Yeni İş Fikirleri

Çin’den Ürün Getirip Pazarlama İş Fikri

Bir ürününü pazarlanması konusunda en akıllı yöntemlerden birisi düşük fiyatlar ile ürünün alınması ve piyasa fiyatlarına ürünün satılmasıdır. Bu konuda yurt dışından ürünlerin alınarak iç piyasada satılması konusu oldukça ilgi gören işlerden birisidir. İthalat ve ihracat konusundaki tercihlerde nelere dikkat edileceğini bilmek ve Çin üretiminden bu konuda faydalanmak oldukça önemlidir. Siz de Çin’ den mal getirmek istiyorum diyorsanız aracı firmalar yardımı ile ürünlere ulaşabilirsiniz. Gerekli evrakları hazırlayarak konteyner mal getirebilir ya da ürün siparişi verebilirsiniz. Tabi gümrük vergisi ödemek şartı ile.

Satışlarda Stoksuz Çalışılması Yöntemi

Drop-shipping olarak bilinen bu yöntem ile satıcının bir fiziki mağazası ve depolama alanı bulunmamaktadır. Üretici kaynağı belirleyerek bu ürünü satacağı kişilerden ürün siparişlerini almaktadır. Sonrasında internet üzerinden ürünlerin üreticiden siparişini vererek adreslere gönderilmesini sağlamaktadır. Günümüzde bu yöntem çok fazla ilgi görmektedir. Ticarete başlarken finansmana ihtiyaç duymayan kişilerin sıkça tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Üretimini ya da satışını yapmadığınız ürünleri tedarikçiler ile dukkanacmak.com anlaşarak ve kar ekleyerek pazarlama işi olarak tanımlanabilir. Sistemin pek çok avantajı bulunuyor. Örneğin kendi karınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca sipariş verildiği an ürün tedarik edeceğiniz için herhangi bir depo kiralamanıza da gerek yoktur. Ayrıca kargo ile anlaşmaya da gerek yoktur. Çünkü kargoyu ürünleri tedarik eden firma ayarlamalıdır.

EDİTÖR TAVSİYESİ
Satışlarda Stoksuz Çalışılması Yöntemi
Satışlarda Stoksuz Çalışılması Yöntemi

BENZER İÇERİK: Yurtdışından Cep Telefonu Kılıfı Ticareti

Toptan Ürün Alınması Yöntemi

Uygulamada en fazla görülen ve daha az sorunla karşılaşılacak bir yöntem de ürünlerin Çin’den toptan alınması ve bu şekilde depolanarak satılmasıdır. Ürünlerin toplu bir şekilde alınması fiyat konusunda daha uygun bir miktara sahip olunmasını sağlamakta ve rekabet gücünü arttırmaktadır. Diğer satış şekline oranla fiyat ile oynamak çok daha mümkün olmakta ve indirimler ile kampanyalar yapılabilmektedir. Bu durumda satışların sorun yaşandığında artmasını ve ürünün elde kalmamasını sağlamaktadır.

 • Aldığımız toptan ürünleri Çin’ den getirmek için 3 farklı yöntem vardır.
 • Bunlar deniz yolu, kara yolu ve hava yoludur.
 • Deniz yolunu kullanarak gemiler ile ürün getirilebilmektedir.
 • Toplu mal alımlarında en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.
 • Hatta aliexpress gibi sitelerden sipariş verdiğimizde bu ürünler deniz yolu ile gelmektedir.
 • Hava yolu ile de malları getirebilirsiniz.
 • Ürünlerin erken getirilmesi açısından kullanılabilir. Ancak çok maliyetlidir.
 • Özellikle toplu mal getirileceği zaman bu yöntemi kullanmak çok fazla ücret ödenmesine sebep olacaktır.
 • Kara yolu ile ulaşım de deniz yolu kadar sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.
 • Ürünlerin ülkemize gelmesi 10- 15 günü bulur.
 • Taşıma işlemi trenler vasıtası ile yapılır.
 • Ayrıca bu ürünleri Çin’ e giderek kendiniz de seçebilirsiniz.
 • Sürekli olarak yurt dışına çıkıyorsanız pasaport işlemlerine de hakimsiniz demektir.

Ancak Çin’ e gitmek oldukça maliyetlidir. Uçak biletlerinin fiyatları çok yüksek olduğu için pek tercih edilen bir yöntem olmamaktadır.

Yurt dışından nasıl ürün getirebilirim diye merak edenler bu içeriğimizi inceleyebilirler.

Gümrük Vergisi Konusu

Çin’den ürün getirerek ülkemizde satmayı planlayan kişiler için en fazla sorulan sorulardan birisi de gümrük vergileri olmaktadır. Bu konuda ülkemizde diğer ülkelerde olduğu gibi Çin’den getirilen ürünler için de bir gümrük uygulaması ve vergi uygulaması bulunmaktadır. Anlaşma yapacağınız kargo firmalarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Üç kuruş az ödeyeyim diye, başınıza iş açmayın. 30 euro  ve üzeri ürünlerin gümrüğe takılma ihtimalleri oldukça yüksek oluyor.

Çin’den Hangi Ürünleri Getirebilirim?

Çin’ den getirilebilecek pek çok ürün vardır. Bu ürünler düşük maliyetli olduğu için tercih edilmektedir. Bu sayede kar marjınızı da artırabilir ve gerçekten çok kazanabilirsiniz. Tabi bu aşamada dikkat edilecek husus hangi ürünlerin getirilip satılacağıdır. Bu amaçla size tavsiye edebileceğimiz pek çok ürün bulunmaktadır. Çin’ den en çok getirilen eşyalar arasında telefon kılıfları yer almaktadır. Bu telefon kılıfları 2- 3 TL’ ye mal edilebilmektedir. Ülkemizde 10- 15 TL’ den satılmaktadır.

telefon-kılıfları
Telefon kılıfları

Bunlara ek olarak fikir vermesi açısından birkaç ürün daha sayalım;

 • Plastik Oyuncak: Ülkemizde oyuncak marketlerde oyuncaklar çok yüksek meblağlarda satılmaktadır. Çin’ den daha uyguna mal ederek kar marjınızı artırabilirsiniz.
 • Matkap: Bu ürünlerin fiyatları Çin’ de çok uygundur. Ülkemizde de çokça kullanılan bir alet olur kendileri. Tabi hitap ettiğiniz kesim kısıtlı olsa da iyi para kazanmanız mümkün.
 • Mikrofon: Sosyal medya kullananların çokça tercih ettiği bir alet olarak karşımıza mikrofonlar çıkıyor. Özellikle youtuber’ lar bu mikrofonları çokça tercih ediyor. Son zamanlarda ülkemizde de bluetoothlu kareoke mikrofonları çok satmaktadır. Bu mikrofonlar 6 dolar civarındadır. Ülkemizde ise 50 TL’ den satılmaktadır. Yani doların arttığı şu dönemde bile kar edebileceğiniz bir alet. Sağlık alanında kullanılan araçlar: Sağlık sektörü hiç eskimeyecek bir sektör. Ülkemizdeki medikallerde de fiyatlar oldukça yüksek. Bazı ürünlerde devlet katkısı oluyor ancak bazı ürünleri kendiniz almanız gerekiyor. Tansiyon ve nabız ölçme aletleri ise artık herkesin evde bulundurmak istediği ürünler arasında yer  alıyor.
 • Su geçirmez malzemeler: Bu bir saat de olabilir, hoparlör de. Ancak yaz aylarında tatilciler en çok ihtiyaç duyduğu şeyler su geçirmeyen ürünler olarak karşımıza çıkıyor.
 • Power bank: Cep telefonlarında asrımızın sorunu şarj sorunu. Nereye gidersek gidelim yanımızdan artık ayırmadığımız aletlerden biri power bank’ tir. Hala çok satan ürünler arasında.
 • Klavye ve mause: Hala en çok alıcı bulan ürünler arasında. Rengarenk ve ışıklı klavyeler gençler tarafından çok dikkat çekiyor.
 • Ev aksesuarları: Kadınların vazgeçilmezleri arasında. Küçük ev aletleri, duvar çıkartmaları gibi ürünler çok dikkat çekiyor. Cep telefonu kılıfı yurtdışından getirilen ürünlerin başında gelmektedir.

Tekli ürün alımlarında aliexpress kullanılmakta. Ancak alibaba.com sayfası toplu ürün alımlarına fırsat tanıyor. Hatta her ürünün yanında genel olarak 100 adet gönderim bulunmaktadır gibi ibareler yer alıyor. Bunun dışında dealextrem.com, ebay.com ve tradetang.com dan da ürün siparişi verebilirsiniz.

Siz de bu ürünleri ülkemize getirerek yüksek kar oranları ile satabilirsiniz.

15 Yorum

 1. Merhaba çinden mal getirmek istiyorum telefonumu istediğiniz saatte arayabilirsiniz aracı firmalar ile görüşmek isterim. Tel: 0553

 2. Merhaba, Cinde 8 yildir yerlesik bulunan firmamiz ile satinalma , kalite kontrol, siparis takibi, urun gelistirme , hizmetleri vermekteyiz. Instagram “muzipp” kullanici adi ile irtibata gecebilirsiniz.

 3. Merhaba, çinden ürün getirip n11 trendyol üstünden satmak istiyorum şahıs şirketi açacağım. bana aracı olacak veya gümrük vergisinden iskontolu olarak ürün getirmemi sağlayacak firmalar lütfen arasın görüşelim.

 4. Merhaba, Üç Dost Bilişim Ltd. Şti. olarak Çin ve İstanbul’daki şirketlerimiz ve araştırma ekiplerimizle beraber sizin için en iyi ürünleri en uygun fiyatlarla tedarik ediyoruz. İstanbul’daki ofisimizin iletişim bilgileri;

 5. Çin’deki ofisimiz arcılığı ile istediğiniz malı istediğiniz kalitede tedarik edebiliriz. + nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 6. Merhaba Çin’de kollu sigara sarma makinası almak istiyorum 100 âdet. yardımcı olabilir misiniz

  1. E-ticaret konusunda web sitesi üzerinden satış için veya sadece açılış sayfaları kullanarak ürün satmak istiyorsanız ulaşabilirsiniz.

 7. Ben çinden toplu urun getirtmek istiyorum gumruk vergisi ile ilgili nerden bilgi alabilirim

 8. Selamlar , Çinden bizde ürün tedariği yapmaktayız .
  Getirtmek istediğiniz ürünler konusunda , yardımcı olamaya çalışırız .

  1. Merhaba

   Aliepresden bir ürün getirtmek istiyorum lazer makinası yardımcı olabilirseniz sevinirim

  2. Ürün getirtip satmak istiyorum evde küçük ek iş yapmak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz kamil yağcı Manisa somadan 05448378253

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün