Büfe Nasıl Açılır?

Büfe nasıl açılır diye soran siz değerli okuyucularımız için ve büfe açmak isteyenler için sorularına cevaplar arayacağız. Büfeler genel itibariyle çarşı merkezlerinde ulaşımın kolay sağlandığı yerlerde kurulan ufak marketlerdir. Genel itibariyle sık tüketilen ürünler ve tekel ürünleri satılır.

Büfe açmak için öncelikle iyi bir iş planına ihtiyacınız vardır. Büfelerin yerleri kritik noktalarda olduğundan, öncelikle dükkan yerini belirlemelisiniz. Tabi daha önceden faal durumda olan bir büfeyi devralmayacaksanız. Büfede satılan ürünler, diğer bakkal ve marketlerde alışveriş merkezlerinde de olduğundan dolayı, ucuz satış yapma bir ihtimalinizde bulunmadığından, müşteri çekebilmek için en önemli şey işyerinin açılacağı yerdir.

Büfe açmak kaça mal olur ;

büfe açmak

Büfe açmak için 5000 Tl. sermaye yetebileceği gibi, 100.000 Tl. sermaye de harcanabilir. Örneğin İstanbul’ un en işlek yerlerinden birinde büfe açmak isterseniz veya çalışan bir büfeyi devralmayı düşünüyorsanız, sizden büyük bir servet değerinde hava parası istenebilir. Ancak biraz daha ara sokakta, kenarda köşede bir dükkan bulmak maliyeti azaltacaktır.

Dükkanın içerisinde bulunan sigara haricinde diğer ürünlerin maliyetleri oldukça düşüktür. 3.000 5.000 Tl civarında bir para ile bu ürünler temin edilebilir. Ancak sigara satacaksınız, en az 20000 lira civarında sigara için para ayırmanız gerekecektir.

Bu kapsamda, büfe açmak istiyorum diyorsanız cebinizde en az 30.000 – 40.000 (otuzbinlira kırkbinlira) para bulunması gereklidir.

Çalışır durumda olan bir büfeyi devralmak istiyorsanız internetin meşhur sitelerinden devredilen büfe ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Gerekli malzemeler ;

Büfe için dükkan dizaynına karar vermeniz gereklidir. Birçok büfe boyutuna ve sattığı ürünlere göre bir dükkan dizaynı belirlemektedir. Eğer bir bayilik alacaksanız (ekomini gibi) dükkanın iç ve dış dizaynı firma tarafından belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Ancak dükkanın dizaynını kendiniz yapacaksanız, faal durumda olan büfeleri gezerek fikirler almanız tavsiyemizdir.

Büfe açmak için gerekli belgeleri bağlı bulunduğunuz Belediye Başkanlığından öğrenebileceğiniz gibi, işyeri açmak için gerekli evraklar isimli içeriğimizden de bilgi alabilirsiniz.

Yeni iş fikirlerinden olan İşyeri Açmak Kaça Mal Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

5 yorum

  azize 3 Ekim, 2017 Cevapla

  bende istanbulda bufe acmak istiyorum

  Nuray çağlar 28 Temmuz, 2017 Cevapla

  Bende bufe acmak istiyorum yartimci olursaniz sevinirim

  Gebze 6 Mart, 2017 Cevapla

  Böyle bir proje de büfe nerde yaptırabilir m

   Ömer 20 Ekim, 2017 Cevapla

   Prefabrik büfe yazarsan arama motoruna bu işi yapan fabrikalar çıkacaktır. O fabrikalar ile görüşebilirsin.

  büfe 10 Haziran, 2016 Cevapla

  TÜRKİYEDE BİR İLK MOBİL BÜFE SAHİBİNDEN İLAN NO: 305916512

Yorum yazın