Dükkan Açmak

KOSGEB Destek Alabilecek Faaliyet Alanları Sektörler

06.01.2020
KOSGEB Destek Alabilecek Faaliyet Alanları Sektörler


Ulaştırma Ve Depolama

Kara taşımacılığı, ve boru hattı taşımacılığı, Demiryolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı, Demiryolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı, Demiryolu ile yük taşımacılığı, Demiryolu ile yük taşımacılığı, Kara taşımacılığı, ile yapılan diğer yolcu taşımacılığı, Kara taşımacılığı, ile yapılan şehir içi ve banliyö yolcu taşımacılığı, Taksi taşımacılığı, Başka yerde sınıflandırılmamış kara taşımacılığı, ile yapılan diğer yolcu taşımacılığı, Karayolu ile yük taşımacılığı, ve taşımacılık hizmetleri Karayolu ile yük taşımacılığı, Ev ve iş yerlerine verilen taşımacılık hizmetleri Boru hattı taşımacılığı, Boru hattı taşımacılığı, sektörlerdir.

Su Yolu Taşımacılığı

Deniz ve kıyı sularında yolcu taşımacılığı, Deniz ve kıyı sularında yolcu taşımacılığı, Deniz ve kıyı sularında yük taşımacılığı, Deniz ve kıyı sularında yük taşımacılığı, İç sularda yolcu taşımacılığı, İç sularda yolcu taşımacılığı, İç sularda yük taşımacılığı, İç sularda yük taşımacılığı sektörlerdir.

Havayolu Taşımacılığı

 Havayolu ile yolcu taşımacılığı, Havayolu ile yolcu taşımacılığı, Havayolu ile yük taşımacılığı ve uzay taşımacılığı, Havayolu ile yük taşımacılığı, Uzay taşımacılığı sektörlerine Kosgeb hibe kredi verilmektedir.

Taşımacılık İçin Depolama ve Destekleyici Faaliyetler

Kosgeb tarafından depolama ve ambarlama Depolama ve ambarlama, Taşımacılık için destekleyici faaliyetler, Kara taşımacılığını destekleyici hizmet faaliyetleri, Suyolu taşımacılığını destekleyici hizmet faaliyetleri, Havayolu taşımacılığını destekleyici hizmet faaliyetleri, Kargo yükleme boşaltma hizmetleri Taşımacılığı destekleyici diğer faaliyetlere hibe kredi verilir.

Posta ve Kurye Faaliyetleri

Evrensel hizmet yükümlülüğü altında postacılık faaliyetleri, Evrensel hizmet yükümlülüğü altında postacılık faaliyetleri ve diğer posta ve kurye faaliyetleri,  diğer posta ve kurye faaliyetlerine hibe kredi verilir.

Konaklama Sektörü

Oteller ve benzer konaklama yerleri, Oteller ve benzer konaklama yerleri, Tatil ve diğer kısa süreli konaklama yerleri, Tatil ve diğer kısa süreli konaklama yerleri, Kamp alanları, motorlu karavan ve karavan tipi treyler park hizmetleri Kamp alanları, motorlu karavan ve karavan tipi treyler park hizmetleri Diğer konaklama yerleri, Diğer konaklama yerleri sektörlerine KOSGEB hibe kredi verilir.

Yiyecek ve İçecek Hizmeti Sektörü

 Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri, Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri, Dışarıya yemek hizmeti sunan işletmelerin (catering) faaliyetleri, ve diğer yiyecek hizmetleri faaliyetleri, Özel günlerde dışarıya yemek hizmeti sunan işletmelerin faaliyetleri, Diğer yiyecek hizmeti faaliyetleri,

İçecek sunum hizmetlerinden  (Barlar, tavernalar, kokteyl salonları, diskotekler, birahaneler, kahve salonları hariçtir.) Cafe açmak ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

yiyecek-içecek-sektörü

Yiyecek içecek sektörü

Yayımcılık Faaliyetleri

Kitapların, süreli yayınların yayımlanması ve diğer yayımlama faaliyetleri, Kitap yayımı Rehberlerin ve posta adres listelerinin yayımlanması, Gazetelerin yayımlanması Dergi ve süreli yayınların yayımlanması Diğer yayıncılık faaliyetleri, Yazılım programlarının yayımlanması, Bilgisayar oyunlarının yayımlanması Diğer yazılım programlarının yayımlanması sektörleridir. Sinema filmi, video ve televizyon programları yapım faaliyetleri Sinema filmi, video yapım faaliyetleri hariçtir. Sinema filmi, video ve televizyon programları çekim sonrası faaliyetleri Sinema filmi, video çekim sonrası faaliyetleri hariçtir. Sinema filmi, video ve televizyon programları dağıtım faaliyetleriSinema filmi, video dağıtım faaliyetleri hariçtir.

Programcılık ve Yayıncılık Faaliyetleri

Radyo yayıncılığı Radyo yayıncılığı, Televizyon programcılığı ve yayıncılığı faaliyetleri ve Televizyon programcılığı ve yayıncılığı faaliyetlerine hibe kredi verilmektedir.Yorumlar
 1. Gürkan dedi ki:

  Yumurta paketleme tesisi açmak istiyorum. Bunu icin destek var mı acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

 2. ayse dedi ki:

  Kucuk terzi dukkani actim ama daha tam ustume almadim bu adamada kosgepten destek alabilir miyim

 3. Cinema salonu dedi ki:

  Merhaba sinema salonu açmak istiyorum bu iş üzerine devlet kredisi alabiliyormuyum bi bilginiz varmı

 4. Zafer hosnut dedi ki:

  Cnc lazer kesim markalama atolyesi acmak istiyorum ne kadar kredi cikar yada cikarmi

 5. ali dedi ki:

  Otolastik tamiri açmak istiyorum nevsehir

 6. Murat dedi ki:

  Beko loder almak istiyorum bunun için bi destek varmı varsa nakadarına hiybe veriyor ögrenebilirmiyim şimdiden teşekür ederim

 7. Hüseyin demir dedi ki:

  Hali yikama dukkani acmak istiyorum

 8. van dedi ki:

  satış ve pazarlama.gıda kozmetik temizlik üzerine

 9. İzmir bornova dedi ki:

  Tüpgaz ve damacana su satışı market

 10. İzmir bornova dedi ki:

  Tüp gaz ve damacana su satışı

 11. manisa demirci dedi ki:

  Adım nurullah Gökhan Çocuk Giyim ve ayakkabı uzerine açmak istiyorum nasıl olur

 12. Toroslar dedi ki:

  Su mersinde yeni projeler yapmak istiyorum yurdumuzun en gozde yerlerinden biri olan mersin su anda içler acisi yenilik için inşaat sektöründe degisik projeler yapmak istiyorum o yuzden yardiminizi ivedilikle bekliyorum

 13. İstanbul Maltepe dedi ki:

  Mefruşat işiyle uğraşıyorum. Daha önce dışarıya dikiş tecrübemde var. Evde ailece yapabileceğimiş iş imkanlarından faydalanmak istiyorum. Sabun paketlemek kalem yapmak iplik temizlemek gibi. Geri dönerseniz çok mutlu olurum.

 14. Altındağ dedi ki:

  İnşaat sektöründe ev,işyeri,spor salonları,büro amaçlı kullanılan ofisler v.b yerleşik alanların duvar ve tavan kağıtlarının uygulanması

 15. Altındağ dedi ki:

  İnşaat sektörü kapsamındaki ev,işyeri,spor tesisleri,eğlence yerleri v.b. yerleşik mekanların duvar kağıtları ve tavan kağıtları uygulaması

 16. İzmir konak dedi ki:

  İplik temizleme paketleme .

 17. İzmir konak dedi ki:

  Ticaret satış evde yapılane islet

 18. İzmir konak dedi ki:

  Paketleme ve iplik temizleme iş..

 19. Abdullah Sarı Yozgat/Sorgun/Aydınlıkevler Mahallesi. dedi ki:

  Kültür mantarı yetiştiriciliği için destek varmı? Detaylarını paylaşırsanız sevinirim. Saygılarımla.

 20. Yozgat/Sorgun/Aydınlıkevler Mahallesi. dedi ki:

  Solucan gübresi üretmek istiyorum destek kapsamında mı? Varsa ne kadar oranı karşılıyorsunuz? Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

 21. esin aktas dedi ki:

  Cafe

 22. Büyük başbesicilik dedi ki:

  Besicilik yapmak istiyorum nasıl destek alabilirim

 23. Boncuk işi,nikah şekeri ,kınapaketi,davetiye,kutu katlama gibi işler Aydın/Kuşadası'nda ikamet ediyorum yardımlarınızı bekliyorum .İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim. dedi ki:

  Evde işler yapıp aile bütçemize katkıda bulunmak ve sigortamı ödemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Kuşadası’nda ikamet ediyorum.

 24. Defne dedi ki:

  Afyonda iş kurmayı düşünen arkadaşlarım varsa ulaşabilimi

 25. insaat malzemeleri satan isyeri acmak istiyorum dedi ki:

  Haber bekliyorum

 26. Solucan gübresi dedi ki:

  solucan gübresi üretmek istiyorum organik gübre destek varmı

 27. ayakkabı satışı dedi ki:

  ayakkabı için varmı ayakkabı dükkanı

 28. Tekel Büfe dedi ki:

  Tekel Büfe Açmak İstiyorum. ve suan Koskep kursuna gidiyorum Belgeyi alamak için. dükkanı açmak için bilgisayarımdır dolabımdır raflarımdır yani dükkanı dükkan yapcak mazemeleri karşılar diyor hocam. ama içecek yiyecek olan kısmını karsılamazmıs karsılamasın sorun deil onları ben alırım sadece dükkan acmama ve kirama mazememe yardım etsin yeter. ama tekel büfe acacam o dükkanı acmama yardım edermi acaba ?Kesin Bir Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. tesekkurler.

 29. kusculuk ve net cafe dedi ki:

  Kusculuk ve net cafe için destek varmı bilen varmi

 30. tır alıp nakliye işi yapmak istiyorum 20 yıldır bu işi yapıyorum şofor olarak kıredi alabilirmiyim dedi ki:

  Nakliye işine kıredi varmı

 31. ana okulu dedi ki:

  ana okulu açmak istiyorum koskep hibe verir mi?

 32. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar zirai faaliyetlere kosgeb destek verir mi

 33. huzurevı dedi ki:

  engellı bakım merkezı acmak ıcın veriliyormu kredi

 34. Anonim dedi ki:

  olmasında zaten, alanda satanda ıcende ıcenın yanında duranda sebep olanda gunaha gırıyor;)

 35. kktc dedi ki:

  adamanın varsa alırsın bakma palavralaraına

 36. Elektrik dedi ki:

  Meslek lisesi elektrik bölümü mezunu yum,yaşım 42 elektrik malzemeler i satan dükkan açmak istiyorum acaba hibe krediden faydalanabilirmiyim? Bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler …

  1. Alabilirsiniz dedi ki:

   Zaten özellikle meslek üzeri veriliyor ilk size çıkar

 37. Anonim dedi ki:

  İdda bayisi için kredi veriyormu

 38. ali kırlı dedi ki:

  devren kiralık bir tekel bayii var burayı devralmaya düşünüyorum param yetiyor ama içine sermaye koyacak param yok hangi şartlar altında koskep ten hibe alabilirim
  manisa merkezde ikamet ediyorum devralacağım dükkan büyükşehir belediyesinin mülkiyeti

  1. Anonim dedi ki:

   Alkole yok bence 🙂