Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Emekliye Temmuz Zammı Yolda!

Emekliye Temmuz Zammı Yolda!
797 kez okundu.

SSK ve Bağ-Kur aracılığı ile emekli olan kişilere Temmuz 2017 tarihinden itibaren maaşlarına zam yapılacaktır. Şu an için SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz ayında ne kadarlık bir zam yapılacağı bilinmiyor. Zam rakamlarım tam olarak yayımlanmadığı için pek çok kanal aracılığı ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz ayında ne kadarlık bir zam yapılacağı tahmin edilmektedir. Emekliye Temmuz zammı yolda.

SSK ve Bağ-kur emeklilerine Temmuz zammı yoldu. Zam rakamı ve oranı şu an için henüz belli değil ancak Türkiye Emekliler Derneğinden SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz’da yapılacak olan zam hakkında tahminler yapıldı. Türkiye Emekliler Derneğine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Temmuz ayında yüzde 6,57’lik bir zam yapılacağı tahin edilmektedir.

Temmuz zammı geliyor

Emekliye Temmuz zammı yolda ancak Temmuz ayında yapılacak olan zammın yüzde kaç olacağı enflasyon rakamlarına göre belli olacaktır. Türkiye Emekliler Derneğine göre Temmuz zammı yüzde 6,57 olacak. Buna göre 2000 yılından önce emekli olanların maaşına 2000 yılından sonra emekli olanlara göre daha çok zam yapılacak.En düşük ve en yüksek zamlı maaşlar

Emekliye Temmuz zammı geliyor peki Temmuz’da yapılacak olan zamlar ile en düşük, en yüksek zamlı SSK, Bağ-kur emekli maaşları ne kadar olacak.

  • 2000 yılından önce (işçi)

1.402 lira maaş – 1.495 TL’ye yükseltilecek.

  • 2000 yılından sonra (işçi)

827 lira maaş – 882 TL’ye yükseltilecek.

  • Bağ-kur (esnaf)

1.184 lira maaş – 1.262 TL’ye yükseltilecek.

  • Bağ-kur (tarım)

875 lira maaş – 933 TL’ye yükseltilecek.

Yukarıda belirtilmiş olan emekli maaşlarına gelecek olan zamlar yüzde 6,57 olarak belirlendiğinde elde edilmiş olup ilgili veriler Türkiye Emekliler Derneği tarafından kamuoyuna duyurulmuştur.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git