Sosyal Medya

En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri 2023 (En Çok Tercih Edilen Uygulamalar)

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle sevdikleriyle yüz yüze görüşemeyen, sosyalleşmek isteyen kişiler en iyi görüntülü sohbet sitelerini araştırmaya başladı. Bu uygulamaların bazıları yeni insanlarla tanışmanıza imkân sağlarken bazıları da sevdiklerinizle aranızdaki mesafeleri kapatmanıza yardımcı olmaktadır. Görüntülü sohbet hizmeti veren sitelerin dışında en iyi görüntülü sohbet uygulamaları nelerdir? İşte detaylar.

Görüntülü Sohbet Siteleri Güvenilir mi?

Görüntülü sohbet hizmeti vermekte olan sitelerin ve uygulamaların güvenilir olup olmadığı tamamen seçtiğiniz programa bağlıdır. Bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olan bu siteler ve uygulamalar arasında kullanıcıların tarafından en çok tercih edilenler hangileri? Biz de sizler için bu soruya ayrıntılı bir cevap hazırladık. Yazının devamında en çok kullanılan görüntülü sohbet sitelerini bulabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Görüntülü Sohbet Siteleri

 • Chatroulette
 • Omegle
 • OmeTV
 • Tiny Chat
 • Chat Random
 • Fruzo
 • Face Flow
 • Cam Surf
 • Emerald Chat
 • Chat Spin

Omegle

Kayıt olmadan görüntülü sohbet imkânı sağlayan bu site sayesinde insanlar sosyalleşmekte, yeni arkadaşlıklar kurmaktadır. Bazı kötü niyetli kişiler tarafından amacından saptırılan program yine de popülerliğini korumaktadır. Omegle kullanarak yabancı dilinizi geliştirmeniz de mümkündür.

Dünya çapında fazlaca kullanılan bu uygulamanın web sitesine Türkiye’den erişim engellenmiştir.

Chatroulette

Görüntülü sohbet hizmeti veren ilk sitelerden olan Chatroulette, kullanıcılar tarafından hala aktif olarak kullanılmaktadır. Kayıt olmadan görüntülü sohbet etme imkânını ücretsiz sunan bu uygulama ile yeni insanlarla tanışmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey ise web siteyi ziyaret edip kameranızı açmak. Görüşme yaparken yazışma imkânı da mevcut. Unutmayın Chatroulette ile rastgele görüntülü sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.

Ome Tv

Omegle uygulamasına alternatif olarak kullanıma sunulan Ome TV, yaklaşık 6 yıldır yayın hayatına devam etmekte. Özellikle ülkemizde Omegle’a erişimin yasaklanmasından beri çok sık kullanılmakta olan uygulama yüz binlerce kullanıcının rastgele eşleşip sohbet etmesine olanak sağlamaktadır.

Tiny Chat

Paltalk firmasının bir girişimi olan Tiny Chat uygulaması, yenilikçi yaklaşımları olan firmanın etkilerini taşımaktadır. 18 yaşından büyük olan herkesin kullanımına açık olan uygulama, birçok kişinin katıldığı grup sohbetlerinin yapılmasına olanak sağlıyor. 18 yaş sınırının olmasının temel sebebi cinsellik ve benzeri konuların yoğunlukta olması değil, platformda belli bir yaş ortalamasının sağlanmasıdır.

Chat Random

Rastgele görüntülü sohbet uygulamalarından olan Chat Random, yaklaşık 10 yıldır hizmetine devam etmektedir. Üyelik oluşturmadan görüntülü sohbet etme imkanı sunan uygulama üzerinden ülke, cinsiyet seçimi yapabilirsiniz.

Chat Random telefonlar için mobil uygulamaya da sahiptir. Dilerseniz uygulamayı indirerek sohbetlerinize devam edebilirsiniz.

Fruzo

Arkadaşlarınız ya da rastgele insanlarla sohbet edebileceğiniz bu site aslında bir dating app olarak kurulmuştur. Sohbete başlayacağınız adaylar otomatik olarak belirlenir.  Farklı kişilerle sohbete başlamak için Fruzo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Face Flow

En çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamalarından olan Face Flow’da isterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz tanımadığınız kişilerle görüşme yapabilirsiniz. Ücretsiz olan bu platformu kullanarak sohbet edebilmek için size özel hazırlanmış olan linki istediğiniz kişilere iletmeniz gerekmektedir. Bu platform ayrıca toplu görüşme yapma imkânı da sunar.

Cam Surf

Binlerce aktif kullanıcısı olan Cam Surf ücretsiz olarak görüntülü chat yapmanızı sağlar. Platformun belirlediği kuralları kabul edip cinsiyet seçtikten sonra sohbete başlayabilirsiniz. Bu uygulama da rastgele sohbet imkânı sunar.

Emerald Chat

Bot kullanıcılara hiçbir şekilde izin vermeyen platformda yaş sınırlaması 18’dir. Omegle’a yeni nesil alternatif olarak görüntülü sohbet siteleri arasına giren Emerald Chat binlerce kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Chat Spin

Yeni nesil görüntülü sohbet sitelerinden olan Chat Spin’in en önemli özelliği sohbet sırasında yüzünüzü gizlemek isterseniz maske filtrelerinden birini kullanmanıza imkan sağlamasıdır. Filtreleme seçeneği ile ülke seçimi yapabilmeniz de mümkündür.

En İyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Görüntülü sohbet uygulamaları teknoloji ilerledikçe geliştirilmekte ve yenilikler eklenmektedir. Günümüzde en çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamaları şunlardır:

 • Google Duo
 • Skype
 • Azar
 • Facebook Messenger
 • Whatsapp
 • Hangouts
 • Discord
 • Facetime
 • We Chat
 • Just Talk
 • ICQ

Google Duo

Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanabileceğiniz Google Duo, yüksek kaliteli görüntülü konuşma imkânı sunar. 12 kişiye kadar görüntülü konuşma olanağı bulunur. Görüntülü olarak aradığınız kişiye ulaşamazsanız özel efektlerle hazırladığınız görüntülü mesajınızı bırakabilirsiniz. Sizi arayan kişinin çağrısını kabul etmeden önce canlı ön izlemesini sunan özelliği ile aramayı reddetmek tamamen sizin elinizde.

Skype

Dünya çapında en çok indirmeye sahip uygulamalardan olan Skype, 25 kişiye kadar canlı konuşma imkânı sunmaktadır. Uygulama içeriğinde sesli mesajlar, metin sohbeti, fotoğraflar, ifadeler ve emojiler bulunmaktadır. Çağrı kalitesi bakımından en üst düzeyde olan uygulamanın internet üzerinden kullanımı oldukça fazladır. Yavaş bir bağlantınız varsa Skype kullanmak zor olacaktır.

Azar

Görüntülü sohbet imkânını hızlı ve pratik bir şekilde sunan uygulamanın binlerce kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulama sizi görüşme yapacağınız kişi ile rastgele eşleştirir. Dilerseniz sonrasında bu kişi ile arkadaş olabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar, ilişkiler dışında dilinizi geliştirme imkânınız da var. Uygulama 190’dan fazla ülkede kullanılıyor.

Facebook Messenger

Günümüzde neredeyse herkesin bir Facebook hesabı bulunuyor. Bu hesabı kullanarak giriş yapmanızı ve ücretsiz olarak görüntülü görüşme yapmanızı sağlayan uygulama milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Görüntülü sohbetin yanı sıra mesajlaşma imkânı da sunan uygulama içeriğinde yüzlerce emoji, çıkartma ve GIF bulunduruyor. Profesyonel hayatta da kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta olan Facebook Meseenger rezervasyon yapmanıza bile imkân sunar.

WhatsApp

Tüm dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp, kullanıcılara hem anında mesajlaşma hem de görüntülü konuşma hizmeti sunuyor. Görüntülü konuşma kalitesi oldukça yüksek olan bu uygulama insanların sevdikleriyle bağlantı kurmasına imkân tanırken, birçok kurumsal şirket tarafından da iletişimin sağlanması amacıyla tercih ediliyor. Uygulamayı kullanırken herhangi bir reklamla karşılaşmazsınız. Ücretsiz olan Whatsapp oldukça da güvenli. Android, Windows ve IOS cihazlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Hangouts

Alternatif birçok uygulama çıktıktan sonra kullanımı son yıllarda oldukça azalan Hangouts, Android cihazı olan kullanıcılara önerilmekte olan bir uygulama. Google hesabınızla bağlantı içinde çalışan sistemi ile e-postanızdaki ve rehberinizdeki kişilerle hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Aynı zamanda yüksek çağrı kalitesine sahiptir. Uygulamada görüntülü arama özelliğine ek olarak video ve fotoğraf gönderme, GIF, harita ve çevrimdışı olan kişilerinize mesaj gönderme imkânı var. 

Discord

Bilgisayar oyunu oynayan kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olan Discord, sesli ve görüntülü konuşma olanağına sahiptir. Bağlantı kalitesi, ücretsiz sunucuları ve diğer özellikleri ile son zamanlarda yükselişe geçmiştir. PC sürümünde ekran paylaşımı yapma imkânınız da bulunur.

Facetime

iPhone kullanıcıları arasında kullanılabilen Facetime, oldukça yüksek bir görüntü kalitesi sunar. Sesli görüşme yapmaya da olanak sağlayan uygulamayı kullanmak için görüşme yapmak istediğiniz kişinin mutlaka rehberinizde kayıtlı olması gerekir. Bu şartı sapladıktan sonra ister Wifi ister mobil veri ile görüntülü konuşmalarınızı yapabilirsiniz.

WeChat

Bir sohbet uygulamasından çok Instagram gibi sosyal medya platformu olarak kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Uygulama size görüntülü konuşma hizmetinin yanı sıra haber okuma, arkadaşlarınızla birlikte oyun oynama seçeneklerini de sunar. Dünyadan birçok kişinin sosyalleşmek amacıyla kullandığı WeChat gün geçtikçe popülerliğini arttırmakta.

JustTalk

Kullanımı bir hayli kolay ve güvenilir. Aynı zamanda da eğlenceli olan JustTalk görüntülü konuşma yapabilmenizi sağlar. Bu görüşmeler sırasında eğlenceli çıkartmalar yollamanız da mümkün. JustTalk kullanmak için karşı tarafın da uygulamayı indirmesi gerekli değil. Ekstra bir bağlantı oluşturarak görüşmeye başlayabilirsiniz.

ICQ

Bir neslin vazgeçilmezi ICQ artık mobil uygulama olarak hizmet veriyor. Bu sayede mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapmanızı mümkün kılıyor. Yapılan tüm konuşmaları özel olarak şifreleyen sistemi sayesinde oldukça güvenilir. Günümüzde en çok dikkat edilen konuların başında gelen güvenlik ihtiyacı sebebiyle oldukça tercih ediliyor. Görüntülü konuşma kalitesi oldukça yüksek olan uygulama ile 3D animasyonlar oluşturmanız da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu