Güncel Bilgiler

E-Devlet T.C Kimlik No İle Adres Sorgulama 2021

T.C kimlik no ile adres bulma, internet üzerinde en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. T.C kimlik no ile adres sorgulama işlemi e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Fakat T.C kimlik numarası bir başkasına ait adres öğrenme işlemini internet üzerinden öğrenemezsiniz. T. C kimlik numarası ile adres bilgilerini sadece kolluk kuvvetleri, kamu kurumları ve avukatlar yapabilmektedir. Kolluk kuvvetleri ve avukatların yetkileri de sınırlandırılmıştır. Sadece çalıştıkları saha içerisinde sorgulama yapabilmektedirler. T.C kimlik no ile adres sorgulama yapabileceğiniz yöntemler şunlardır;

 • T.C kimlik no ile e-devlet üzerinden adres bulma
 • NVİ Genel Müdürlüğü T.C kimlik No ile Adres sorgulama ve bulma
 • UYAP üzerinden T.C kimlik no ile adres bulma
 • MERNİS sistemi ile adres bulma
 • Muhtardan T.C kimlik no ile adres bulma

 T.C kimlik no ile adres nasıl bulunur, T.c kimlik no ile neler öğrenebilirim ve adres kodu sorgulama hakkında merak edilen soruların cevaplarını yazımız ile öğrenebilirsiniz.

T.C Kimlik No İle E-Devlet Üzerinden Adres Bulma

T. C kimlik no ile e-devlet üzerinden adres bulma ile size ait adres bilgilerini sorgulayarak bulabilirsiniz. Başka bir kişinin adres bilgilerini bulamazsınız. Bu sadece yetkili kişiler tarafından yapılmaktadır. T.C kimlik no ile e-devlet üzerinden adres bulma için;

 • Öncelikle e-devlet resmi internet sitesine T.C kimlik no  ve e-devlet şifreniz ile giriş yapınız.
 • Açılan sayfa üzerinde yer alan “Kurumlar” seçeneğini seçiniz.
 • Kurumlar seçeneğinde yer alan kurumlar arasında “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü” seçeneğini seçiniz.
 • Seçenekler arasında “NVİ Adres Bilgilerim” seçeneğine tıklayınız. Bu seçenek ile güncel adres bilginizi öğrenebilirsiniz.

N.V.İ Genel Müdürlüğü T.C Kimlik No İle Adres Bulma

Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü t.c kimlik no ile adres bulma, işlemi ile size ait adres bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Bir başka kişiye ait bilgileri sorgulayamazsınız.

 Bu işlem için öncelikle nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü adres sorgu resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Siteye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Siteye giriş sağlandıktan sonra gerekli adres bilgilerini girerek ardından T.C kimlik numarasını ile doğrulama yapabilirsiniz.

UYAP Üzerinden T.C Kimlik No İle Adres Bulma

UYAP üzerinden T.C kimlik no ile adres bulma işlemini sadece yetkili adliye memurları ve avukatlar yapabilmektedir. UYAP ile avukatlar dava hakkında ve kişiler hakkında bilgi sorgulaması gerçekleştirebilmektedir.

Avukatlara verilen bu yetki sadece savunmasını yaptığı müvekkilinin davalarında T.C kimlik no ile adres sorgulama ve bulma gerçekleştirebilir.

MERNİS Sistemi İle Adres Bulma

Mernis sistemi ile adres bulma, işlemi merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Mernis sistemi nüfus idareleri müdürlüğü tarafından oluşturulan bir sistemdir. Bu sistem üzerinde bulunan adres bilgileri devamlı olarak güncellenmektedir.

Bu sistem üzerinden yer alan adres bilgilerine ulaşmak için İç İşleri Bakanlığı’na yazılı bir dilekçe verilmesi gerekmektedir. Dilekçenin bakanlık tarafından incelenmesi ardından başvuru yapan kurum ve kuruluşların ya da kişinin bilgiye ulaşıp ulaşmayacağına dair bir karar verilir.

Muhtardan T.C Kimlik No İle Adres Bulma

Muhtardan T.C kimlik numarası ile adres bulma ile sadece size ait adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Oturduğunuz mahalle muhtarlığına giderek sistemde kayıtlı olan tam adres bilgilerinizi ve adres kodunuzu öğrenebilir ve adres bilgilerinizin çıktısını alabilirsiniz.

T.C’si Bilinen Kişiyi Bulma

T.C’si bilinen kişiyi bulma sorusu en çok araştırılan sorular arasında yer almaktadır. T.C kimlik no ile size ait adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bir başkasının T.C kimlik numarasını bilseniz bile o kişiye ait adres bilgilerine ulaşmanız yasal değildir. Bu işlem sadece devlete ait kurum ve kuruluşlara verilmiş bir yetkidir.

T.C Kimlik No İle Hangi Bilgilere Ulaşılır?

T.C kimlik no ile hangi bilgilere ulaşılır sorusu vatandaşları endişelendiren ve merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Çoğu işlemin internetten yapılması vatandaşlara kolaylık sağlarken bazı tehlikelere de yol açabilmektedir. İnternet siteleri ile paylaşılan t.c kimlik numaraları ile kişiye ait yüzlerce bilgiye ulaşılabilmektedir.

Bir kurumun internet sitesine T.C kimlik numarasının yazılmasıyla kötü niyetli kişiler bu site üzerinden kimlik numaralarına ulaşarak kişilerin;

 • Adres bilgileri
 • Nüfus cüzdanı bilgileri
 • Vergi numarası
 • Sigorta numarası

Gibi çeşitli kişisel bilgilere ulaşım sağlamaktadır. Bu tehlike nedeniyle güvenilir olmayan siteler ile T.C kimlik numaranızı paylaşmayınız.

Başa dön tuşu