Dükkan Açmak

Çin’den Ürün Getirip Pazarlama

Çin’den Ürün Getirip Pazarlama

Bir ürününü pazarlanması konusunda en akıllı yöntemlerden birisi düşük fiyatlar ile ürünün alınması ve piyasa fiyatlarına ürünün satılmasıdır. Bu konuda yurt dışından ürünlerin alınarak iç piyasada satılması konusu oldukça ilgi gören işlerden birisidir. İthalat ve ihracat konusundaki tercihlerde nelere dikkat edileceğini bilmek ve Çin üretiminden bu konuda faydalanmak oldukça önemlidir.

Satışlarda Stoksuz Çalışılması Yöntemi

Drop-shipping olarak bilinen bu yöntem ile satıcının bir fiziki mağazası ve depolama alanı bulunmamaktadır. Üretici kaynağı belirleyerek bu ürünü satacağı kişilerden ürün siparişlerini almaktadır. Sonrasında internet üzerinden ürünlerin üreticiden siparişini vererek adreslere gönderilmesini sağlamaktadır. Günümüzde bu yöntem çok fazla ilgi görmektedir.

Toptan Ürün Alınması YöntemiUygulamada en fazla görülen ve daha az sorunla karşılaşılacak bir yöntem de ürünlerin Çin’den toptan alınması ve bu şekilde depolanarak satılmasıdır. Ürünlerin toplu bir şekilde alınması fiyat konusunda daha uygun bir miktara sahip olunmasını sağlamakta ve rekabet gücünü arttırmaktadır. Diğer satış şekline oranla fiyat ile oynamak çok daha mümkün olmakta ve indirimler ile kampanyalar yapılabilmektedir. Bu durumda satışların sorun yaşandığında artmasını ve ürünün elde kalmamasını sağlamaktadır.

Gümrük Vergisi Konusu

Çin’den ürün getirerek ülkemizde satmayı planlayan kişiler için en fazla sorulan sorulardan birisi de gümrük vergileri olmaktadır. Bu konuda ülkemizde diğer ülkelerde olduğu gibi Çin’den getirilen ürünler için de bir gümrük uygulaması ve vergi uygulaması bulunmaktadır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ