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

IT

IMDB Puanı: 7,3

Küçük bir kasabada yaşayan ve okullarında dışlanan 7 arkadaşın başı büyük beladadır. Kurbanlarının en büyük korkusuna göre şekil değiştiren Pennywise; palyaço kılığında bu çocuklara hayatı zindan etmektedir. Okulda yaşadıkları sorunlar hayatta kalmak için verecekleri mücadelenin yanında önemsiz kalmıştır.

Bu filmi izleyen birçok kişinin palyaço fobisi oluşmuştur.

Hereditary (Ayin)

IMDB Puanı: 7,3

En başarılı korku filmleri arasında yer alan filmde Graham ailesinin karanlık aile mirasına karşı verdikleri mücadele anlatılıyor. Aile büyüğü Ellen öldükten sonra kızı ve ailenin diğer fertleri geçmişteki aile sırlarını keşfederler. Başlarına gelen olaylar her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alır.

Elm Sokağı Kâbusu

IMDB Puanı: 7,5

Klasik korku filmleri arasına girmiş bu yapım, 1984 yılında çekildi. Los Angales’ın bir mahallesinde birçok genç esrarengiz şekilde ölür. Elerinde oldukça keskin bıçaklar bulunan katil, geçmişte çocuklarını öldürdüğü ailelerin gazabına uğrayan Fred Krueger’dır. Bu adam Freddy olarak geri dönmüş ve insanlar rüyadayken onların canını almaktadır. Elm Sokağı Kabusu’nu izlemeden gerçek bir korku severim diyemezsiniz.

Maniac

IMDB Puanı: 6,1

Yüzüklerin Efendisi filmi ile tanıdığımız Elijah Wood’un başrolünde oynadığı bu film; 1980 yapımı filmin yeniden uyarlaması. Genellikle sempatik hallerine alışık olduğumuz Wood karşımıza tam anlamıyla bir manyak olarak çıkıyor. Birçok taş mankeni olan Frank, öldürdüğü kadınların cesetlerinden aldığı derileri bu taş mankenlere uyguluyor. Son kurbanı ise fotoğrafçı Anna’dır. Frank için takıntı haline gelen Anna, canını bu manyaktan kurtarabilecek midir?

Gerald’s Game

IMDB Puanı: 6,6

Gerlad’s Game ilginç konuyla dikkat çekmekte. Evliliklerinde rutini bozmak ve heyecan katmak adına fantezi için yatağa kelepçelenen kadın, kocasının kalp krizi geçirmesiyle ıssız bir yerdeki göl evinde hayatta kalmaya çalışır. Carla Gugino’nun oyunculuğu göz doldururken film de en iyi Netflix korku filmleri arasında yerini aldı.

The Invitation

IMDB Puanı: 6,7

Filmde eski karısı ve karısının yeni eşinin kendi evlerinde verdiği yemek davetinde Will’in başına gelen olaylar anlatılıyor. Seyirciyi sıkmadan, sürekli tetikte kalmasını sağlayan film; az bilinen korku filmleri arasında yer alırken kesinlikle daha çok izleyiciye kavuşmayı hak ediyor.

The Witch

IMDB Puanı: 6,8

Netflix’te yayınlanan Queens Gambit dizisi ile tüm dünyayı kasıp kavuran Anya Taylor-Joy başrolde. Bu rolde de seyirciyi oldukça etkileyen Anya Taylor-Joy; akıllarda kalan bir korku performansına imza attı. Korku ve gerilim sevenler için en iyi alternatiflerden biri olan filmi mutlaka izlemelisiniz.

It Follows

IMDB Puanı: 6,8

Sıradaki filmimiz de korku ve gerilim sevenler için geliyor. Hoşlandığı çocukla şehir dışında bulunan bir harabeye gittikten sonra baygınlık geçirdiğini fark eden Jay’in hayatı kabusa döner. Onu birinin ya da bir şeylerin izlediğinden emindir. Bu durumu arkadaşlarına anlatır ve birlikte bir çözüm yolu bulmaya çalışırlar. Vücudunuzda hissettiğiniz gerilimin bir saniye bile geçmediği bu filmi izlerken bundan keyif alacaksınız.

28 Days Later

IMDB Puanı: 7,6

İngiltere’de genetik araştırmalar yapan bir enstitü şiddeti ve öfkeyi önlemek için maymunlar üzerinde deney yapmaktadır. En sonunda “rage” adında bir virüs geliştirirler.  Buna tepki gösteren bir grup eylemci rage virüsü enjekte edilmiş maymunlardan birini serbest bırakırlar. Serbest bırakılan maymundaki virüs kolaylıkla bulaştığı ve kişide cinayet ve cinnet eğilimini arttırdığı için olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu virüs etkisini 28 gün içinde yıkıcı bir biçimde gösterir ve geriye çok az insan kalır. İşte filmin devamında bu insanların hikâyesine yer verilir.

The Orphanage

IMDB Puanı: 7,5

Bazen duygulanmanızı sağlayacak bu filmde yetim öksüzlerin kaldığı bir yetimhanedeki korku dolu hayat işleniyor. Laura, bu yetimhanelerden birinde büyüyen bir kadındır. Artık evlenmiş ve bir çocuğu olmuştur. 7 yaşındaki oğlu ile birlikte yıllardır kapalı olan yetimhaneye döner ve orayı restore edip engelli ve hasta çocuklar için güzel bir yer haline getirmek ister. Peki, her şey bu kadar kolay olacak mıdır?

Hush

IMDB Puanı: 6,6

Bir seri katil duyma engelli kadını yeni kurbanı olarak belirler. Bu seri katilin saldırdığı geceye dair olayların anlatıldığı film tam bir ölüm kalım mücadelesi sunuyor. Filmin etkileyiciliği oldukça yüksek olduğundan, filmi izledikten sonra evde yalnız kalmak biraz zorlayabiliyor.

The Smiling Man

IMDB Puanı: 6,4

Küçük tatlı bir kız evde tek başına kalmıştır. Her şey normal seyrinde devam ederken küçük kız şeytanla ve saf kötülükle yüzleşmek zorunda kalır. Gerilim ve korku sevenler için ideal bir film olduğunu söylemeliyiz.

The Descent

IMDB Puanı: 7,2,

Genç ve güzel bir kadın eşi, kızı ve arkadaşlarıyla bir geziye çıkar. Bu gezi sırasında ilginç bir kazaya şahit olurlar. Bu olayın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra yine arkadaşları ile yürüyüşe çıkar. Düşen bir kaya yüzünden mağaranın birinde mahsur kalırlar. Beklenmedik anda olan bu olaydan sağ kurtulmak için hiçbir ekipmanları yoktur. Zamanla grupta çatlaklar oluşur. Herkes kendi başına hareket etmeye başlar.  Kimler hayatta kalabilecektir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu