Dükkan Açmak

Dudak Estetik Fiyatları 2020 (GÜNCEL)

24.02.2020
Dudak Estetik Fiyatları 2020 (GÜNCEL)

Kalın dudak son zamanların yeni trendi haline geldi. Tüm dünyayı saran ve çağımızın en popüler olan dudak dolgusu ile kalın dudaklara sahip olmak artık çok kolay. 15 dakikalık bir işlem sonucunda yaptıracağınız dudak dolgusuyla hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Basit bir operasyon olan son derece dikkatli yapılması gereken dudak dolgusu işlemlerinin fiyatları da 2020 yılında güncellendi.

Dudak Estetiği Nedir?

Hastalar genellikle dudaklarının inceliğinden, şekil bozukluğundan ve dudağın asimetrik olmasından şikayetçidir ve bu görüntünün giderilmesi amacıyla estetik yaptırmayı düşünmektedir.  Dudak estetikleri dudak enjeksiyonları, dudak operasyonları ve gülme şeklinin değiştirilmesi vb. gibi yapılan estetik işlemleridir. Dudak kaldırma, dudak kalınlaştırma, dudak inceltme dudak şekil bozukluklarının giderilmesi gibi her türden işlemler estetik konusunda girmektedir.

Dudak Dolgusu Estetiği Ne Kadar?

İlgi çekmek ve güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilen dudak dolgusu artık ülkemizde birçok estetik ve güzellik merkezi tarafında yapılmaktadır. Dudaklara hacim katmak ve güzelliği ön plana çıkarmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilen dudak estetiği ile yapay bir görünüme sahip olmamak için mutlaka işlemin plastik cerrahı ya da estetik uzmanları tarafından bilirkişinin yapması tavsiye edilmektedir. Dudak dolgusu işleminin mutlaka anatomi bilgisine sahip bir plastik cerrahın ya da dermatolog tarafından yapılması dudak görünümünün kişinin istediği şekilde olması için büyük önem taşımaktadır. Merdiven altı dediğimiz uzman olmayan kişiler tarafından işlemin yapılması kişide kalıcı hasarlar ve malesef düzeltilmesi imkansız zararlar bırakabileceği için mutlaka dolgu işleminin uzman tarafından yaptırılması gerekmektedir. 

Dudağı şekillendirme amacıyla en sık tercih edilen dudak dolgusu ile dudak kalınlaştırma işlemi; dudağın iç kısmına ve çerçevesine dolgu maddeleri ile doldurularak yapılan bir işlemdir. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan dolgu ile kalınlaştırma işleminde dolgu maddesi olarak hyaluronik asit , yağ enjeksiyonu gibi yöntemler kullanılır.

Dudak kalınlaştırma dolgu operasyonları 1 saat içinde yapılabilen kısa süreli operasyonlardır. İyileşme süreci 2 ila 3 gün arasında değişmektedir. Hastalar operasyon sonrasında hemen günlük hayatlarına dönebilir. Geçici olan ve kalıcı olan dolgu işlemleri ile dudaklarınızı istediğiniz şekli vermeniz mümkündür. Makyaj hileleri ile de dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Operasyon sonrasında iyileşme sürecinde doktorun verdiği tavsiyelere uymanız iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 10 ila 14 ay kalıcılığı olan dolgu işleminin düzenli aralıklarla yaptırılması daha uzun süre aynı dudağa sahip olmanın püf noktasıdır. Düzenli olarak dolgu işlemine ayrılacak bütçede bu noktada önem taşımaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020

Kolajen ve hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlem dudaklarda yüzde yüz olumlu cevap vermesi ile dudaklarda geçici şekillendirme ve hacim katma özelliği sağlanarak kişinin daha dolgun dudaklara sahip olması hedeflenir. Bu yöntem başarı oranının yüksek olması nedeniyle doktorlar tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Kimi zaman istenen sonuçlar elde edilememesinin sebebi kişiye uygun dolgu maddesinin kullanılmaması ya da işinin ehli olmayan kişiler tarafından bu  işlemin yaptırılıyor olmasıdır. Bu nedenle kaliteli dolgu maddesi ve işinin ehli bir uzman tarafından yapılan dolgu işleminin başarı oranı mutlaka yüzde yüz olacaktır.

Dudak dolgusu işlemleri kısa süreli olarak hastanın günlük hayatına hemen dönüyor olması hemen hemen her hastane ve güzellik merkezi tarafından yapılıyor olması fiyatları oldukça etkilen bir durumdur. Uygulamanın sık tercih edilmesi nedeniyle fiyatlar da oldukça uygun hale gelmiştir. Dolgu işlemi öncesinde mutlaka tercih edeceğiniz kliniği ve yapılacak işlemin ne olduğunu detaylıca araştırmanızı öneririz. Piyasa fiyatının aşağısında dolgu işlemi yapan merkezlerin güvenilirliğin de ayrıca araştırılması gereklidir. Dolgu işlemi yaptıracağınız merkezin fiyatları kişiden kişiye uygulanacak olan malzemenin kalitesine göre farklılık göstereceğinden dolguyu ucuza mal edeceğiz derken ciddi sağlık problemleri ile de karşılaşabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.  Dolgu işlemi yapan sağlık merkezlerinin fiyat konusunu detaylıca araştırdıktan sonra en uygun olanı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Altın orana göre bayanlar tarafından en çok tercih edilen dudaklar venüs dudağı, afrodit dudağı, eros dudağı, hera dudağı olmaktadır.

Dudak Dolgusu fiyatları Sağlık Bakanlığı gerekçesi ile paylaşılması ve fiyat verilmesi yasak olduğundan dolayı güzellik ve sağlık merkezlerinden kişiye özel çıkarılan fiyatları şahsen muayene olduktan sonra öğrenebilirsiniz.  Dudak estetiği fiyatları her bir hastanın özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı değişir.

Doktor Seçimi Önemli!

Dudak dolgusu yaptırarak hacim verilerek dudakların kalınlaştırılması müdahalesi diğer sağlık müdahaleleri gibi oldukça önemlidir. Yüzün en belirgin özelliklerinden biri olan dudağın şeklinin değiştirilmesi ve arzu edilen hacme getirilerek kalınlaştırılması işleminin doğru olarak yaptırılması büyük önem taşımaktadır. Uygulama sırasından ve sonrasında herhangi bir kötü sonuç ile karşılaşmamak adına bu konuda tecrübeli bir doktor seçmeniz oldukça önemlidir. Dudak dolgusu işleminde doktor seçimi dolgu fiyatlarının araştırılmasından daha büyük önem taşımaktadır. Doktorların ve uzmanların tecrübelerinin yanında operasyon yapılacak olan kliniğin steril ve hijyenik olmasına, kliniğin ve tam teşekküllü hastane ortamı olmasına dikkat edilmelidir. Temizlik ve hijyen bu uygulama için oldukça önemlidir. Doktor seçimi sırasında yapacağınız araştırmaların yanında bu tür standartları sağlayan ve konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılmasına ayrıca önem verilmelidir.

Ülkemizde faaliyet gösteren güzellik merkezlerinin ve sağlık kuruluşlarının dudak estetik fiyatlarını ve dudak dolgusu operasyon ücretlerini telefon numaralarından randevu alıp muayene olarak öğrenebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma, dudak dolgusu yapan merkezlerin ve uzman doktorların yukarıda paylaştığımız linkleri üzerinden ve telefon ile randevu alarak dolgu için fiyat alabilmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.