Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Böcek Üretimi Giderek Yaygınlaşıyor

Böcek Üretimi Giderek Yaygınlaşıyor
1.379 kez okundu.

Son yıllarda ülkemiz de böcek üretiminin giderek yaygınlaştığı görülmektedir. Bilindiği üzere faydasız ve işe yaramaz olarak bakılan pek çok böceğin faydası bulunduğu gibi hayvan yetiştiriciliğinde de yem olarak kullanılmakta olan önemli canlılardan bir tanesidir. Ülkemiz de böcek üretimi giderek yaygınlaşıyor.

Hamam böceği pek çok kişiye tiksinç, korkutucu, ürkütücü ve işe yaramaz olarak gelebilir. Ancak hamam böceğinin tanesinin 4 liraya satıldığını biliyor muydunuz? Hamam böceğini yemek için almıyorlar ancak iç pazarda etçil hayvan yetiştiriciliği için önemli besin kaynaklarından bir tanesi olan hamam böceğini pek çok çiftlik almaktadır. İç pazarda hamam böceğinin tanesinin 4 liradan satıldığı öğrenildi.Avrupa’da talep görüyor

Ülkemiz de etçil hayvan yetiştiriciliği oldukça yaygınlaşmış bir meslek dalıdır. Burada çiftlik sahpleri hayvanlarının beslenmesi ve büyümesi için pek çok yem satın almaktadır. Antalyalı bir girişimci böcek çiftliğinde üretmiş olduğu hamam böceklerinin tanesinin 4 liraya iç pazarda sattığını söyleyerek Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da talep gördüğün duyurdu. Böcek üretimi giderek yaygınlaşıyor.

Antalyalı girişimcinin yaptığı açıklamaya göre petshop sahipleri, balık çiftlikleri ve hayvan çiftlikleri sahiplerinin çekirge tanesini 38 kuruş ila 56 kuruş, hamam böceğinin tanesini 4 lira ve un kurdunun kilosunun 90 liraya sattığını belirtti. Böcek üretimi giderek yaygınlaşıyor.

Özellikle bakanlıklarında destek vermesi ile böcek üretimi Türkiye’ de yaygınlaşıyor. Şu anda pek çok böcek üretiminde Türkiye ilk beş sırada yer aldığı gibi ilerleyen yıllarda Türkiye’nin böcek üretiminde zirveyi zorlaması beklenmektedir. Böcek üretimi Türkiye’de giderek yaygınlaşıyorYorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git