Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Dilek Halı Yüzde 10 Büyüme Sağladı

Dilek Halı Yüzde 10 Büyüme Sağladı
696 kez okundu.

Ülkemizin en bilinen firmaları arasında yer almakta olan dilek halı üretimlerine devam ettiği gibi müşteri memnuniyetinin artması için üretimlerini oldukça kaliteli yapmaya özen göstermektedir. Dilek Halının 2017 yılı ilk çeyreğinde yüzde 10’luk bir büyüme sağladığı öğrenildi.

İstanbul’da Nisan 2017 tarihinde düzenlenen  30. Uluslararası Tüketici Zirvesinde Tüketici Kalite Ödülü’nü almış olan Dilek Halı, yine bir dergide de inovasyon ödülüne layık görülmüştü. Dilek Halı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Şakı yaptığı açıklamasında 2017 yılının firmaları için uğurlu geldiğini belirterek kendilerinin ve firma çabalarının emekleri aracılığı ile Dilek Halı’nın yüzde 10’luk bir büyüme sağladığını belirtti. Büyüme içi mutlu olduğunu gösteren Dilek Halı Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Şakı önemli olan bu büyüm ile yetinmemek olduğunu söyleyerek bu büyümenin devamını sağlamanın gerekli olduğunu da söylemişti.Dilek halı tarihçesi

2017 yılında adından sıklıkla basında bahsettiren Dilek Halı’nın tarihçesi nedir? Dilek Halı 1981 yılında Gaziantep’te Şakı ailesi tarafından kurulmuştur. O günlerde üretime başlayan Dilek Halı elde ettiği kazanç ile mekikli tezgahlarını değiştirmiş, işlerini büyütmüş ve üretimini daha da artırmıştır.

Dilek Halı kurulduğu ilk yılda günde 100 metre üretim kapasitesine sahip idi. Şu anda Dilek Halı sahip olduğu teknoloji ve çalışanları ile her gün 3 milyon metre küp halı üretim kapasitesin sahiptir. Ülkemiz de 12 adet ana bayisi bulunmakta olan Dilek Halı yine yurt için de bin 200 tali bayisine hizmet vermekte ve dünya üzerinde 35 farklı ülkeye de ürettiği halıları ihracat etmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git