Dükkan Açmak

Cep Telefonu Tamir ve Satış Dükkanı Nasıl Açılır?

Cep Telefonu Tamir ve Satış Dükkanı Nasıl Açılır?

Sizde teknoloji ile yakinen ilgili biriyseniz ve bu işten anlıyor iseniz, bir cep telefonu dükkanı açmak isteyebilirsiniz. Cep telefonları uzun yıllardır hayatımızda olan ve vazgeçilmez hale gelen teknolojik aletlerden biri. Gencinden yaşlısına küçüğünden büyüğüne hemen hemen herkesin cebinde mevcut. Cep telefonu olmayan insan sayısı oldukça az. Bu sebeple bu meslekten para kazanmayı hayal edebilir ve iyi bir iş planı ile cep telefonu dükkanı açabilirsiniz.

Faaliyet Alanını Belirlemek;

Cep telefonu dükkanı açmadan önce hangi alanda faaliyet göstermek istediğinizi tespit etmeniz gereklidir. Cep telefonu tamiri, satışı, ikinci el cep telefonu satışı, telefon aksesuarları satışı, gsm hat satışı bunlardan bazıları. Bu sebeple hizmet vermek istediğiniz sektörü belirleyip, bu konuda geniş bir araştırma yapmalısınız. Bir cep telefonu satış dükkanı açmayı planladığınızı varsayalım, büyük ihtimal telefonlarla birlikte kılıf satmayı da planlıyor olabilirsiniz.  Ancak dükkanınızın ana konusu telefon ise, kılıf satışından kazandığınız para size artı olacaktır. Telefon satamaz iseniz, kılıf satarak dükkanınızı ayakta tutabileceğinizi düşünmeyin. Ana hedef ne ise onun üzerinde yoğunlaşın. Kılıf ise kılıf, tamirat ise tamirat. Beklemediğiniz kazançlar size zaten fayda sağlayacaktır.

Telefon dükkanlarını işyerlerini araştırın;

Telefon dükkanı işleten bu iş hakkında bilgili esnaf ile görüşmek, değişik yerleşim yerlerindeki işyeri sahipleri ile diyalog kurarak bilgi edinmek, en çok satılan ürünleri, kaliteli toptancıları öğrenmek dükkanınızı açmadan size bir deneyim kazandıracaktır.

Toptancılar ile görüşün;

Cep telefonu dükkanı açabilmek oldukça maliyet gerektiren bir iştir. Günümüzde bir akıllı telefon 500 TL. den başladığını düşünürsek, dükkanınıza 10 adet sıfır cep telefonu koyabilmek için 5000 tl. paraya ihtiyacınız olduğu aşikardır. Bu sebeple küçük bir cep telefonu dükkanı açmayı planlıyorsanız dahi, büyük sermayelere, size ödeme kolaylığı sağlayacak tedarikçilere, toptancılara ihtiyacınız olacak. Bu sebeple toptan cep telefonu satan firmalar bulun, bu firmalarla görüşün, fiyat teklifleri alın. Günümüzde bu toptancılardan bazıları anlaştıkları işyerlerine haftanın belli günleri araçları ile gelip, ihtiyaçları olan ürünleri getirmektedirler. Bu sebeple geniş bir araştırma yapın.

Maliyet hesabınızı yapın;

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, eğer cep telefonu satmak istiyor iseniz, her ne kadar ödeme kolaylığı sağlayan toptancılarınız olsa da, iyi bir sermaye sahibi olmanız gereklidir. Ayrıca dükkanın tutulması, dizaynı, reklam giderleri, ruhsat giderleri çalışacak eleman/elemanların maaşı, sigorta giderleri gibi konularıda hesaba dahil etmek gerek. Ancak siz sadece cep telefonu tamir etmek ve yedek parça ile aksesuar satmak istiyor iseniz, maliyetiniz daha aşağılarda olacaktır.İkinci el cep telefonu dükkanı;

Cep telefonu dükkanınızda sadece ikinci el cep telefonu satmak istiyor iseniz, bu konuda bilgi ve birikim sahibi olmanız gereklidir. Akıllı telefonların bazı modellerinin ikinci elleri oldukça pahalı. Satın aldığınız bir cihazın özelliklerini, nasıl çalıştığını, hatalı olup olmadığını, arızası bulunup bulunmadığını anlayabilecek bilgiye sahip olmanız çok önemlidir. Eğer böyle bir yanılgıya düşerek anlamadığınız ikinci el ürünü piyasadan satın alırsanız, arızalı çıkması durumunda tüm tamirat ve yedek parça giderlerini ödemek zorunda kalabilirsiniz. İkinci el bir ürün alıyor iseniz, cihazın faturasının olması, satın aldığınız kişinin kim olduğunun tespit edilmesini sağlayabilecek bilgilerin alınması sizi yargı önünde hesap vermenize olanak sağlayacaktır. Piyasa da çalıntı cep telefonu alıp satan, çin malı cihazları orjinal diyerek satan, taklit, IME kodu kırılmış, içeriği değiştirilmiş fason ürünler satan birçok dolandırıcı mevcuttur. İşinizi öğrenin, bilgilenin, eksiklerinizi MUTLAKA giderin.

GSM Şebeke Bayiliği;

Ülkemizde hizmet veren avea, turkcell, vodafone gibi gsm şebeke sağlayıcı firmalar ile görüşerek bayilik alabilirsiniz. Firmaların talep ettikleri şartları yerine getirmeniz durumunda sizde bir gsm operatör bayisi olabilir, telefon hattı, kontörü, lirası vs. gibi ürünleri satabilirsiniz.

Cep telefonu  tamir dükkanı açmak;

Günümüzde cep telefonlarının çok yaygın olması nedeniyle servis ve yedek parçaya olan rağbette okadar çoktur. Bu sebeple eğer cep telefonu tamiri gibi bir elektronik ürünler üzerine yeteneğiniz, bilginiz var ise, bu işi yapmak oldukça kârlıdır. Müşterileriniz cep telefonunu birçok firmadan, internet üzerinden satınalabilir ancak garantisi dolan bir ürünü tamir ettirebilmek için genelde bu işi yapan özel servisleri tercih ederler. Eğer dükkanınızda ürün satmak ve aynı zamanda tamirat yapmayıda düşünüyorsanız, bu işten iyi anlayan ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir elemanla/ortakla anlaşmalısınız. Günümüzde cep telefonu veya aksesuar satan işyeri çok olmasına rağmen, tamirat ile uğraşan firmalar bir okadar azdır. Eğer bu işten gerçekten anlıyor iseniz, cep telefonu sektöründe en çok para kazandıran ve en büyük rağbeti gören işin bu olduğunu bilmelisiniz.

 • Ne iş yapacağınıza karar verin,
 • Hesabınızı iyi yapın,
 • Bilmediğiniz işi yapmayın,
 • Hayırlı işler ve hayırlı kazançlar dileğiyle.

Eğer işyerinizde tatil günleride müşterilerinize hizmet vermeyi hedefliyor iseniz Tatil Günleri Çalışma Ruhsatı Harcı isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 22 YORUM
 1. Halil dedi ki:

  Cep telefonu aksesuar ağırlıklı güncel modellerin aksesuar çeşitleri olan dükkânı satmak yada devretmeyi düşünüyorum yer ankara ulaşma bilirsiniz

 2. zonguldak dedi ki:

  uygun fıyatlı box kılıf telefonla ılgılı uygun aksesuare aranmakdadır yenı ısyerı acıyorum orası ıcın

  1. Ibrahim dedi ki:

   Selam isyerinizi actinizmi acaba

 3. ARNAVUTKÖY dedi ki:

  telefon dukan mazlemesi mobilyası hepsi kople satılık isteyen varsa 5307760365 ulaşsın bana

  1. burak dedi ki:

   Merhabalar bana lazımda telefon dükkanı acıcam mobılyalara en son ıstedıgınız mıktar nedıır bursada oturuyorum

 4. van dedi ki:

  bir dönem minübüs şöförlüğü sonrasında kendi mobilya işinde

 5. ünlü gsm dedi ki:

  dükkan acıcak kişiye buyuk fırsat telefoncu dukkanımı kapattıcam ıcın ıcındekılerı oldu gıbı satıyorum kompile kurulu duzen ulaşın bana tel:

  1. Yaşar dedi ki:

   Fiyat göremedim

 6. istanbul cekmeköy dedi ki:

  kılıf isteyenler arasın

 7. semih dedi ki:

  replika değilde devlete vergi verilmeyen kaçaklar var orjinal kaçak diyolar onlardan yok mu elinizde

 8. hakan dedi ki:

  yeni dukkan açmak isteyen varsa 6bintly herşeyimi satıyorum kurulu teknik serviste var içinde teknik servis malzemeli hemde az parayla iş kurun iste herşey var dukanını tut başla işe kredikartıda geçer byuz otuzbş altyuz doksnbş ondrt ondrt haberleşelim acele edin kaçırmayın gelin gorun anlaşırız boşaltmam lazım dukanı oyuzden bu paraya veriyom ederi fazladır yoksa ne istiyosan vr vitrinden tut bankoya patron koltuna kadar yazıcı fax hereşey var işte

  1. azat dedi ki:

   Tam olarak Telefon dukkanina yetrmi malzrmeleriniz ??

  2. Anonim dedi ki:

   Hakan ben size nasil ulasabilirim

  3. Telefon dukkani dedi ki:

   Nerde kaliyon usta ben ilgileniyorum

  4. İstanbul beğoğlu örnektepe dedi ki:

   Telefoncuda 2 sene işlettim kendi dükkanımı aççam

   1. izmit dedi ki:

    komple dukkan malzemesı teknık servıs hersey var uygun fıata verecegım dukkanı kapattım bos dukkanı donatır cep tel teknık servısı alım satım yapacaklara kelepır fıata verecegım

 9. tahtakale iletisim dedi ki:

  Istanbulmerkezli toptan aksesuar ve kilif modelleri tahtakale iletisim araciligiyla sizlerle paketler icin arayiniz 0262&&

  1. mustafa dedi ki:

   sıfır bes yuz kırk dort dokuzyuz yetmiş yedi sıfır bir on bir arayın gorusellim

  2. Anonim dedi ki:

   Numarayi yazabilir misiniz kif dukkani acacamda

 10. Ali ÖZCAN dedi ki:

  Yeni Telefon dükkanı açmak isteyen arkadaşlar. &
  sitesinden kontor yükleyebilir. Fatura ödeyebilirsiniz.
  Beklemek yok
  Ücret Yok
  Formalite Yok
  Başvurusunu yapın işlem tamam. Türkiye genelinde 1.000 adet bayimiz
  gibi sizlerde garantikontor& farkını yaşayın.

  & ender iletisim & Güvencesiyle.

  Bol Kazançlar

  1. Adapazarı / Sakarya dedi ki:

   İrtibata gecermisiniz? Sıfır beş yüz yedi iki yüz doksan iki sıfır dokuz altmış iki

 11. cuneyt dedi ki:

  Yurtici kayitli toptan kore mali modelleri tahtakale cikis fiyatlari 1.kalite kore mali samsung note3 : 300tl note4: 450 tl iphone 6 400 tl bayi fiyatlarimizdir &&

BİR YORUM YAZ