Dolar Kaç TL Oldu? Dolar Sert Düşmeye Devam Ediyor

Dolar Kaç TL Oldu? Dolar Sert Düşmeye Devam Ediyor
723 kez okundu.

Bir dönem 4 TL’ye kadar yükselen ve aldı başını gidiyor şeklinde tabir edilen dolar uzun süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. Son haftalara genel olarak düşüşler ile başlamakta olan dolar bugün yine düşüş yaşamaya devam etmektedir. Dün doların İstanbul Kapalı Çarşı, Bankalar ve Global piyasalarda ki verilerine bakıldığında kapanış kurunun 3,5490 TL’den işlem yapıldığı görülmektedir.Bugün sabah saat 09.30’a kadar dolar kuru aynı iken saat 09.30’dan sonra dolarda sert bir düşüş meydana geldi ve dolar kuru 3,5320 TL’ye kadar düştü. Günün diğer saatlerinde de dolar kurunda düşüş yaşanması beklenmektedir.

Bugün %0,47 oranında düşüş yaşandı

Dolar kuru dün 3,5490 TL’den kapanırken bugün saat 12.30 surlarında dolar kuru 3,52 TL’ye kadar düşüş yaşadı. Dün dolar kapanışı ile doların şu anki 3,5320 kuruna göre dolarda %0,40’lık bir düşüş yaşandığı görülmektedir.



ABD Paris iklim anlaşmasından çekiliyor

Bugün saat 16.00 surlarında basına Amerika Birleşik Devletlerinin Paris İklim Anlaşmasından çekilme kararı alacağı son dakika haberi olarak düştü. Buna göre ABD’nin Paris iklim anlaşmasından çekilmesi ile dolar kurunda düşüş ya da yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı merak ile beklenmektedir.

Saat: 16.00 surlarında basına düşen bu haberden sonra dolar kuru incelendiğinde 3,5345’den işlem gören doların haberin duyurulmasından sonra 3,5320 TL’ye kadar düştüğü görülmektedir. Paris iklim anlaşması konusunda ABD’nin net tavır sergilemesi dolar kurun yeni düşüşlerin yaşanabileceğini tahmin ettiriyor da olsa Avrupa’nın bu işten zararlı çıkması sonucu dolar kurunda ciddi bir yükseliş yeniden meydana gelebilir. Öte yandan uzmanlar dolar kurunun bugün hızlı bir düşüş ya da çıkış sergilemeyeceğini belirtmektedir.



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git