Makyaj

Dudak Estetik Fiyatları 2021 (GÜNCEL)

Dudak Estetiği Fiyatları 2021

Son dönemlerde en popüler estetik uygulamalardan biri de dudağa uygulanan işlemlerdir. Doğru uygulandığı zaman dudağın şeklini düzelten ve daha dolgun görünmesini sağlayan bu işlemler, kadınların ilgi odağı haline geldi. Hal böyle olunca uygulama süreleri, kalıcılıkları birbirinden farklı olan dudak estetik operasyonlarına ilgi duyan yüzlerce kişi “Dudak estetiği çeşitleri nelerdir?” sorusuna cevap aramaktadır. “Dudak dolgusu ne kadar kalıcı” sorusu da merak edilen bir başka konudur. Biz de sizler için bu işlemleri ayrıntılarıyla araştırdık ve içeriğimizde juvederm dudak dolgusu 2021 fiyatlarına verdik.

Dudak Estetiği Nedir?

Kalıtsal sebeplerle ince olan, sonradan geçirilen bir hastalık veya kaza sebebiyle fiziksel görünüş olarak bozulmuş ya da yaşlanma ve östrojen kaybı sebebiyle incelen ve sarkan dudaklara yapılan kalıcı ve geçici dolgu işlemleri, kozmetik ürünlerle yapılan müdahaleler ya da cerrahi müdahaleler dudak estetiği kapsamına girmektedir.

Dudak estetiği, 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilmektedir. Türkiye’de neredeyse tüm illerimizde dudak estetiği yapan bir merkez bulunmaktadır.

Son yıllarda dudak estetiği yaptırıp mağdur olan çok kişi oldu. Bunun temel sebebi, işlemlerin hekimlere değil güzellik salonlarındaki çalışanlara yaptırılmasıdır. Tam yetkisi olmadığı halde bu işlemleri gerçekleştiren birçok güzellik merkezi kalitesiz ürün kullanmakta ve vücut bu maddelere reaksiyon vermektedir. Yaşanan bu sorunlar bazen kalıcı hasar bırakabilmektedir. İşte bu yüzden, dudak estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde iyice araştırmalı ve işlemi gerçekleştirmeye yetkisi olan güvenilir merkezleri tercih etmelisiniz.

Dudak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak dudak dolgusu ve dudak dolgunlaştırma uygulamalarının 3 çeşidi bulunmaktadır.

 • Geçici dudak dolguları
 • Kalıcı dudak dolguları
 • Kalıcı dudak implantı

Geçici Dudak Dolgusu

Günümüzde en çok tercih edilen dudak estetiği çeşidi geçici dudak dolgularıdır.

Dudak dolguları hyaluronik asit içermekte olan dolgulardır. Bu asit, vücudumuzda da bulunur ve kişiye gençlik özelliklerini sağlar. Hyaluronik asit içeren pek çok dolgu malzemesi bulunduğu halde, dudak dolgusu için kullanılacak malzeme özel olmalıdır. Dudak yapısının kas içermesi, hareketli bir bölge olması ve mukoza barındırması sebebiyle sıradan bir dolgu kullanıldığında kısa zamanda eriyecektir. Dudak için tasarlanmış dolgu malzemelerinde hyaluronik asit miktarı fazla ve çapraz bağları daha kuvvetlidir.

Juvederm markasının dolgu çeşitlerinden olan juvederm volift dudak dolgunlaştırmada kullanılır. Yine bu markanın juvederm volbella dudak kontörü belirginleştirme işlemlerinde kullanılır.

Dudak için özel olarak tasarlanmış dudak dolguları şunlardır:

 • Teosyal Kiss
 • Lips
 • Restylane lips
 • Princess
 • İdea
 • Surgiderm
 • Surgilips
 • Revanesse
 • Redexis
 • Renofil
 • Perfectha
 • Puragen
 • Perlane
 • Prevelle
 • Fortelis
 • Dermalive
 • Hylaform
 • Belotero
 • İal system

Geçici Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgusu yaptıracak kişiye, yüz ve dudak yapısına uygun olarak birçok çeşit sunulabilmektedir.  Bunlar:

 • Klasik Dudak: En çok tercih edilen dolgu çeşitlerindendir. Dudak şeklini bozmadan hacim ve dolgunluk kazandırdığı için tercih edilir. Genelde yaşlanma ile hacim kaybı ve deformasyon şikâyeti olan kişiler tercih etmektedir.
 • Rubina Dudaklar: Dudağı olması gerekenden daha dolgun hale getiren bu yöntem, dolgun dudak sevenler tarafından tercih edilmektedir.
 • Eve Stili Dolgu: Dudak çevresini belirlemek amacıyla alt dudağa yapılan dolgu işlemidir. Dudağa hacim kazandırır.
 • Pierlique: Diğer işlemlere göre daha çok dikkat çeken, iddialı bir dolgudur. Alt dudağa hacim ve dolgunluk verilen bu işlemde dolgunun uygulandığı yer iki nokta şeklinde çıkıntı kısımlarıdır.
 • Cupid Lip Stili: Bu dolgu yöntemi üst dudaklara uygulanır. Ağız ve yüze göre belirlenen noktalardan enjeksiyon yapılır.
 • Melek Kanadı Dolgusu: Üst dudakta vermilion denilen bölgeye yapılan dolgu uygulamasıdır. En çok merak edilen ve tercih edilen dolgu çeşitlerindendir.

Geçici Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak bölgesini uyuşturmak ve acı duyulmamasını sağlamak amacıyla emla, Imx vb lokal anestezik kremler işlem öncesinde uygulanır. Daha sonra çok ince iğnelerle dudak bölgesine dolgu malzemesi enjekte edilir.

Genelde dolgu işlemi 1cc’lik enjektörler ile hazırlanır.

Normal bir dudakta, dolgunun 0,7-0,8 cc’lik kısmı üst dudağa uygulamak için yeterlidir. Geri kalan kısmı alt dudağa enjekte edilir.  Yapısal olarak çok ince olan üst dudaklarda ürünün tamamı da üst dudağa uygulanabilir. Daha dolgun dudak isteyen hastalarda birden fazla dudak dolgusu kullanılabilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusu işleminde kullanılan ürüne göre bu süre değişebilmektedir. Örneğin;

 • Juvederm dudak dolgusu 8-12 ay,
 • Restylane dudak dolgusu 3-6 ay kalıcılık sağlar.

Kalıcılığı fazla ürünlerin fiyatları da daha pahalıdır. İşlemi 1 kez yaptırıp yıl boyunca tekrar etmenize gerek kalmadığından avantaj sağlamaktadır.

Dudak Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dudak dolgusu işleminden sonra dudakta şişme olması normal bir durumdur. Bu şişlik ertesi gün biraz fazlalaşabilir. Gün içinde yavaş yavaş azalır. 1 haftanın sonunda dudak, dolguya uyum sağlamış, su tutup hacim almış ve homojen bir görünüm kazanmış olacaktır.

Bazı uygulamalarda dudakta morarma görülebilir. Bu normal bir durumdur. 1 hafta içinde kendiliğinden geçecektir.

Dudak dolgusu sonrasında bölgeye buz uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama sadece aynı gün içinde yapılır. İşlemden sonraki günlerde buz uygulaması yapılmaz.

Hastalar işlem gününde sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır.

İşlem sonrasında bölgeye masaj uygulaması önerilmemektedir.

Juvederm Dudak Dolgusu 2021 Fiyatları

Juvederm dudak dolgusunun fiyatı bulunduğunuz şehre, uygulamanın yapıldığı kliniğe göre değişmektedir. Bir başka etken ise uygulanan hyaluronik asit miktarıdır.

2021 yılında dudak dolgusu fiyatları 1.000-5.000 TL arasında değişmektedir. En güncel fiyatları uygulamayı yaptıracağınız klinikten öğrenebilirsiniz.

Çok düşük fiyatlı dudak dolgusu işlemi, yeterli kalitede olmayan bir dolgu ürünü anlamına gelebilir. Bu nedenle bilinen markaların ürünlerini uygulayan klinikleri tercih etmenizi öneririz.

1 Ml Dudak dolgusunun Fiyatı Ne Kadar?

Dudak estetiğinde malzemeler genellikle 1ml’lik ve 0.5 cc’lik enjektörlerle yapılmaktadır. 1ml dudak dolgusunun fiyatı 2021 yılında 700-1.500 TL aralığında değişmektedir.

En güncel fiyat bilgisi için uygulama yaptırmayı düşündüğünüz klinikle görüşmelisiniz.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Dudak bölgesine yapılan işlemlerde istenen dolgunun kazandırdığı hacim ve dolgunluğun kalıcı olmasıdır. Fakat bu kalıcılığı sağlayan sağlıklı bir dolgu malzemesi mevcut değildir. Yani enjeksiyon yöntemi ile uygulanan kalıcı dudak dolgusu yoktur.

Kalıcı dolgunluk ve hacim, yapılacak olan yağ enjeksiyonları ve dermofat greft adı verilen yağ dokusu ile sağlanabilmektedir. Bu yöntemler ameliyat tekniğine girmektedir.

Yağ alınacak bölge karın bölgesidir. Liposuction ile karından yağ alındıktan sonra bu yağ dokusu inceltilir. Daha sonra mikroenjeksiyon yöntemi ile dudaklara uygulanır ve dudakta kalıcı dolgunluk, hacim sağlanmış olur.

Liposuction uygulamasının merdiven altı merkezlerde yapılması ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kalıcı hasar bırakılması hatta kişinin hayatını kaybetmesi söz konusudur. Bu sebeple bu işlemlerin mutlaka hastanede ortamında, steril bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

İşlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Genel anestezi ya da sınırlı uyuşturma kullanılır.

Uygulama yapıldıktan yaklaşık 6 ay sonra etkisi tam manasıyla görülür.

Yağ Transferi İşlemi İle Dolgu Arasındaki Fark Nedir?

Yağ transferi işlemi ameliyat sınıfına girmektedir. Öncelikle vücudunuzdan yağ alınır, inceltilir ve dudağınıza enjekte edilir. Dudak 6 ay içinde yağ dokuya bağlanarak  homojen, dolgun bir görünüme kavuşur.

Dolgu işleminde ise hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri dudağınıza enjekte edilir.

Yağ transferi kalıcı etki yaparken, dolgu işleminin etkisi geçicidir ve belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

Permalip Dudak Silikonu

Geçici dudak dolgusu yaptıran birçok kişi uygulama sonrası dudak yapısını çok beğendiği için işlemi belli aralıklarla tekrar ettirmek yerine etkinin kalıcı olmasını ister. Bu noktada devreye permalip dudak silikonu girer.

Permalip, ömür boyu kalıcı, kopma, bozulma, patlama, aşınma yapmayan ve yumuşak yapısıyla dudağa uyumlu bir implanttır. Bu ürün FDA tarafından onaylıdır.

Permalip Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya geçilmeden önce bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Dudak silikonu, dudağın köşesine yakın 1-2 mm’lik minik bir alandan, dudağın renkli kısmının altına yerleştirilir.

Silikon yerleştirildikten sonra dudak köşelerine birer adet kendiliğinden eriyen dikiş atılır. Bu dikişler kendiliğinden eridiğinden, aldırmaya gerek kalmaz.

Permalip işlemi 30-40 dk sürmektedir.

Permalip dudak silikonunun birçok değişik boyutu vardır. Uzunluklar ve kalınlıklar değişmektedir. Doktorunuzla birlikte size uygun silikon boyutunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Permalip uygulaması yaptırdıktan sonra silikonlar dilediğiniz zaman çıkarılabilmektedir. Dudaktaki çevre dokuya hiçbir şekilde yapışmadığı için dudakta deformasyon olmaz.

Permalip Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama yapıldıktan sonra bölgede şişlik ve ödem meydana gelir. Bu etki 3-4 gün içinde azalır ve 7-10 günde tamamen normale döner.

İşlem sonrasında bölgeye 3-4 saat buz uygulaması yapılmalıdır. Bu şişliğin azalmasını sağlayacaktır.

İşlemden sonra 5-6 gün boyunca ağzı zorlayacak germe, esneme hareketlerinden uzak durmak gerekir.

İşlemi gerçekleştiren doktor size antibiyotik yazacaktır. Bu ilacı düzenli kullanmanız önemlidir.

Permalip Kalıcı Dudak Dolgusunun Fiyatları 2021

Permalip uygulaması diğer dudak dolgunlaştırma yöntemlerinden daha zordur. Uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi, kliniğin bulunduğu şehir, uygulanacak anestezi türü, kullanılan malzeme sayısı ve kalitesi fiyatı oldukça değiştirmektedir.

Permalip kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi için 2021 yılında 5.000-10.000 aralığında bir fiyat almanız mümkündür. Bu fiyat çok yükseklere de çıkabilir. Yukarıda saydığımız faktörler fiyatı oldukça değiştirmektedir.

Afrodit Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Evrensel dudak yapısına en yakın görünüme sahip ve en çok tercih edilen dudak estetiklerinden biridir. Afrodit dudak operasyonu sonrasında dudak, canlı, şekilli bir görünüm kazanır.

 Lokal anestezi altında yaklaşık 15-20 dk’lık bir işlemle uygulanır. Sonrasında ağrı olmaz. 1 hafta içerisinde dudak şekli tam manasıyla oturur.

Bu işlem kalıcı değildir. 1-2 yıl içinde tekrar yaptırılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün