Boşalan Sanayi Sitelerine Esnaf Talip!

Boşalan Sanayi Sitelerine Esnaf Talip!
614 kez okundu.

Yerleşim alanlarında bulunmakta olan sanayi siteleri bilindiği üzere yerleşkeyi rahatsız ettiği ve hava kirliliğine yol açtığı gerekçesi ile şehrin dışına taşınmaktadır. Şu anda yerleşim alanlarında ki sanayi sitelerinin şehrin dışına taşınma süreci tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilmektedir. Boşalan sanayi sitelerine esnaf talip oldu.

Şehrin dışına sanayi sitelerinin taşınması ile bu alanlarında tamamı boşalacak. Şehirn içinde bulunmakta olan sanayi siteleri ise özelleştirilecek ve ihale yolları ile devir edilecek. Buralara lüks alışveriş merkezleri, konutlar ve tesislerin yapılması beklenmektedir. Yine boşalan sanayi sitelerine esnaf talip. Esnaf buralara lüks alışveriş merkezi ve yaşam merkezleri yapıldığı gibi yine bazı alanların esnafa devir edilmesi gerektiğini öne sürmektedir.63 bin iş yeri boşalacak

Türkiye geneli toplam 135 sanayi sitesi şehir merkezinden şehir dışına taşınıyor. Şu anda şehir dışında bulunan uygun alanlara yapılan çalışmaların tamamının bitirilmesi ile şehir merkezlerinde yer almakta olan sanayi sitelerinde ki dükkan sahiplerine dükkanları verilecek. Şehir merkezlerinde yer almakta olan sanayi sitelerinde ki dükkan sayısından daha fazlası şehir dışlarına yapılmaktadır. Sanayi sitelerinde ki dükkan sahiplerine yapılan yeni sanayi sitelerinden dükkanlar verilecek ve şehir merkezlerinde ki sanayi sitelerinin yıkılması bekleniyor.

Şehir merkezlerinde ki bu sanayi sitelerinin yıkılması ile şehir mimarisinin güzelleşmesi ve şehrin daha iyi bir hal alması için buraların ihale yolu ya da doğrudan satış ile iş adamlarına devir edilmesi beklenirken 63 bin boşalacak iş yerine esnaf talip.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git