Dükkan Açmak

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

05.01.2020
En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar


En uygun faizli konut kredisini arayanlar, buraya! Banka banka gezmenize gerek olmadan sizler için hazırladığımız içeriğimizde tüm bankalara ait güncel konut kredisi faiz oranlarını görebilirsiniz. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yılın son çeyreğinde konut kredisi faiz oranlarının düştüğü kaydedildi. Bankaların internet sitelerinde bulunan hesaplama araçları sayesinde de kendinize örnek ödeme planı hazırlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank vb. bankaların faiz oranları ile yaptığımız örnek hesaplamalar yardımı ile de taksit tutarlarını öğrenebilirsiniz.

Konut Kredisi Başvurusu

Konut alımları için bankalar müşterilerine 120 aya varan vadeler ile konut kredisi ya da diğer adı ile mortgage vermektedir. Konut kredilerinin diğer kredilerden ayrılan yanı tutarların ve vadelerin yüksek olmasının yanı sıra alınacak olan evin ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80‘ ine kadar kredi kullandırılmasıdır. Yani müşterilerin konut alımları için peşinat yatırması gerekmektedir. Ancak bazı bankaların dönem dönem peşinatsız kredi verdikleri de görülmektedir.

konut-kredisi-başvurusu

Konut kredisi başvurusu

Konut kredisi başvurusunda bulunduktan sonra banka tarafından görevlendirilecek olan bir eksper konut üzerinde incelemede bulunur ve bir değerleme yapılır. 100 bin TL’ lik bir ev için bankalardan maksimum 80 bin TL kredi alınabilir. Bazı bankalarda bu oranın yüzde 75 olduğu görünmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için kredi notunuzun yüksek ve sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Farklı bankalara kredi ya da kredi kartı borcu olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konut kredisi çekmek için gerekli evrak ve belgeler isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Sadece konut kredisinde değil tüm kredi çeşitlerinde en uygun faiz oranını sunan bankaların başında devlet bankaları gelmektedir .Ziraat Bankası’ndan alınacak olan konut kredisinin vadesi 120 ay olacaktır. Ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar kredi kullandırılacaktır. Alınacak olan konuta ipotek yani satılamaz şerhi konulacaktır. Banka gerekli gördüğü durumlarda ek teminat ya da kefil talep edebilmektedir. Konuta zorunlu deprem sigortası, kredi sahibine ise hayat sigortası yapılmaktadır.

Konut kredisinin faiz oranı yüzde 0,99‘ dur. Maaşını Ziraat Bankası’ ndan alan emekli banka müşterilerinin konut alımlarında uygulanacak olan faiz oranı ise  yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. Bireysel konut kredisi almak isteyen banka müşterilerinin aşağıdaki evraklar ile kendilerine en yakın banka şubelerine gitmesi gerekmektedir.

 • Bankadan temin edilecek olan kredi talep formu
 • T.C. kimlik belgesi (sürücü belgesi ya da pasaport da kabul edilmektedir.)
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Satın alınacak olan konutun tapusunun bir nüshası ile başvuru yapılmalıdır.
ziraat-bankası

Ziraat Bankası konut kredisi

Hesaplama aracını kullanarak örnek kredi hesaplaması yapabilirsiniz. 120 ay vade ile 100 bin TL konut kredisi çektiğinizde aylık taksit tutarı 2 bin 356,78 TL olacaktır. Ancak 2020 yılında Ziraat Bankası’ nın anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında faiz oranı yüzde 0,98 olacaktır.

Halkbank

Halkbank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ile müşterilerine uygun faiz oranları ile konut kredisi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Banka tarafından müşterilerine ilk taksiti 3 ay erteleme imkanı sunulmaktadır. Ödeme dönemlerini müşteriler ayarlayabilmektedir. Eşit taksitler halinde ödeme yapılabileceği gibi 3 aylık dönemlerde de ödeme yapılabilir. Azami vade oranı 120 ay olarak belirlenmiştir.

Faiz oranları, kredi çekilecek olan tutara göre değişiklik göstermektedir. 120 ay vadeli ve tutarları aşağıda belirtilen kredilerin faiz oranları, kredi çekilecek meblağ arttıkça artış göstermektedir.

 • 100 bin TL olan kredilerin faiz oranları yüzde 0,99 faiz oranlarıyla kredi veriyor

Aşağıdaki evraklar ile birlikte size en yakın Halkbank şubesine giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın daha pek çok konut kredisi kampanyası bulunmaktadır. Ancak en uygun faizli kredi kampanyasını sizler ile paylaşmayı uygun gördük.

halkbank

Halkbank konut kredisi

 • Bankadan alınacak olan kredi başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Konuta ait tapu, yapı kullanım izin belgesi, yapı ruhsatı, imar durum belgesi gerekmektedir. Uygun görülmesi durumunda ek teminat ya da kefil istenebilir. Kredi detaylarını incelemek ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.


Vakıfbank

Sarı Panjur Ev Kredisi ile müşterilerine uygun faiz oranları sunan bankadan 120 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Konuta ekspertiz değerinin yüzde 80‘ ine kadar kredi verilmektedir. Kredi başvuruları banka tarafından incelenmekte ve 4-5 gün içinde kredi başvurusu sonuçlanmaktadır. Banka tarafından kullandırılacak olan krediye ipotek tahsis edilmektedir. Kefil zorunlu değildir. Ancak banka gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden kefil talep edebilmektedir. Peşinatsız konut kredisi veren bankalardan alacağınız krediler ile almak istediğiniz konutun yüzde yüzüne kredi çıkarabilirsiniz.

Banka tarafından verilecek olan konut kredisine ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, rehin ücreti ödenmesi gerekmektedir. 18 ve 70 yaş arasındaki banka müşterileri kredi kullanabilmektedir. Bankanın kışa özel sarı panjur kredisi ile;

 • 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerde 3 aydan 120 aya kadar vadeli olmak üzere kullandırılan kredilerin faiz oranı yüzde 2,09
 • 100 bin TL’ den fazla olan kredi tutarları için 3 aydan 120 aya kadar  vadeli olmak üzere kullandırılan kredilerin faiz oranı yüzde 2,29 olacaktır. Ekspertiz ücreti ise 950 TL’ dir.

Kredi hesaplaması yaparak kendinize bir ödeme planı hazırlayabilirsiniz. 2020 yılında Vakıfbank’ ın anlaşmalı olduğu inşaat şirketlerinden konut alırsanız da Ziraat Bankası’ nda olduğu gibi yüzde 0,98 faiz oranı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank da müşterilerine konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sabit faiz seçeneği ile borcunuz bitene kadar piyasadaki faiz hareketliliğinden etkilenmezsiniz. Vadeleri en uzun olan bankalar arasında sayılabilir. 300 aya varan vadeler ile almak istediğiniz konutun yüzde 80‘ ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Bankanın anlaşmalı olduğu iki adet inşaat firması vardır. Bu firmalardan yapacağınız konut alımlarında banka tarafından pek çok indirim ve kampanya sunulabilir. 300 ay vadeli olarak aylık 1,348,68 TL taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterilerine konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Türk Lirası cinsinden kullandırılacak olan kredinin vadesi 240 ay olabilmektedir. Banka tarafından aslında müşterilerine sunulmuş olan pek çok mortgage kampanyası bulunmaktadır. Bahsedeceğimiz kredi faiz oranları sabit olan kredilerdir. Gerçek kişilere kullandırılacak olan krediler sadece mesken alımlarında kullanılmaktadır.

Banka tarafından zorunlu olarak herhangi bir teminat ya da kefil talep edilmemektedir. Ancak satın alınacak olan evin ipoteği yeterli görülmektedir. Almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin sadece yüzde 80′ i kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredilerin erken kapanması durumunda da masraf talep edilmektedir. Sabit faizli mortgage kredisinin faiz oranı yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. Bankaya kimlik belgeniz ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha sonra banka tarafından gelir belgesi ve alınacak olan evin tapusu istenecektir. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

garanti-bankası

Garanti Bankası konut kredisi

Akbank

Akbank da müşterilerine mortgage sunan bankalar arasında yer almaktadır. Değişken ya da sabit faizli kredi çeşitleri bulunmaktadır. Ancak sizler için sabit faizli krediden bahsedeceğiz. Çünkü bu krediler piyasadan etkilenmez ve borç bitene kadar aynı faiz oranı uygulanır. Kredi 120 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır. Sabit maaşlı çalışanlar, borcu bitene kadar aynı taksit tutarını ödemek isteyenler, serbest meslek çalışanları, gelirlerine göre taksit miktarları fazla olanlar Akbank’ ın konut kredilerine başvurabilir.

Sabit faizli mortgage kredisinin faiz oranı yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. 100 bin TL kredinizi 120 ay vadeli olarak 1.427,78 TL taksit ile ödeyebilirsiniz.

İNG Bank

Faiz oranlarına yapılan indirimler tüketicilerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Konut kredilerinde büyük indirimlere giden İNG Bank müşterilerinin gönüllerine fethetmeye devam ediyor. Standart konut kredisinin faiz oranları yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir. Bütçenize uygun olan krediyi belirlemeniz için banka danışmanlık hizmeti de sunacaktır. Eşit taksitli, eşit ana para ödemeli ve ara ödemeli kredi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Konut kredilerine başvurmak için banka tarafından aşağıdaki evraklar talep edilecektir. Gerçek kişilerin T.C. kimlik belgelerinin fotokopileri, son 3 aya ait ikametgah belgeleri ve satın alacakları konutun tapusu ile birlikte başvuru yapabilecektir. Banka tarafından uygun görülmesi durumunda ek belge de talep edilebilmektedir. Bankadan randevu olarak kredi ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Bazı bankalar tutarlara göre faiz oranı belirlerken, bazı bankaların ise faizleri sabit olabilmektedir. Başvuru için talep edilen evraklar ile birlikte size en yakın banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilir ve istediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Yüzde 20 oranlarında peşinatınızın olması gerektiği gerçeğini de lütfen atlamayın. Ayrıca bu faiz oranlarına bakıldığında borç bitiminde ödenen tutar ile çektiğiniz tutar arasında 2-3 kat fark olduğunu görebilirsiniz. Ancak nakit ev almak artık hayal olduğu için sistem bizi bankaların kapısını çalmaya mecbur bırakmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.