Çeyiz Hesaplarına İlgi Büyük

Çeyiz Hesaplarına İlgi Büyük
762 kez okundu.

Devlet tarafından yürürlüğe alınan evlenen çiftlere çeyiz yardımı sağlayacak olan destek halk tarafından oldukça yoğun bir ilgi gördü. Bu destekten yararlanılması konusunda 30 bin civarında hesap açıldığı öğrenildi.

Bankada açılan çeyiz hesabına aylık olarak ödeme yaparak 3 ile 5 yıl kadar birikim yaparak 27 yaşının altında evlenen çiftlere çeyiz yardımı yapılması konusundaki destek halk tarafından oldukça ilgi gördüğü ortaya çıktı.  Bu konuda şu ana kadar 30 binin üzerinde hesabın açıldığı ve toplamda 32 milyon lira biriktirildiği öğrenildi.

Gençlerin evlenmek konusunda devlet tarafından alacakları bu destek ile masraflarını daha kolay ödemelerini ve karşılamalarını sağlaması nedeni ile bu desteğe büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Yapılan birikime bağlı olarak azami 5 bin lira civarında bir destek alabilecek olan çiftler bu hesapları açarak birik yapmaya başlıyor.Hesap Açılması Birikim Yapılması Gerekiyor

  • Bankada açılacak olan hesaba düzenli olarak bir birim yapılması gerekiyor. Bu birikim konusunda alt sınır 109,62 TL. olmakta ve üst sınır ise 1.096,20 TL. olmaktadır.
  • Açılacak olan hesaba sadece bir kereye mahsus olmak üzere en fazla 16.443 lira yatırabiliyor.
  • Aylık olarak ödeme planı seçen kişilerin bu ödemeleri en fazla üç kez aksatmaları durumunda destekten yararlanamıyor.
  • Alınacak olan desteğin miktarı için evlilik tarihindeki hesabın bakiyesi dikkate alınacak ve bu şekilde yapılacak hesap ile destek miktarı ödenecek


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git