Dükkan Açmak

Bitkisel ve Besleyici Saç Bakım Ürünleri

07.01.2021
Bitkisel ve Besleyici Saç Bakım Ürünleri

Saçlarımız gün içerisinde pek çok dış etken yüzünden zarar görür, yıpranır ve kuruma yapar. Yapay etkenlerden ne kadar korumaya çalışsak da rüzgar, kar gibi doğal etkenlerin de büyük etkisi vardır. Saçı yıkamaktan tarama ve kurutma işlemine kadar birçok işlemin sağlıklı uygulamaları  için yöntemleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra saçı beslemek , kırıklarını ve yıpranmalarını önlemek, kolay taramak ve rahat bakım yapmak üzere saç bakım ürünleri üretilmiştir. Biz de bu yazımızda sizler için Yves rocher gibi organik saç bakım ürünlerini, markalarını ve evde saç bakımının nasıl yapılacağını inceledik. Saç bakım ürünleri için kadınlar kulübü önerilerini ve bizim sizler için olan tavsiyelerimizi içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Organik Saç Bakım Ürünleri

Saç, insanın vücudundaki en dikkat çeken ve dışarıdan bakıldığında ilk göze çarpan kısımdır. İnsanların saç derisinin sağlıklı olması, saçında sağlıklı uzaması anlamına gelmektedir. Bu sebeple saç derisini iyileştirmek adına gerekli bakımların yapılması gereklidir. Saç bakımınızı doğru ve düzenli bir şekilde yapmanız saçlarınıza canlılık, dolgunluk kazandıracaktır. Bunların yanı sıra kırılmamış saç uçlarına ve parlak bir görünüm elde edebileceksiniz. “Çirkin kadın yoktur, bakımlı kadın vardır” sözünden yola çıkarak saçlarınız için gerekli malzemeleri kullanmanızı öneririz. Trend saç renklerini inceleyebilirsiniz.

Organik Saç Bakım Ürünleri

Organik Saç Bakım Ürünleri

Organik saç bakım ürünleri; insan sağlığı hususunda tüm detaylar düşünülerek hazırlanmaktadır. Organik saç şampuanları, saç şekillendiriciler, saç kremleri, bakım yağları, maskeler gibi birçok malzeme ile bakımınızı doğal yollar ve bitkisel malzemeler ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu tip malzemeler sayesinde saç dökülmesi, kepek sorunsalı, saç derisi kuruluğu gibi birçok sıkıntıyı önleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra saçlarınızın ihtiyacı olan nem oranını dengeleyebilir ve ipeksi yumuşaklığa kavuşturabilirsiniz.

Bitkisel olarak üretilen bu ürünleri satın dukkanacmak.com alırken olabildiğince dikkatli olmanız gerekmektedir. Güvenilir ve adını duyurmuş firmalar üzerinden bilinen markaların malzemelerini kullanmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hassas saç derinizin ve saçlarınızın zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Saç bakımınızı evde kendi uygulamalarınız ile de yapabilirsiniz. 

Saç Sorunları Neyden Kaynaklanır?

Saç dökülmesinin ve kırılmasının birçok sebebi vardır. Bu sebepleri sırası ile inceleyecek olursak;

 • Saçlarda oluşan dökülmelerin ilk belirgin sebebi genetik olmasıdır. Anne ya da babanın genetiğinde saç dökülmesi var ise bu sorunsal çocuklarına da geçebilir. Kellik sorunundan ise yalnızca anne baba değil birçok gen sorumludur.
 • Bunun yanı sıra aşırı sigara kullanıyor olmak da saçta oluşan kayıpları hızlandıracaktır.
 • Saç dökülmesinin bir diğer sebebi ise şiddetli enfeksiyon ve ameliyattır. Bu ve bunlar gibi durumlarda uzmanlar tarafından yapılan tedaviler sonucunda saç dökülmesi engellenebilir.
 • Kadınlarda oluşan saç dökülmesinin sebeplerinden biri de doğumdan sonra ya da doğum kontrol haplarını bıraktıktan sonra saç dökülmesi hızlanacaktır.
Saç Sorunları Neyden Kaynaklanır?

Saç Sorunları Neyden Kaynaklanır?

 • Saça yapılan örgü modellerinin sıkı olması halinde, devamlı olarak bükük duran uzun saçlar ve başa takılan sıkı saç bantları bulunduğu bölgenin dökülmesine sebep olacaktır. Bu bölgeden dökülen saçlar bir daha geriye yenilenmeyecektir.
 • Anne yöntemi olan saçını kestir daha gür uzar mantığı yanlıştır. Saç kesildiğinde küser ve sağlıklı bir büyüme sağlanmaz. Bu teori çokta doğru sayılmaz.
 • İçlerinde steroidlerin, anti depresanların, kan incelticilerin ya da yüksek tansiyon ilaçlarının bulunduğu bazı ilaçlar da saç dökülmesi yapabilir.
 • Saç dökülmesine kesinlikle yol açacak olan ilaçlar kanser ilaçlarıdır. Bu ilaçlar tedavi süresinde hızla bölünen hücreleri öldürür. Fakat tedavi süresinin bitiminde dökülen saçların yerine yenileri çıkacaktır. Bu ilaçlar saç hücrelerini yenileyen kök hücrelere zarar vermeyecektir. Yapımı en kolay makyaj modellerini inceleyebilirsiniz.

Saç Bakım Ürünleri Markaları ve İçerikleri

Saç bakım ürünlerinizi internet üzerinden online satış yapan yerlerden, kozmetik satan firmalardan, büyük marketlerden, organik ürün satışı yapan yerlerden veya bu işi katalog üzerinden yapan kişilerden satın alabilirsiniz. Bu ürünlerin içeriklerini anlatacak olursak;

Saç bakım maskeleri; saçınızın tellerine onarım yapar ve derinlemesine bakım sağlar. Maske alırken dikkat etmeniz gereken husus saç yapınıza uygunluğu olacaktır. Saç maskesinden etkili bir sonuç almak için haftada bir defa uygulama yapmanız yeterli olacaktır. Saçınızda perma, boya gibi kimyasal veya dış etkilerle saçınızı yıpratmış uygulamalar var ise maskeyi haftada iki veya üç kez uygulamanız gerekecektir.

Saç bakım maskesi

Saç Bakım Maskesi

Ürün ünlü kozmetik markası Yves Rocher’ın bir ürünüdür. Ürün hakkında kötü bir yorum bulunmamakla beraber yıpranmış saçları kökten uca kadar beslediği ve her anlamda toparladığı bilinmektedir. Ürünün kullanımı ise; Şampuanlama işleminden sonra durulanan saça kökten uca kadar uygulama yapmanız gerekecektir. Saç köklerinin daha parlak ve sıkı olması adına saçınızı bol su ile durulamayı unutmayınız.

Saç bakım yağları; Saçlarınız tarama, kurutma, maşa ve fön gibi işlemlerde ısı görmesi sebebi ile zarar görür. Bunların yanı sıra rüzgar, güneş, hava kirliliği gibi dış ve doğal etkenler sebebi ile de kırılır, kurur ve cansızlaşır. Saç bakım yağları tüm bu etkenlerden saçınızı korur, sanlı ve doğal bir görünüm kazanması için besler. Yıpranan saçların ihtiyacı olan derinlemesine bakımı sağlar.

Saç bakım yağı

Saç Bakım Yağı

Bu ürün de hiçbir kötü yorum almamış olup aksine herkesin beğeni ile kullandığı ve tekrar tekrar satın aldığı bir üründür. Ürün kullanımı için her banyodan önce kuru saçlara, saç telinin boyunca uygulanmış olup 10 dakika süreli olarak bekletildikten sonra şampuanla yıkamanız gerekecektir. Yağın tam etkisini saçınızda hissetmek için sıcak su ile ıslatılmış bir havluyu başınıza sararak yağın saça işlemesi için ayrılan süre kadar bekletebilirsiniz.  Tamamen bitkisel makyaj malzemesi markalarını da inceleyebilirsiniz.

Şampuan ve saç kremi; Şampuan ve saç kremi bir saç için en önemli unsurlardan biridir. Bu iki unsurun seçimini doğru yapmanız halinde bakım ürünlerine ihtiyaç bile duymayabilirsiniz. Şampuan seçiminde organik ve bitkisel şampuanlar tercih etmenizi öneririm. Organik ürünler dukkanacmak.com saçınızdaki yağlanmaları önlediği gibi besleyici yapıları sayesinde hızlı uzamasını ve yumuşak bir görünüm elde etmenizi de sağlayacaktır. Şampuan ve saç kreminin uygulama aşamaları da bu hususta büyük önem arz edecektir.

 • Şampuan uygulaması yaparken yalnızca diplerine masaj yaparak uygulamanız gereklidir. Diplerini yeteri miktarda yıkama işleminin bitmesinin ardından durulama esnasında akan şampuanlar uçlarının temizlenmesi için yeterli olacaktır. Bu saçınızdaki kuruluğu önlemeye yardımcı olur.
 • Saç kreminin uygulamasını yaparken ise saçınızın yalnızca uç kısımlarına sürmeniz yeterli olacaktır. Saçın dibine krem sürmeniz halinde saçın çabuk yağlanmasına sebep olacaktır.
Saç bakım şampuanı ve kremi

Saç Bakım Şampuanı ve Kremi

Yine aynı markanın saç bakım şampuanı ve kreminden örnek verecek olursak ikisinin bir arada kullanıldığında çok iyi sonuçlar verdiği yorumlarda belirtilmiştir. Sitenin ürün fiyatlarına bakıldığında da piyasa fiyatlarına göre çok yüksek olmadığını söyleyebiliriz.

YVES ROCHER kozmetik markasının diğer ürünlerini incelemek, fiyat bilgisi almak ve yorumlar hakkında fikir edinerek içinizi rahatlatmak adına sitenin linkini buraya bırakıyorum. Tıklayarak tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. 

Bu markanın dışında da güvenilir olan birçok kozmetik mağazası ve markası bulunmaktadır. Aşağıda belirteceğim yerlerden de saç bakım ürünlerini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Üstelin indirim günlerini takip ederek hesaplı alışverişler yapabilirsiniz.

Gibi bilinen kozmetik markalarından gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bulunduğunuz bölgedeki alışveriş merkezlerinde açılan organik kozmetik marketlerinden ve eczanelerden de alışveriş yapabilirsiniz.

Evde Saç Bakım Ürünü Nasıl Hazırlanır?

Hayat pahalılığı ve dışarıdan alınan malzemelere olan güvenin azalması sebebi ile artık evde kendi kendimize bakım yapmayı öğrendik. 🙂 Lafı daha fazla uzatmadan saçınızı istediğiniz parlaklığa ve canlı görünüme kavuşturmaya ne dersiniz? 🙂

 • İlk olarak köri yaprağı ile başlayalım. Bu tarif uygulaması için birkaç tutam köri yaprağına 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyerek ısıtın ve ılık olmasını sağlayın. Ilıma işleminden sonra süzgeçten geçirin ve hemen sonra saçınızın derisine ve uç kısımlarına uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.
 • İkinci olarak yumurta akı, zeytinyağı, bal malzemeleri ile yapılacak olan maske için; bir adet yumurta akını bir çorba kaşığı zeytinyağı ve biraz balı karıştırın ve macun haline getirin. Saçı nemli olacak kadar ıslattıktan sonra saçın derisine uygulayın bone takıp yarım saat bekletin. Son olarak soğuk su ile saçlarınızı yıkayın, şampuan sürün ve durulayın. 
Evde Saç Bakım Ürünü Nasıl Hazırlanır

Evde Saç Bakım Ürünü Nasıl Hazırlanır

Saç bakım ürünleri, içerikleri ve kullanımları bu şekildedir. Dışarıdan alamam diyorsanız kendi bakım maskenizi evde kendiniz de üretebilirsiniz. Gününüz de kendiniz kadar güzel geçsin. ?

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış.