Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Çocuğunu Okutan Ailelere Maddi Yardım

Çocuğunu Okutan Ailelere Maddi Yardım
964 kez okundu.

Günümüz de pek çok aile yeterli düzeyde maaş alamadığından dolayı maddi imkansızlıklar yaşamaktadır. Hele ki ailede birde okuyan çocuk varsa ailenin geçim sıkıntısı daha da zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlar da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ailelere yardım yaparak çocuğunu okutan ailelere maddi yardım sağlamaktadır.

Çocukların eğitimlerine devam edebilmesi, çocuğun geleceğinin kararmaması, çocuğun aileye yük olmaması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocuğunu okutan ailelere maddi yardım yapmaktadır. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite çağında ki çocuklar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ailelere maddi yardım sağlıyor.Durumu kötü ailelere yardım

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının maddi durumu iyi olmayan ailelere yaptığı yardımdan henüz günümüz Türkiyesinde pek çok aile bilgisiz. Bu sebepten dolayı maddi imkansızlıklar nedeni ile pek çok çocuk eğitimine devam edemiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı maddi imkanı iyi olmayan ailelere yardım yaparak çocukların eğitimlerine devam etmesini hedeflemektedir. Peki Aile Bakanlığı ne kadarlık yardım yapmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı maddi durumu iyi olmayan ve çocuğunu okutamayan ailelere;

Okul öncesi eğitimini sürdüren çocuklar için aylık 456,28 TL, ilköğretimde eğitim gören çocuklar için aylık  684,41 TL, lise de öğrenimine devam etmekte olan çocuklar için 730,04 TL ve üniversiteler de eğitim görmekte olan çocuklar için aylık 821,30 TL ödeme yapılmaktadır. Aile Bakanlığının bu kampanyası ile maddi imkanı olmayan çocuklar eğitime kazandırılmaktadır.Çocuğunu Okutan Ailelere Maddi Yardım Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak dedi ki:

    Gelir durumu alt ve üst sınırlarını habere yazarsanız iyi olur.

Sayfa başına git