Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Büyük Şehirlerden Kaçış Sürüyor

Büyük Şehirlerden Kaçış Sürüyor
744 kez okundu.

Sanayi, sağlık, hizmet, eğitim vb. gibi pek çok alanda büyük şehirler gelişmiş olduğu için halk genel olarak buraları tercih etmektedir. Büyük şehirlerin son yıllarda hızlı büyümesinden dolayı buralarda ki dükkan kiraları, bayilik fiyatları, ev kiraları vb. gibi pek çok alan da büyük bir artış meydana geldi. Bu sebepten dolayı iş dünyası için büyük şehirlerinden kaçış sürüyor.

Küçük şehirlerde yapılan yatırım oranları halen büyük şehirlere nazaran az olduğu görülse de küçük şehirlerde elde edilen kar marjının büyük şehirlere oran ile de büyüdüğü görülmektedir. Maliyetin azaltılması ve kar marjının artırılması için iş dünyası için büyük şehirlerden kaçış sürüyor.Maliyet azalıyor

Maliyetin azaltılması için küçük şehirlere yatırım yapmak isteyen iş dünyasından önemli isimler sayesinde küçük şehirlerinde kalkınması sağlanabilir ancak bu durum küçük şehirlerde faaliyetlerini sürdürmekte olan esnaf için kötü bir durum gibi görünmektedir.

Dün yaptığımız haber ile büyük şehirlerde ki organize sanayi bölgelerinden küçük şehirlerde yapımı tamamlanan organize sanayilerine maliyetten dolayı bir kaçış odluğunu belirtmiştik. Şimdi aynı durum iş dünyası için de geçerli oldu. Büyük şehirlerde maliyet fazla olduğu için pek çok kişi küçük şehirlere kaçmaya başladı.

İş dünyasından pek çok kişi için büyük şehirlerden kaçış sürüyor. Küçük şehirlerde ki maliyetin az olmasından dolayı buraya yapılan yatırımların daha çok kazanç getirdiği belirtilmektedir. Büyük şehirlerden kaçışın devam etmesi ile küçük şehirlerin de kalkınmasının artabileceği belirtilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git