Dükkan Açmak

Dondurma Dükkanı Açmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler

Dondurma Dükkanı Açmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler

Yaz aylarda en çok tüketilen  ürünlerden biri olan dondurma, birçok girişimciye gelir sağlamaktadır. Sizde dondurma dükkanı açarak müşterilerinizin serinleterek, bu işten iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Öncelikle dükkanı açmak istediğiniz yere karar vermelisiniz. Eğer cafe tarzında bir yer açarak servis şeklinde dondurma satışı yapmayı hedefliyor iseniz, bu iş için yeterli büyüklükte bir dükkana ihtiyacınız var. Ancak sadece dükkanın girişine bir buzdolabı ve gerekli alet ve edevatları koyarak kapının önünden geçenlere dondurma satmayı planlıyorsanız, çarşı merkezde veya kalabalık bir bölgede tutacağınız bir işyeri işinizi görecektir.

Ülkemizde dondurma imalatı yapan birçok firma mevcut olduğundan seçiminizi çok tüketilen, tercih edilen, lezzetli ve kaliteli ürünler üreten bir firmadan yana kullanmalısınız. Maraş dondurmaları birçok ilimizde meşhur olduğu gibi, algida ve benzeri markaları tercih eden, sadece bu markaların ürünlerini satın alan müşteriler de mevcuttur. Bu sebeple yaşadığınız, dondurma dükkanı açmak istediğiniz bölgeye ve müşteri potansiyelinize göre hem dükkanınızı hemde ürünlerinizi belirlemelisiniz.Ne kadar sermaye gerekir?

Dondurmacılık sektöründe en büyük parayı dükkan giderleri harcamaktadır. Bayilik almak veya bir firma ile anlaşmak zor değildir. Birçok firma küçük meblâlar karşılığında bayilik verdiği gibi, ürünlerinin satılabilmesi karşılığında para ödeyen firmalar dahi mevcuttur. Bu sebeple en çok parayı dükkan ve dekorasyonu ile dükkan içerisinde bulunan tezgahlar dondurucular vb. Malzemeler için harcayacaksınız. Eğer bu işi uzun süre yapmayı planlıyor iseniz, kaliteli ve yıllar boyunca problem çıkarmayacak soğutucular almalı, işyeriniz için uzun vadeli bir kira sözleşmesi yapmalısınız. 20 bin lira gibi bir sermaye ile dondurmacı açılabildiği gibi, 500 bin lira da harcayabilirsiniz.

İşyerinize ilgi çekici, akılda kalıcı bir isim bulmanızda fayda var. Bulduğunuz isim herkes tarafından bilinen, kültüre uygun bir işyeri ismi olması müşterileriniz açısından önemli kriterlerden biridir.

Dondurma bayiliği vermek isteyenler, dondurma dükkanı malzemeleri satanlar, dondurma dükkanını devredenler, makalemizin alt bölümüne konu hakkında yorum yazabilirsiniz.  Dondurmacı açmak için gerekli evraklara buradan ulaşabilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ