Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Emekliye Müjde! Artış Yolda

Emekliye Müjde! Artış Yolda
901 kez okundu.

Temmuz ayında emeklilerin alacakları zamlı maaşlar konusunda son altı yılın en büyük zammının yapılacağı ortaya çıktı. Enflasyon üzerinden yapılan zamlar nedeni ile enflasyon oranlarının takip edilmesi ile son dört ayda enflasyonun da 5,7 gibi bir orana ulaşması nedeni ile yüksek bir zammın yapılacağı kesinleşti. Özellikle son aylarda artan enflasyonun düşüşe geçmiş olması durumu eksi bir orana geçmeyeceğinin kesinleşmesi ile yüksek bir zammın olacağını da kesin hale getirdi.

Merkez bankasının yaptığı beklenti raporlarına göre Mayıs ayında enflasyon beklentisinin 0,59 ve Haziran ayı enflasyonun 0.22 beklentisinde olması emekli maaşlarının zammı konusunda önemli bilgiler vermiş oldu.

Maaşlarda 93 TL. Artış OlabilirYaşanılan bu gelişmeler üzerine emekli maaşlarında Temmuz ayında alınacak olan zamlı maaşlarda ne kadarlık bir zam olacağı Emekliler Derneği’nin hesaplamaları ile ortaya çıktı. Dernek bu konuda yaptığı hesaplamalara göre SSK ve Bağkur işçi emeklileri için maaş zammının 6,57 oranında olacağını hesapladı. Bu orana göre 2000 yılından önce emekli olanların alacakları en düşük emekli maaşlarına ek olarak 93 TL bir zam uygulanacağı ortaya çıktı.

Bağkur Emeklisi de Faydalanacak

Yapılan hesaba göre 200 yılından sonra emekli olanların alacakları maaşlarına 41 TL zam yapılacağını ifade eden dernek yetkilileri, bağkur emeklisi olan kişilerinde bu enflasyon artışından faydalanarak maaşlarına zam alacaklarını belirtti. Bağkur esnaf emeklileri ve Bağkur emeklilerinin de emekli oldukları yıla göre çeşitli oranda zam alacaklarını belirtti.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git