Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Borsa Hakkında Genel Bilgiler

Borsa Hakkında Genel Bilgiler
757 kez okundu.

Birçok yatırımcı elindeki parayı ve varlığı en iyi şekilde değerlendirmek ve kazanç sağlamak istemektedir. Bu konuda atılacak olan adımlardan birisi de borsa üzerinde işlemlerin yapılmasıdır. Ancak bu piyasalarda başarı elde edilebildiği gibi başarısızlıkta mümkündür. Bu konuda bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmakta.

Herkes Gibi Davranmak Fayda Sağlamaz

Sürü psikolojisi olarak ifade edilen herkesin yaptığının yapılması her zaman faydalı değildir. Borsa ve diğer yatırım piyasalarında da her zaman herkesin yaptığı işlemlerden kar elde edileceği gibi bir kanı oluşturulması yanlıştır.

Elde Edilen Bilgilere Göre Karar Verilmeli

Bir yatırım yapılmadan önce mutlaka araştırma yapılmalı ve dikkatli bir şekilde analizler yapılmalıdır. Bu şekilde yatırım konusunda karar verilmesi önemlidir.Bildiğiniz İş Koluna Yatırım Yapın

Bir hisseye yatırım yapma konusunda mutlaka iş kolu hakkında bilginiz olmasını sağlayın. Bilmediğiniz bir iş kolunda riskler ve diğer durumlar konusunda korumasız kalabilirsiniz.

Fiyatlamayı Tahmin Etmeyin

Yatırım konusunda en büyük hatalardan birisi fiyatlamanın tahmin edilmeye çalışılmasıdır. Hisse fiyatlarını en düşük seviyeden almak ve en yüksek seviyeden satmak oldukça zor bir iştir.

Disiplinli Bir İşlem Stratejisi Belirleyin

Yapılacak yatırımlar konusunda disiplinli bir şekilde verilerin alınması, incelenmesi ve analizlerin yapılması ile yatırım kararının alınması konusunda çalışmalar yapılmalıdır.

Duygusal Kararlardan Kaçının

Yatırımlarda duygusal kararlar büyük oranda kaybettirmektedir. Önemli olan veriler ve analizlerdir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git