Cep Telefonu Tamir ve Satış Dükkanı Nasıl Açılır?

Sizde teknoloji ile yakinen ilgili biriyseniz ve bu işten anlıyor iseniz, bir cep telefonu dükkanı açmak isteyebilirsiniz. Cep telefonları uzun yıllardır hayatımızda olan ve vazgeçilmez hale gelen teknolojik aletlerden biri. Gencinden yaşlısına küçüğünden büyüğüne hemen hemen herkesin cebinde mevcut. Cep telefonu olmayan insan sayısı oldukça az. Bu sebeple bu meslekten para kazanmayı hayal edebilir ve iyi bir iş planı ile cep telefonu dükkanı açabilirsiniz.

Faaliyet Alanını Belirlemek;

Cep telefonu dükkanı açmadan önce hangi alanda faaliyet göstermek istediğinizi tespit etmeniz gereklidir. Cep telefonu tamiri, satışı, ikinci el cep telefonu satışı, telefon aksesuarları satışı, gsm hat satışı bunlardan bazıları. Bu sebeple hizmet vermek istediğiniz sektörü belirleyip, bu konuda geniş bir araştırma yapmalısınız. Bir cep telefonu satış dükkanı açmayı planladığınızı varsayalım, büyük ihtimal telefonlarla birlikte kılıf satmayı da planlıyor olabilirsiniz.  Ancak dükkanınızın ana konusu telefon ise, kılıf satışından kazandığınız para size artı olacaktır. Telefon satamaz iseniz, kılıf satarak dükkanınızı ayakta tutabileceğinizi düşünmeyin. Ana hedef ne ise onun üzerinde yoğunlaşın. Kılıf ise kılıf, tamirat ise tamirat. Beklemediğiniz kazançlar size zaten fayda sağlayacaktır.

Telefon dükkanlarını işyerlerini araştırın;

Telefon dükkanı işleten bu iş hakkında bilgili esnaf ile görüşmek, değişik yerleşim yerlerindeki işyeri sahipleri ile diyalog kurarak bilgi edinmek, en çok satılan ürünleri, kaliteli toptancıları öğrenmek dükkanınızı açmadan size bir deneyim kazandıracaktır.

Toptancılar ile görüşün;

Cep telefonu dükkanı açabilmek oldukça maliyet gerektiren bir iştir. Günümüzde bir akıllı telefon 500 TL. den başladığını düşünürsek, dükkanınıza 10 adet sıfır cep telefonu koyabilmek için 5000 tl. paraya ihtiyacınız olduğu aşikardır. Bu sebeple küçük bir cep telefonu dükkanı açmayı planlıyorsanız dahi, büyük sermayelere, size ödeme kolaylığı sağlayacak tedarikçilere, toptancılara ihtiyacınız olacak. Bu sebeple toptan cep telefonu satan firmalar bulun, bu firmalarla görüşün, fiyat teklifleri alın. Günümüzde bu toptancılardan bazıları anlaştıkları işyerlerine haftanın belli günleri araçları ile gelip, ihtiyaçları olan ürünleri getirmektedirler. Bu sebeple geniş bir araştırma yapın.

Maliyet hesabınızı yapın;

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, eğer cep telefonu satmak istiyor iseniz, her ne kadar ödeme kolaylığı sağlayan toptancılarınız olsa da, iyi bir sermaye sahibi olmanız gereklidir. Ayrıca dükkanın tutulması, dizaynı, reklam giderleri, ruhsat giderleri çalışacak eleman/elemanların maaşı, sigorta giderleri gibi konularıda hesaba dahil etmek gerek. Ancak siz sadece cep telefonu tamir etmek ve yedek parça ile aksesuar satmak istiyor iseniz, maliyetiniz daha aşağılarda olacaktır.

İkinci el cep telefonu dükkanı;

Cep telefonu dükkanınızda sadece ikinci el cep telefonu satmak istiyor iseniz, bu konuda bilgi ve birikim sahibi olmanız gereklidir. Akıllı telefonların bazı modellerinin ikinci elleri oldukça pahalı. Satın aldığınız bir cihazın özelliklerini, nasıl çalıştığını, hatalı olup olmadığını, arızası bulunup bulunmadığını anlayabilecek bilgiye sahip olmanız çok önemlidir. Eğer böyle bir yanılgıya düşerek anlamadığınız ikinci el ürünü piyasadan satın alırsanız, arızalı çıkması durumunda tüm tamirat ve yedek parça giderlerini ödemek zorunda kalabilirsiniz. İkinci el bir ürün alıyor iseniz, cihazın faturasının olması, satın aldığınız kişinin kim olduğunun tespit edilmesini sağlayabilecek bilgilerin alınması sizi yargı önünde hesap vermenize olanak sağlayacaktır. Piyasa da çalıntı cep telefonu alıp satan, çin malı cihazları orjinal diyerek satan, taklit, IME kodu kırılmış, içeriği değiştirilmiş fason ürünler satan birçok dolandırıcı mevcuttur. İşinizi öğrenin, bilgilenin, eksiklerinizi MUTLAKA giderin.

GSM Şebeke Bayiliği;

Ülkemizde hizmet veren avea, turkcell, vodafone gibi gsm şebeke sağlayıcı firmalar ile görüşerek bayilik alabilirsiniz. Firmaların talep ettikleri şartları yerine getirmeniz durumunda sizde bir gsm operatör bayisi olabilir, telefon hattı, kontörü, lirası vs. gibi ürünleri satabilirsiniz.

Cep telefonu  tamir dükkanı açmak;

Günümüzde cep telefonlarının çok yaygın olması nedeniyle servis ve yedek parçaya olan rağbette okadar çoktur. Bu sebeple eğer cep telefonu tamiri gibi bir elektronik ürünler üzerine yeteneğiniz, bilginiz var ise, bu işi yapmak oldukça kârlıdır. Müşterileriniz cep telefonunu birçok firmadan, internet üzerinden satınalabilir ancak garantisi dolan bir ürünü tamir ettirebilmek için genelde bu işi yapan özel servisleri tercih ederler. Eğer dükkanınızda ürün satmak ve aynı zamanda tamirat yapmayıda düşünüyorsanız, bu işten iyi anlayan ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir elemanla/ortakla anlaşmalısınız. Günümüzde cep telefonu veya aksesuar satan işyeri çok olmasına rağmen, tamirat ile uğraşan firmalar bir okadar azdır. Eğer bu işten gerçekten anlıyor iseniz, cep telefonu sektöründe en çok para kazandıran ve en büyük rağbeti gören işin bu olduğunu bilmelisiniz.

 • Ne iş yapacağınıza karar verin,
 • Hesabınızı iyi yapın,
 • Bilmediğiniz işi yapmayın,
 • Hayırlı işler ve hayırlı kazançlar dileğiyle.

Eğer işyerinizde tatil günleride müşterilerinize hizmet vermeyi hedefliyor iseniz Tatil Günleri Çalışma Ruhsatı Harcı isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Yeni iş fikirlerinden olan Ayakkabı Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

25 yorum

  Halil 20 Temmuz, 2017 Cevapla

  Cep telefonu aksesuar ağırlıklı güncel modellerin aksesuar çeşitleri olan dükkânı satmak yada devretmeyi düşünüyorum yer ankara ulaşma bilirsiniz

  zonguldak 18 Nisan, 2017 Cevapla

  uygun fıyatlı box kılıf telefonla ılgılı uygun aksesuare aranmakdadır yenı ısyerı acıyorum orası ıcın

   Ibrahim 21 Ağustos, 2017 Cevapla

   Selam isyerinizi actinizmi acaba

  ARNAVUTKÖY 15 Nisan, 2017 Cevapla

  telefon dukan mazlemesi mobilyası hepsi kople satılık isteyen varsa 5307760365 ulaşsın bana

   burak 10 Aralık, 2017 Cevapla

   Merhabalar bana lazımda telefon dükkanı acıcam mobılyalara en son ıstedıgınız mıktar nedıır bursada oturuyorum

  van 26 Şubat, 2017 Cevapla

  bir dönem minübüs şöförlüğü sonrasında kendi mobilya işinde

  ünlü gsm 25 Kasım, 2016 Cevapla

  dükkan acıcak kişiye buyuk fırsat telefoncu dukkanımı kapattıcam ıcın ıcındekılerı oldu gıbı satıyorum kompile kurulu duzen ulaşın bana tel:

   Yaşar 18 Temmuz, 2017 Cevapla

   Fiyat göremedim

   Yasin 26 Aralık, 2017 Cevapla

   Selam cep telefon dukkan acmak jcin gerekli belgeler nelerdir biliyonuzmu

  istanbul cekmeköy 17 Mart, 2016 Cevapla

  kılıf isteyenler arasın

  semih 6 Ekim, 2015 Cevapla

  replika değilde devlete vergi verilmeyen kaçaklar var orjinal kaçak diyolar onlardan yok mu elinizde

  hakan 6 Nisan, 2015 Cevapla

  yeni dukkan açmak isteyen varsa 6bintly herşeyimi satıyorum kurulu teknik serviste var içinde teknik servis malzemeli hemde az parayla iş kurun iste herşey var dukanını tut başla işe kredikartıda geçer byuz otuzbş altyuz doksnbş ondrt ondrt haberleşelim acele edin kaçırmayın gelin gorun anlaşırız boşaltmam lazım dukanı oyuzden bu paraya veriyom ederi fazladır yoksa ne istiyosan vr vitrinden tut bankoya patron koltuna kadar yazıcı fax hereşey var işte

   azat 10 Mayıs, 2015 Cevapla

   Tam olarak Telefon dukkanina yetrmi malzrmeleriniz ??

   Anonim 3 Mart, 2016 Cevapla

   Hakan ben size nasil ulasabilirim

   Telefon dukkani 13 Ekim, 2016 Cevapla

   Nerde kaliyon usta ben ilgileniyorum

   İstanbul beğoğlu örnektepe 22 Ocak, 2017 Cevapla

   Telefoncuda 2 sene işlettim kendi dükkanımı aççam

    izmit 5 Mart, 2017

    komple dukkan malzemesı teknık servıs hersey var uygun fıata verecegım dukkanı kapattım bos dukkanı donatır cep tel teknık servısı alım satım yapacaklara kelepır fıata verecegım

   Yasin 26 Aralık, 2017 Cevapla

   Selam malzemeler ne kadar fiyat

  tahtakale iletisim 29 Kasım, 2014 Cevapla

  Istanbulmerkezli toptan aksesuar ve kilif modelleri tahtakale iletisim araciligiyla sizlerle paketler icin arayiniz 0262&&

   mustafa 16 Aralık, 2014 Cevapla

   sıfır bes yuz kırk dort dokuzyuz yetmiş yedi sıfır bir on bir arayın gorusellim

   Anonim 4 Şubat, 2015 Cevapla

   Numarayi yazabilir misiniz kif dukkani acacamda

  Ali ÖZCAN 29 Kasım, 2014 Cevapla

  Yeni Telefon dükkanı açmak isteyen arkadaşlar. &
  sitesinden kontor yükleyebilir. Fatura ödeyebilirsiniz.
  Beklemek yok
  Ücret Yok
  Formalite Yok
  Başvurusunu yapın işlem tamam. Türkiye genelinde 1.000 adet bayimiz
  gibi sizlerde garantikontor& farkını yaşayın.

  & ender iletisim & Güvencesiyle.

  Bol Kazançlar

   Adapazarı / Sakarya 19 Nisan, 2017 Cevapla

   İrtibata gecermisiniz? Sıfır beş yüz yedi iki yüz doksan iki sıfır dokuz altmış iki

   Yasin 26 Aralık, 2017 Cevapla

   Peki nasil yapicaz

  cuneyt 28 Kasım, 2014 Cevapla

  Yurtici kayitli toptan kore mali modelleri tahtakale cikis fiyatlari 1.kalite kore mali samsung note3 : 300tl note4: 450 tl iphone 6 400 tl bayi fiyatlarimizdir &&

Yorum yazın